Dailininkas Rimas Valeikis sukritikavo olimpiečių aprangą: „Tokią pirktum nebent per išpardavimą“

Rimas Valeikis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-26 19:34
Naujoji „vaizdų iš paukščio skrydžio“ įkvėpta olimpiečių apranga atrodo tarytum sportinis drabužis per išpardavimą, kurį įprastoje parduotuvėje įsigytum nebent kaip pakaitinį, mano dailininkas Rimas Valeikis.

„Mes išsigandę tūnome pakampėje, kad, gink Dieve, niekas neišsigąstų. Tuomet niekas ir nepastebi. Kam būti nuobodiems? Kas yra tikrasis lietuviškumas? Cepelinai, gandrai ir ąžuolo lapai? Cepelinų gal ant aprangos nedėsime, tuomet dėkime ąžuolo lapus. Mėlyna – tai ežero gelmė... Čia žodinė kūryba, kuri ne visada pasiteisina, kai tampa vizualiu daiktu. Aš galiu nupasakoti paveikslą, kuris turėtų atrodyti puikus, bet nutapius jis gali būti prastas“, – aprangos simbolius ir spalvas laidoje „Aktualioji valanda“ komentavo R.Valeikis.

Jo manymu, apranga turėtų atrodyti ir byloti taip naujai ir originaliai, kad ja atminimui norėtų mainytis kitų šalių olimpiečiai.

Anot Rio de Žaneiro olimpiadoje lietuvių sportininkus vilkėsimą aprangą kūrusios bendrovės „Audimas“, šį dizainą įkvėpė kopų, Baltijos jūros, ežerų ir miškų spalvos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aleksandras Pogrebnojus apie olimpiečių aprangą: „Nemanau, kad sportininkas norės atrodyti kaip salota“

Visą laidą klausyti čia.

Naujausi straipsniai