Daina Bosas ir kiti garsūs žmonės apie Jazzu klipą: „Sumenkinti kito žmogaus darbą – labai nekultūringa“

Apdovanojimų svečiai/Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-25 22:45
Po to, kai per Lietuvą nuvilnijo kontroversiškų nuomonių banga dėl dainininkės Justės Arlauskaitės-Jazzu vaizdo klipo „Wild“, atlikėja į viską numojo ranka. Prieš pat „M.A.M.A 2018“ muzikos apdovanojimus Justė savo gerbėjams pažadėjo nepamirštamą pasirodymą, o jos bičiuliai bei kolegos šiai moteriai išreiškė pagarbą ir palinkėjo sėkmės. Savo nuomone ir mintimis apie šiuo metu aktualią temą dalijosi Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, Vidas Bareikis ir verslininkė Daina Bosas.

Muzikos Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė klausosi nuo ryto iki vakaro, ir labai džiaugiasi, kai gali klausytis tokios, kokia jai išties patinka. Ne vien tiktai „Let it go“ ir „Žirafos kaklas ilgas“. Moteris neslepia, jog dabar dukra Barbora Marija dažnai pakoreguoja jos grojaraštį.

„Be galo mėgstu klasikinę muzika, ją įsijungiu, kuomet esu labai pavargusi. Galbūt ne visiškai tinku į metų apdovanojimus, kur reikia išrinkti naujausius kūrinius, tačiau pažįstu čia dirbančius žmones, ir labai džiaugiuosi, jog kiekvienais metais jie tobulėja. Gerbiu ir visus muzikantus, nes, pavyzdžiui, kai pati kartu su dukryte pradedu dainuoti, ji mane sudrausmina: „Mamyte, tu geriau nedainuok.“ To stengiuosi ir nedaryti“, – nusijuokia.

Paklausta apie šiomis dienomis vis nerimstančią diskusiją dėl Justės Arlauskaitės-Jazzu vaizdo klipo „Wild“, Indrė užtaria atlikėją: „Mačiau klipą, girdėjau dainą. Vis dėlto esu pusėje tų žmonių, kurie priklauso grupei, besidžiaugiančiai už visus kažką darančius ir judančius į priekį. Už tuos, kuriančius, siekiančius geresnio negu didžioji dalis. O tiems, kas nieko niekada nesukūrė – kritikuoti labai lengva.“

Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.
Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.

Vis rečiau prisimenama, tačiau Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė kadaise baigė teisės studijas:

 „Visą gyvenimą ruošiausi studijuoti teisę, įstojau. Pabaigiau ir magistro studijas, o štai šiandien stoviu čia, be to, visai neseniai pati vedžiau „M.A.M.A apdovanojimus“. Noriu pasakyti, kad pabandyti kažką kito verta, juk netikėtai kartais ima ir pavyksta.“

Verslininkė Daina Bosas, kaip ir Indrė, be muzikos neįsivaizduoja savo gyvenimo. Į apdovanojimus atvykusi moteris portalui Žmonės.lt pasakoja, jog jai patinka ta muzika, kuri skamba gražiai.

„Važiuodama į Kauną klausiausi visų nominantų. Mano favoritai – „Dynoro“ bei „Daddy Was A Milkman“.

Daina mielai dalijasi ir savo nuomone apie vieną populiariausių šių dienų Lietuvos muzikos atlikėjų.

Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.
Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Mano pozicija Jazzu atžvilgiu – labai kategoriška ir aiški. Aš suvokiu, kad vieniems muzika ir vaizdo klipas gali patikti mažiau, kitiems – daugiau. Kiek žmonių – tiek nuomonių, bet, visų pirma, turime gerbti vieni kitus ir savo nuomonę reikšti kultūringai bei konstruktyviai. Pastarosiomis dienomis vyko labai nemandagus tendencingas puolimas... Už ką? Justė stengiasi, ji kuria. Reikia suprasti, jog už to klipo dirbo visa komanda. Sumenkinti kito žmogaus darbą – labai nekultūringa.

Visuomet pagalvoju, kaip aš jausčiausi, jei bandyčiau kažką sukurti ir sulaukčiau šitokios reakcijos. Be to, Justė tikrai labai gabi atlikėja. Esu buvusi daugelyje pjesių, spektaklių, kurie, galbūt, man irgi nepatiko, bet aš tų aktorių nepuoliau menkinti, neužgauliojau režisierių. Noriu pasakyti tik tiek, kad ne viską mes visada suprantame ir normalu, jog kažkas nepatinka, tiesiog tyčiotis iš kitų ir juos užgaulioti – menka.“

Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.
Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.

Su būriu skustagalvių vyrukų į „M.A.M.A 2018” atvykęs Vidas Bareikis taip pat nebijojo drąsiai išsakyti savo nuomonės:

„Man atrodo, kad tai yra eilinis didelis burbulas, išpūstas iš nieko. O jis išpūstas dėl to, kad Justė yra išskirtinė asmenybė. Ji padarė ilgą pauzę ir po jos žmonės vėl kažką gavo. O ką gavo – dabar kiekvienas aptarinėja ir analizuoja. Tačiau tai tik parodo, kokia stipri asmenybė yra Justė. Jeigu ji būtų drungnas vandenėlis – niekas nei mylėtų, nei jos nemylėtų. Sveikinu ją su nauju etapu ir labai palaikau. Iš karto po vaizdo klipo premjeros aš parašiau žinutę ir pasveikinau.”

Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ svečiai/Teodoro Biliūno nuotr.
Apovanojimų „M.A.M.A 2018“ svečiai/Teodoro Biliūno nuotr.

Beje, Vidas nuolat jaučia kažkokį pasipriešinimą, nes, kaip pats mėgsta sakyti, keliauja prieš srovę.

„Ačiū už jūsų nuomonę, bet aš eisiu savo vaga”, – tokias žodžiais kiekvieną pasipriešinimą ar nepasitenkinimą linkęs palydėti teatro režisierius ir muzikantas.

Naujausi straipsniai