„Cirque du Soleil“ ir vėl užbūrė sostinės žiūrovus

„Cirque du Soleil“ pasirodymas Vilniuje/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Gegužės 22-ąją akrobatikos meistrai „Cirque du Soleil“ su programa, pastatyta pagal Jameso Camerono filmą „Įsikūnijimas“, vilniečiams padovanojo nepamirštamą šou.

Mūsų šalyje jau ne kartą vyko „Cirque du Soleil“ pasirodymai. Savo pasiruošimu ir neeiliniais gebėjimais dažnai stebinanti pasaulinio garso akrobatų trupė šį kartą sugrįžo su šou „Toruk – the First Flight“. Visas pasirodymas – režisieriaus Jameso Camerono filmo „Įsikūnijimas“ priešistorė. Šį kartą keliaujantys profesionalai pasakoja istoriją apie Pandoros planetą, kurioje gyvena mistiški, mėlyni padarai. Planetoje gausu nuostabios augmenijos, kurios vaizdus perteikia vaizdo projekcijos.

„Cirque du Soleil“ pasirodymas Vilniuje/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Cirque du Soleil“ pasirodymas Vilniuje/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Lietuviai iki šiol yra matę keturis „Cirque du Soleil“ šou: „Saltimbanco“, „Alegria“, „Quidam“ ir „Varekai“. Naujasis „Toruk – the First Flight“ vadinamas didžiausiu, brangiausiu ir techniškai sudėtingiausiu: praleidus dieną šou užkulisiuose nesunku tuo įsitikinti. Pirmą kartą cirko kūrėjai bendradarbiauja su kinu – režisieriaus Jameso Camerono juosta „Įsikūnijimas“ prikeliama naujam gyvenimui.

Tiesa, derybos dėl autoriaus teisių užtruko net penkerius metus. Pagaliau davęs sutikimą perkelti „Įsikūnijimą“ į sceną, Cameronas cirko kūrėjams perleido ir visą sukauptą medžiagą. Pandoros planetos augalija ir gyvūnija, navių tauta, jų kalba, mitologija, gausybė informacijos ir paaiškinimų – visa tai pateko į kūrybinės komandos narių rankas. O tada, kaip patys juokauja, atsivėrė Pandoros skrynia.

„Toruk – the First Flight“ šou Vilniuje (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau