Daiktai, kurių jūsų namuose turėtų nelikti jau šiandien

Moteris tvarkosi / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Tikriausiai kiekvienuose namuose yra daiktų, kurie jau niekam nereikalingi, bet vis tiek užima vietą. Ar ne laikas susitvarkyti? Juk pavasaris – švaros metas. Tad reikėtų atsikratyti nereikalingų dalykų.

Senų laikraščių, lankstinukų, reklaminių lapelių, kurių tikrai neskaitysite, ir jie jums nereikalingi, bet vis dar padėti kažkur stalčiuje, lentynoje ar spintelėje, reikia kuo greičiau atsikratyti. Daiktų kaupimas – viena tų ydų, kurios nepadeda namų palaikyti švarių. Šios visos atliekos turėtų keliauti į popieriaus konteinerį.

Senų vaistų receptų, sąskaitų, nereikalingų dokumentų. Šie daiktai jums taip pat nebereikalingi. Jei iškraustysite stalčius, turėsite kur kas daugiau vietos kitiems smulkiems daiktams. Paklauskite savęs, ar jums išties reikia čekių, kuriems daugiau nei pora metų.

Nebenešiojamų drabužių. Laikykitės dvejų metų taisyklės: jei drabužio nenešiojote dvejus metus, vadinasi, jis jums nepatinka, netinka ir jo nebevilkėsite. Atsikratykite tokių drabužių – spintą reikia atlaisvinti naujam pavasariniam garderobui. Beje, miestuose jau daugėja specialių konteinerių drabužiams ir avalynei, kurių dalis tenka labdarai.

Senų knygų, kurios jums nebereikalingos, ir žinote, kad jų tikrai neskaitysite, taip pat atsikratykite: padovanokite tiems, kam jų reikia. Knygas mielai priima ir bibliotekos, kuriose dovanotoms knygoms yra įrengtos specialios lentynos.

TAIP PAT SKAITYKITE Daiktai, be kurių neišsiverčia nė viena šiuolaikinė mama

Vaistų ir vitaminų, kurių galiojimo laikas baigėsi. Jokiu būdu namuose nelaikykite vaistų, kurių galiojimo terminas jau pasibaigęs. Juos surinkite ir nuneškite į bet kurią vaistinę, kurioje specialistai tinkamai juos utilizuos.

Senų higienos reikmenų ir kosmetikos. Jei vonios spintelėje dar turite senų kosmetikos priemonių, tuoj pat jas išmeskite – jos galiojimo laikas tikriausiai jau pasibaigęs. Atminkite, kad lūpų dažus, tušą reikėtų keisti kas kelis mėnesius. Tad peržvelkite savo kosmetinę, galbūt joje yra priemonių, kurias seniausiai turėjote išmesti.

Lūpų dažai / Vida Press nuotr.

Panaudotų užrašų knygučių. Ar jums jos reikalingos? Ar jose esate ką nors svarbaus pasižymėję? Jei ne, tada jų taip pat reikėtų atsikratyti.

Sugedusių ir nenaudojamų elektros prietaisų. Sugedę plaukų džiovintuvai, virtuvės prietaisai ir kiti rakandai, be abejo, užima nemažai vietos. Gal verta pagalvoti, ar nereikėtų jų išmesti į specialų konteinerį, skirtą elektroninės įrangos atliekoms ar tiesiog atiduoti į atliekų priėmimo punktus?

Skaitykite daugiau