Conchitą Wurst įkūnijusi Katažina Zvonkuvienė nesuvaldė ašarų

Katažina Zvonkuvienė / Dovydo Beržinio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ryškiausi „Eurovizijos“ hitai – tokia šio šeštadienio „Muzikinės kaukės“ laidos tema. Dešimt talentingų žmonių įkūnijo įdomiausius Europos ir Lietuvos atlikėjus, bandžiusius laimę ar nuskynusius pergalę geidžiamiausiame senojo kontinento muzikos konkurse.

Katažina Zvonkuvienė įkūnijo 2014 metų „Eurovizijos“ nugalėtoją Conchitą Wurst. Po efektingo pasirodymo pasipylus komisijos pagyroms, atlikėjos akyse sublizgėjo ašaros. 

Vienintelė „Muzikinės kaukės“ dalyvė, gerai žinanti tikruosius Eurovizijos užkulisius – tai Ieva Zasimauskaitė. Ji įkūnijo „Eurovizijos“ nugalėtoją Loreen.

„Didžiojoje „Eurovizijoje“ labai smagu, visiškai kitokia patirtis, nei Lietuvoje, nei įprastai scenoje, tai tokia, pasakysiu, neįkainojama patirtis. Kartais žmonės juokiasi – „Eurovizija“, „Eurovizija“, kažkoks paradas, bet iš tiesų atlikėjui pamatyti tą sceną, galiu pasakyti, būtina“ – apie įspūdžius iš Eurovizijos dainų konkurso pasakojo Ieva Zasimauskaitė.

Conchitą Wurst įkūnijusi Katažina Zvonkuvienė (6 nuotr.)

Švedų atlikėja Loreen Eurovizijos dainų konkursą laimėjo 2012 metais. Jos neeiliniai vokaliniai sugebėjimai, galimybė dainuoti ir labai aukštas, ir žemas natas, tuo pat intensyviai šokant, nėra lengva. Ieva juokauja, kad jai vis tenka sudėtingi išbandymai, tačiau įvairiapusiška muzikinė patirtis padeda atlikėjai pasirodyti puikiai.

Savo patirtimi Lietuviškoje Eurovizijos scenoje pasidalino ir Lolita Zero personažą sukūręs ir laimę konkurse bandęs aktorius Gytis Ivanauskas. „Geri prisiminimai, aš turėjau labai smagų laiką, labai, bet, aišku, ir darbo labai daug, ir nuovargis, aišku, nemažas, ir konkurencija... Visi šypsosi vieni kitiems į akis, o iš tikrųjų nori gerkles perkąsti“ – prieš pasirodymą juokauja Gytis. „Gal ir šį vakarą taip bus?“ – klausia laidos vedėja Indrė Kavaliauskaitė. „Aš labai tikiuosi“, – juokėsi Gytis.

Jam burtai lėmė įkūnyti stipriai į visų atmintį įsirėžusį „Eurovizijos“ dalyvį Aivarą Stepukonį. Daugelio atmintyje Aivaras išliko kaip šypseną keliantis mūsų šalies atstovas. Gyčiui buvo svarbu ne pasišaipyti, o atkartoti atlikėjo pasirodymą scenoje. Aktorius ir choreografas nemažai repetavo ir tiksliai susidėliojo kiekvieną A.Stepukonio judesį ir, žinoma, visų atmintyje išlikusią klubo padėtį.

„Aš taip nesidžiaugiau, kai Aivaras dainavo „Eurovizijoje“, kaip džiaugiausi šį vakarą dainavusiu Gyčiu. Tas megztukas, ta poza tokia šonu, fantastika. Tas stilius, toks, sakyčiau, veganas skudutininkas su arklio uodega atvažiavęs į didmiestį. Puikiai, šiaip žiauriai geros emocijos, labai stiprus pasirodymas“, – po Gyčio dainos susižavėjimo neslėpė komisijos narys Leonas Somovas.

O aktorei Tomai Vaškevičiūtei burtai lėmė įkūnyti savo geriausio draugo sukurtą personažą, sužibėjusį Lietuvos Eurovizijos atrankos scenoje – Lolitą Zero. Pirmose repeticijose Toma skambino Gyčiui ir prašė pagalbos, tačiau jis padėti atsisakė. Tačiau vėliau suprato, kad draugystė ir geras pasirodymas svarbiausia, todėl netrukus Toma repetavo kartu su Gyčiu.

„Buvo didelis iššūkis, nes jis labai kabinėjosi ir buvo man labai griežtas, mokėmės kartu, jis liepė, uždėdavo ragus (juokiasi) ir liepė labai daug dirbti, sakė, kad jis ruošėsi pusę metų, o aš turėjau mažiau nei savaitę”, – prieš pasirodymą pasakojo Toma. T.Vaškevičiūtės pasirodymas buvo labai įspūdingas. Ir su fejerverkais, energingu šokiu, ir dūžtančiais arbūzais.

„Pagaliau Lolita turi rimtą, gerą dublerę, nes krūvis yra milžiniškas, dabar supranti? Labai man patiko, Tomyte”, – savo artimai bičiulei po pasirodymo komplimentų negailėjo Gytis.

„Originali Lolita man pasirodė nervingesnė, pas Gytį matosi kiekvienas veido nervas, o tu pasirodei karalienė, tokia prabangesnė“, – po pasirodymo pastebėjo Vytenis Pauliukaitis.

„Man karalienę reikėjo suvaidinti, o Toma tiesiog tokia yra“, – komisijai replikavo Gytis Ivanauskas. 

Egidijus Sipavičius taps Salvadoru Sobraliu, Rokas įkūnys Švedijos nugalėtoją Manzą Zelmerlową, energingoji laidų vedėja Justė Žičkutė įkūnys Ukrainos atstovę Ruslaną, Ieva Barbora Juozapaitytė – Jamalą, Maksas Melmanas atkartos latvių grupės „Brainstorm“ pasirodymą, o Dovydas Laukys paruošė nuotaikingą islandų atstovo Daði Freyrio pasirodymą.

Emocijų kupinas „Muzikinės kaukės“ vakaras šį šeštadienio vakarą, 19:30 val., per BTV.

Skaitykite daugiau