Čiuožimo žvaigždes suvienijęs „Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012“ žiūrovams pasakojo Barboros Radvilaitės meilės istoriją

„Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-27 20:15
Nors už lango sniego, rodos, tuoj visai neliks, o ir švenčių įkarštis pamažu atslūgsta, ieškoti žiemos ir įkvėpti ore tvyrančios Kalėdų nuotaikos ketvirtadienio vakarą vilniečiai rinkosi „Pramogų arenoje“, kur vienuoliktą kartą pristatyta šįmet itin kitoniška ledo pasaka „Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012“, subūrusi garsiausias pasaulio dailiojo čiuožimo žvaigždes ir nukėlusi žiūrovus į XVI amžių – priminusi legendinę Barboros Radvilaitės meilės istoriją.

Sostinėje neeilinis spektaklis žiūrovus subūrė pačius paskutiniuosius – ledo šou per Kalėdas jau parodytas Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune.

Šįmet jis – dar didingesnis nei prieš tai buvę: 40 tonų ledo vienam pasirodymui, specialios techninės priemonės, į Lietuvą atkeliavusios net iš Austrijos, įspūdingi čiuožėjų kostiumai, kurti Lietuvos ir Rusijos dizainerių, sudėtingi triukai ir specialieji efektai gausybę susirinkusių žiūrovų vertė aikčioti ir iš naujo užbūrė kalėdine nuotaika.

„Urbanizacijos procesas visus žmones, gyvenančius šiuolaikiniame pasaulyje, yra įtraukęs į darbo ir reikalų rutiną. Kuo toliau, tuo mažiau žmonės turi laiko sustoti ir susimąstyti, pagalvoti, pajausti, kur ir kaip gyvena. Tai, kad mes bandome savo šou nukelti žiūrovus į įvykius, kurie vyko prieš 500 metų, yra kaip pasaka suaugusiam žmogui, sustabdanti šiuolaikinio gyvenimo tėkmę.  Bandome žiūrovams šia neeiline istorija pasakyti: neskubėkite, pajauskite, kad esate žmonės, – mylintys, besirūpinantys, besiaukojantys. Tikiuosi, kad šis mūsų šauksmas bus išgirstas“, – pasirodymo idėją aiškina renginio iniciatorius Povilas Vanagas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Suvienijo aštuonias šalis

Šis pasirodymas – pirmasis per visus vienuoliką metų, kai scenoje pasakojama lietuviška istorija. Anot P.Vanago, „Liepsnojančio Kalėdų ledo 2012“ idėja kilo prieš metus, pasiruošti jai įgyvendinti prireikė net pusmetį trukusio intensyvaus šou kūrėjų bei pačių čiuožėjų pasiruošimo.

Nusprendus pasakoti lietuvišką istoriją P.Vanagas pripažino norįs tautiečių širdyse atgaivinti ir patriotiškus jausmus. Pagrindinius vaidmenis pasakoje – Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės – atliko patys publikos numylėtieji Margarita Drobiazko ir P.Vanagas.

Bendradarbiauti su šou organizatoriais, pasirodyti renginyje ir padėti čiuožiant papasakoti kalėdinę pasaką sutiko pasaulyje gerbiami dailiojo čiuožimo atstovai iš aštuonių užsienio šalių. Jų gretose – daugiausiai titulų pasaulyje pelniusi čiuožėja Irina Sluckaja, Lietuvos dailiojo čiuožimo olimpinė viltis ─ Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas, Kanados dailiojo čiuožimo legenda Elvis Stojko, porinį čiuožimą pirmąkart demonstruosianti perspektyvi trylikametė čiuožėja Goda Butkutė, JAV akrobatas ant ledo Gev, pasaulio profesionalų čempionas kanadietis Gary Beacom, Europos čempionas čekas Tomas Verner ir kiti.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Neapsiėjo be nesklandumų

Bene tris valandas trukusi dviejų dalių pasaka, kurią lipdyti buvo patikėta pasakoriumi tapusiam Dainiui Martinaičiui, paliko didelį įspūdį žiūrovams ir nemenkai pramankštino jų delnus – plojimai arenoje aidėjo kone be sustojimo, jais sutikti, palaikyti ir išlydėti skirtingus šokius demonstravę čempionai.

Kiekvienas čiuožėjas ledu išlietoje scenoje savo šokiu įkūnijo skirtingas nuodėmes – neapykantą, tingėjimą, savimylą ir kitas. Tokiu būdu mėginta atspindėti XVI amžiaus puotas, kurias vainikuodavo jų kaltininkų – svečius sukvietusių valdovų M.Drobiazko ir P.Vanago – pasirodymas.

Tiesa, ne visi čiuožėjų pasirodymai atspindėjo XVI amžiaus dvasią – ant ledo pasirodė net Supermeno kostiumu vilkintis šokėjas, čia taip pat sutryptas ir legendiniu tapęs „Gangnam Style“ šokis, iš pačiūžų tryško fejerverkai, o vakaro metu aidėjo ir žiūrovus įsijausti kvietė populiariausi šokių stiliaus muzikos hitai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Vis dėlto šventiškame šou neapsieita be nesklandumų, bene didžiausias jų – supainiotos šokėjų pavardės. Pakvietęs į sceną šokėją iš Rusijos, vakaro vedėjas D.Martinaitis nemaloniai nustebo: arenoje įsiplieskus šviesoms žiūrovai ant ledo išvydo jaunąjį Latvijos čiuožimo čempioną, ironiškai besišypsantį ir kraipantį galvą. Tačiau nesklandumai išsisprendė greitai – atsiprašęs publikos D.Martinaitis pasitaisė, o jaunėlio latvio pasirodymas sulaukė išskirtinio žiūrovų palaikymo.

Iš „Pramogų arenas“ salės žiūrovai ketvirtadienio vakarą išėjo pakylėti: dieną šie užbaigė puikiai, o namo parsineštų įspūdžių pakaks iki kitų Kalėdų.

Žmonės.lt