Cirkas atvažiavo, arba Londono mados savaitės gatvės povai

Londono mados savaitės gatvės stileiva / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-09-23 20:16
Nors artėjant žiemai rankos pačios tiesiasi prie pilkos ir juodos, šį sezoną podiumu kartu su „juoduliais“ dalinasi dominuojančios sezono tendencijos. O tai yra 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių spalvynas: nuo minkštų pastelinių iki sodrių terakotos, degintos oranžinės, vyno, alyvuogių, kobalto, smaragdinės.

Visai nejuodos buvo ir nerudeniško Londono mados savaitės gatvės tendencijos.  Taip, juoda, lyg kokia katė, perbėgo šen bei ten, tačiau netrūko poviškų spalvų ir raštų, klusnaus podiumų tendencijų atkartojimo ir avangardo. Skirtingai nuo atsainaus ir komfortui atsidavusio Niujorko, racionaliai išsirankiojusio iš tendencijų tai, kas patogiausia, Londonas šventę šventė. O jei švęsti, tai pasipuošus.

Londono stileivos mėgaujasi mada ir nedrebina kinkų dėl naujų tendencijų laikinumo – svarbu efektinga. Jie nėrė į aštuntąjį dešimtmetį ir griebė iš ten viską, kas geriausia: vesterną, kutus, šiltas spalvas, bohemą, folklorą. Po kelių metų grunge, antimados pilkumo ir neutralumo, pagaliau atėjo laikas atsipeikėti iš apatiško snaudulio – gatvėje tikri spalvų, tekstūrų ir raštų fejerverkai su antrame plane vos kvapą gaudančiais sportiniu ir minimalistiniu stiliumi.

Paganykite akis – ryškiausios mados savaitės gatvės stileivų tendencijos, kurios, tikiuosi, įkvėps įsprausti spinton vieną kitą įžūlų (ir ne juodą) gyventoją.  

Esminiai (aštuntojo dešimtmečio) dalykai

Tai – vesterniški siuvinėjimai, denimas, kombinezonai, militarizmas, hipiški elementai ir būtinai – liaunas ir tiesus aštuntojo dešimtmečio siluetas. Čia išmušė išpažinties valanda (ne pirma ir ne paskutinė): laikinai teks iš savo juodojo sąrašo išbraukti „visa susiderinusi“ punktelį: nekostiuminiai komplektai, kadaise laikyti viena didžiausių aštuntojo dešimtmečio faux pas, Londono gatvės stileivoms visai neatrodė atgrasūs. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Bohema

19 a. buvusi menininkų ir šiaip estetų uniforma, alternatyvioji mada – dabar, kaip ir aštuntajame dešimtmetyje – svilinanti tendencija. Niekas labai nepasikeitė – romantiškų gėlėtų vilnijančių suknelių fone plevėsuojantys plaukai, plačiabrylės skrybėlės, aulinukai ir basutės su daug painių raištelių. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vynas

Gerą daiktą ne tik į save, bet ir ant savęs. 2015-ųjų spalva – „marsala“ – šmėžavo ir Niujorke, tačiau Londono stileivos tendencijas priima rimtai – vieni „marsala“ apsidengė nuo galvos iki kojų, kiti derino su kitomis spalvomis, tačiau ši sodri ir rafinuota vyno spalva turi rimtų ambicijų tapti nauja neutraliąja. Kad išvengtumėte „komplektėlio“ įspūdžio, rinkitės skirtingų tekstūrų daiktus, pavyzdžiui: oda, mezginys, aksomas, zomša. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kutai

Modernūs kutai tapo viena mylimiausių Londono mados savaitės gatvės tendencijų. 

Kutai negailestingai susuko galvą ir man – jų nemėgti neįmanoma! Modernūs kutai – dramatiški, ilgi, daugiasluoksniai, skirtingų atspalvių, kaip tornadas įsisuko į visą garderobą – nuo delninės iki užkulnius siekiančio apsiausto – ir tapo viena mylimiausių Londono mados savaitės gatvės tendencijų. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Arbatėlė

Londonas nebūtų Londonas be romantiškos 5'o’clock’o arbatėlės stiliaus suknelės – pastelinių spalvų, nostalgiškos, kaimiškai mielos ar net lėliškos. Tokioms mielybėms reikia balanso – „raumeningų“ aksesuarų: juodų, minimalistinių basučių, metalinių aulinukų, platformų ar supermadingų batelių akriliniais kulniukais. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Povai

Viena iš labiausiai paparacų vaikomų gatvės stileivų rūšių – unikalūs, nepaklūstantys jokioms tendencijos, maniakiški mados genijai (Anna Dello Russo, panašu, kad turi konkurentų). Jei less is more minimalistui yra lyg poteriai kas rytą vakarą, gatvės povams ši idėja – juodajame sąraše. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Mono

Kaip neutralus fonas aštuntojo dešimtmečio apsvaigintiems patrakėliams, santūriai ir negausiai rinkosi modernūs, neutralių spalvų mono minimalistai – balti, pilki, juodi, tamsiai mėlyni. Drąsiausi, panašiai kaip ir Niujorko gatvėse, išdrįso pagyvinti aprangą ryškios spalvos aksesuaru. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus

Elaima.lt

Naujausi straipsniai