Nuotolinės dainavimo pamokos su Agne Sabulyte: „Dainuoti gali kiekvienas“

Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-05 13:33
Dainuoti, šokti, rašyti, vaidinti – gamtos mums dovanotos išraiškos priemonės, kurias vieni iš mūsų paverčiame profesijomis, o kiti tiesiog palieka nuošaly.

Vienos durys užsidaro, kitos atsidaro

„Posakis, kad vienos durys užsidaro, kitos atsidaro, šiandien tinkamas daugumai, tačiau jo įgyvendinimas ir visas transformacijos laikotarpis yra tikrai nelengvas“, – mintimis apie COVID – 19 pandemijos sukaustytą pasaulį dalinosi atlikėja, kviečianti pagalvoti apie sveikatą, gerą nuotaiką ne tik užsisakinėjant maisto papildus ar vitaminus, bet ir nepamiršti dainavimo, šokio, rašymo sugebėjimų, atskleidžiančių žmogaus pamatines vertybes bei padedančių pačiam suprasti save.

Ar muzikinę klausą turime kiekvienas?

Dainininkė Agnė Sabulytė plačiai neafišavusi savo pedagoginės veiklos, šiandien startuoja su nuotolinio dainavimo privačiomis pamokomis tiek mažiems, tiek suaugusiems, kurias pasibaigus karantinui žada tęsti kiekvienam priimtinu būdu. 

Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Dainavimo pamokas pradėjau vesti dar studijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuomet atlikau pedagoginę praktiką. Pirmieji mokiniai – nedaug su muzika ką turėję žmonės, bet labai norėję dainuoti.

Kažkas galėjo pasakyti, kad jie neturi klausos, kad su jais daug darbo, o man kirbėjo mintis, kad reikia pabandyti prakalbinti jų pasąmonę. Tuo metu dar nežinojau ar pavyks, tiesiog savo intuicijos vedama kūriau sistemą, pagrįstą atpalaidavimo, psichikos ir fizikos technika.

Turėjau mokinį, verslininką, kuris tiesiog norėjo dainuoti savo mėgstamas dainas ir šiek tiek pralavinti balsą. Jis pataikydavo į vos kelias natas, tačiau po mėnesio kruopštaus darbo mes jau turėjome vieną intonuotą oktavą“, – apie pedagoginio kelio pradžią pasakojo dainininkė, prisiminusi ir studijų laikų „teisingo“ vokalo paieškas su kolegomis.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad kiekvienas kūdikis gimdamas atsineša klausą, ji tiesiog nelavinama nueina į gilius pasąmonės sluoksnius ir suaugęs žmogus sako, kad jis jos neturi.

 Dainininkė Agnė Sabulytė/Vaidoto Grigo nuotr.
Dainininkė Agnė Sabulytė/Vaidoto Grigo nuotr.

Kuo naudingas dainavimas kiekvienam?

„Dainavimas, šokis, rašymas man suteikia daug teigiamų emocijų. Būdami geros nuotaikos taupome vitamino C atsargas mūsų organizme, ypač reikalingo dabar mūsų imuninei sistemai palaikyti“, – teigė A. Sabulytė ir kvietė savo „Facebook“ paskyroje mesti sau iššūkį ir dainuoti, ypatingai jei tai buvo vaikystės svajonė ir to dar nepadarėte.

Atlikėja pasakojo, kad kai pajuntame dainavimo malonumą, nebegalime to pamiršti. Tai tarsi gerasis virusas ar jaunystės eliksyras, kiekvieną dieną suteikiantis daug aktyvios ir pozityvios energijos, išlaisvinantis mūsų mintis ir kūną.

Pažink save per dainavimą

„Dainavimo pamokos – tai giluminis savęs pažinimas. Garsas kaip niekas kitas labai greitai išduoda, kur yra nepasitikėjimas. Tereikia pasiryžti jį įveikti ir pasidžiaugti pokyčiu. Galima sakyti, kad Agnė meistriškai ir techniškai akomponuoja šitame kelyje. Save per balsą pažinau kaip dar drąsesnę, laisvesnę, džiaugsmingesnę“, – įspūdžiais dalinosi Agnės mokinė Rasa Kaktytė.

Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Sustiprėja intuicija

„Pas Agnę Sabulytę ne tik dainuoju, bet labiau medituoju. Noriu pokyčių, noriu visas meditacijas ir kvėpavimo praktikas apjungti į vieną, nes taip taupai laiką. Būtent čia tai ir įgyvendinu. Kas gali būti geriau – dainuoji sau, o reikalai sprendžiasi patys”, – savo dainavimo pamokų įspūdžiais dalinosi „Mados terapijos Butikas” įkūrėja Asta Muralytė.

Dingsta nerimas

Tango pradininkas Eduardo Gimenez, beveik 10 metų studijavęs lyrišką dainavimą Montevidėjaus universitete Urugvajuje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, turėjęs daugybę privačių užsiėmimų su skirtingais mokytojais, teigė pagaliau rado savo kelią.

„Aš esu be galo dėkingas Agnei už tai, kad paaiškino savo idėjas, pašalino nerimą ir nusivylimą lyriniu dainavimu. Manau, kad svarbiausias dalykas yra kelias, o ne tikslas. Su Agne radau būdų kaip suderinti garsus, jungti priebalsius su balsėmis, nepamirštant diafragmos, oro padavimo svarbos, garso projekcijos”, – savo patirtimi  dalijosi Eduardo Gimenez šiuo metu su atlikėja nuotoliniu būdu rengiantis naują projektą.

Agnė Sabulytė/Organizatorių nuotr.
Agnė Sabulytė/Organizatorių nuotr.

Intuicija ir praktinės žinios – raktas į mokinį

Agnė Sabulytė pasakojo, kad visas jos mokymo procesas paremtas tiek asmenine patirtimi iš įvairių dėstytojų, studijuojant savarankiškai metodikas, tiek pačios intuicija, kuri iš esmės ir dėlioja jos dainavimo pedagogikos sistemą, pagrįstą kiekvieno žmogaus atskiru pajutimu ir supratimu.

„Mano dainavimo pamokos – tai lyg meditatyvinis savęs pažinimas per muziką, vaikams – tai sisteminga praktika su dainomis, kurias jie nori dainuoti“, – teigė atlikėja.

Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Agnė Sabulytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Dainavimas – kvėpavimas, kvėpavimas – gyvenimas

„Dainavimas – kvėpavimas, – tai sako daugybė pasaulio dainavimo meistrų, tuo tarpu jogos mokytojai teigia, kad kvėpavimas – tai gyvenimas. Kai susergame kvėpavimo ligomis, suprantame, koks svarbus mums netrikdomas, natūralus kvėpavimas, kurio tiesiog nepastebime dienos eigoje. Nepastebime ir to, kad nuo streso, pradedame kvėpuoti tik krūtine, pamiršę pilvą, taip tarsi prarasdami šaknis, netekdami pusiausvyros, kontakto su žeme“, – pasakojo atlikėja, sakydama, kad būtent nuo įkvėpimo ir iškvėpimo filosofijos prasideda garsas ir kokybiškas gyvenimas.


Įkvėpk, iškvėpk su daina ir tą pastebėk

Atlikėja savo „Facebook“ paskyroje meta iššūkį kiekvienam svarstančiam apie dainavimą ir kviečia tą pradėti daryti dabar.

„Įkvėpk, iškvėpk su daina ir tą pastebėk“, – tokiais žodžiais dainuoti kviečia A. Sabulytė.

Temos:

dainos Muzika

Naujausi straipsniai