Daina Bosas renka lėšas apsauginėms kaukėms: „Norėtųsi gydytojams parodyti, kad „kare“ jie nėra vieni“

Daina Bosas/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-17 16:28
„Su manimi susisiekė Klaipėdos ligoninių vadovai ir papasakojo apie esamą situaciją. Jiems labai trūksta apsauginių kaukių“, – sako verslininkė Daina Bosas, socialiniuose tinkluose pradėjusi rinkti lėšas šiai problemai išspręsti.

„Kaip ir daugelis piliečių, tikiuosi, jog valdžia viskuo rūpinasi. Per televiziją girdėjau teigiant, kad visko yra, visko užtenka, bet informacija iš tiesioginių šaltinių mane pasiekė visai kitokia. Visi turime mąstyti protingai. Mes, anksčiau ar vėliau, galime patekti į ligoninę. Jeigu ne mes – mūsų tėvai, ar vaikai... Norėtųsi parodyti gydytojams, kad jie šitame „kare“ nėra vieni ir kad tai nėra vien jų problema. Gydytojai irgi žmonės, jie irgi turi šeimas, todėl kiekvienas iš mūsų turėtų pastatyti save į jų padėti ir pagalvoti: kodėl jie turėtų rizikuoti savo gyvybe? 

Jau vakar per žinias buvo tiesiogiai kreipiamasi į žmones, prašoma pagalbos. Kaukes gydytojai kartais perka patys, už jas moka brangiai. Nežinau, ar šių dalykų kainas išpučia verslininkai ar kaukių kainos taip pakilusios visame pasaulyje, tačiau tikiuosi, kad žmonės iš to verslo nedarys“, – Žmonės.lt pasakojo D. Bosas.

Savo „Facebook“ paskyroje D. Bosas nurodė sąskaitą, į kurią galima aukoti pinigus ir ligonines aprūpinti trūkstamomis kaukėmis bei kitomis reikalingomis priemonėmis. 

„Kiekvieną rytą aš gausiu sąskaitos išrašą. Informuosiu apie esamą padėtį. Jau atsirado tokių, kurie kaukių buvo užsipirkę anksčiau ir jas siunčia ligoninėms, žinau, kad yra žmonių, kurie gal 15 kaukių atvežė į Klaipėdos vaikų ligoninę, jie buvo priimti su ašaromis. Kaukių į gydymo įtaigas iš namų taip pat atvežė ir ūkininkai. Situacija nėra juokinga. Aš įsivaizduoju, koks spaudimas yra vadovams, kai iš tavęs reikalauja visų reikalingų apsaugos priemonių, o tu neturi ko duoti“, – kalbėjo D. Bosas. 

Anot jos, prie pagalbos medikams gali prisidėti kiekvienas žmogus ir ji nebūtinai turi būti matuojama materialiai. Užtenka tiesiog laikytis gydytojų nurodymų – laikytis karantino, vengti artimo kontakto.

„Manau, kad didžiausia pagalba ne tik gydytojams, bet ir visiems mums – klausyti ką jie sako, nesimakaluoti po miestą, nekontaktuoti su žmonėmis, tokiu būdu mes neužkrėtinėsime vieni kitų ir medikų darbas bus labiau kontroliuojamas. Žinoma, labai svarbu apsaugos priemonės, medikams jau dabar sunku, bet pagalvokite, kas bus, kai ligoninėse neliks nė vienos tuščios lovos“, – sakė Daina. 

Naujausi straipsniai

Vaikas ir pinigai

Reklama

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama