Christianas Bale‘as, Mattas Damonas ir jų naujasis filmas „Le Manas'66. Plento karaliai“ startuoja „Oskarų“ lenktynėse

Kadras iš filmo „Le Manas'66. Plento karaliai“/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-27 09:16
Lenktynių drama su didelėmis kino žvaigždėmis ir žinomu režisieriumi yra pasiruošusi padaryti didelį įspūdį artėjančiame apdovanojimų sezone. Veiksmo filmas „Le Manas'66. Plento karaliai“ (orig. „Ford v Ferrari“) debiutavo Tellurido filmų festivalyje ir neseniai surengė nepaprastą premjerą Tarptautiniame Toronto kino festivalyje, kur sulaukė gausybės teigiamų atsiliepimų, šurmuliuojančių apie „Oskaro“ statulėles.

Veiksmo filmo „Le Manas'66. Plento karaliai“ režisierius Jamesas Mangoldas, kuris pernai buvo nominuotas geriausio adaptuoto scenarijaus „Oskaro“ apdovanojimui už filmą „Loganas. Ernis“ (orig. „Logan“), savo nuoseklioje karjeroje yra sukūręs ne vieną kino perliuką: romantinę dramą „Ties jausmų riba“ (orig. „Walk the Line“), kriminalinį filmą „Traukinys į Jumą“ (orig. „3:10 to Yuma“) ar mokslinę fantastiką „Keitė ir Leopoldas“ (orig. „Kate & Leopold“).

Naujausiame savo filme režisierius J. Mangoldas pristato tikrąją istoriją apie tai, kaip „Ford“ automobilių gamintojai troško aplenkti „Ferrari“ 1966-ųjų metų prestižinėse „Le Mano“ lenktynėse. Norėdami tai padaryti, jie pasikvietė į pagalbą 24 valandų Le Mano lenktynių nugalėtoją Carrollą Shelby (akt. Mattas Damonas), kad padėtų suprojektuoti ir pagaminti automobilį, o jis pats pasikvietė arogantišką, tačiau nepaprastai talentingą vairuotoją Keną Milesą (akt. Christianas Bale‘as). Kartu jie išdrįso keliauti į neatrastą teritoriją, mėgindami parsivežti išsvajotąją pergalę.

Pats filmas remiasi istoriniai faktais, tad yra nuspėjamas, bet tuo pačiu neįtikėtinai nuostabus. Tai yra vienas iš geriausių šių metų filmų būtent todėl, kad Jamesas Mangoldas naudoja pažįstamą formulę ir įgyvendina ją tiksliai, o pojūčius sutvirtina pora fenomenalių pasirodymų. Kadangi filmas prasideda pasakojimu apie Carrollą Shelby, dėl stipraus bei emocingo pasirodymo būtent aktorius Mattas Damonas yra absoliutus pretendentas į geriausio aktoriaus „Oskaro“ statulėlės lenktynes. Tuo tarpu Christian Bale filme „Le Manas'66. Plento karaliai“ taip pat atlieka pagrindinį vaidmenį, bet potencialiai galėtų būti nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias antraplanis aktorius. Jei kino studija „20th Century Fox“ pasirinks būtent pastarąjį kelią, aktorius automatiškai tampa labai rimtu varžovu iš tikrųjų laimėti. Bet kokiu atveju, galima lažintis dėl nominacijos, nepriklausomai nuo to, kurioje kategorijoje aktorius beatsidurtų.

Tai, ką aktorius Christianas Bale‘as daro filme „Le Manas'66. Plento karaliai“ tik dar kartą primena, kad jis yra vienas talentingiausių aktorių šiuo metu dirbančių kine ir jis tikrai pristato vieną geriausių savo karjeros pasirodymų. Keno Mileso personažas yra užvedantis, charizmatiškas ir stebėtinai elegantiškai, atsižvelgiant į tai, kad jis mėgsta atsišnekinėti tiems, kurie bando jam įsakinėti.

Aktorių pasirodymas puikiai išpildytoje kino juostoje yra nuostabus, todėl J. Mangoldas neabejotinai vertas geriausio režisieriaus „Oskaro“ nominacijos, kaip ir pats filmas drąsiai galėtų tapti net geriausiu metų filmu – tokio į personažus orientuoto prabangaus kino studijos filmo, suteikiančio šiek tiek nostalgijos, nebuvo nuo tada, kai superherojai užkariavo kino centrus.

Vis dėlto kam atiteks „Oskarų“ statutėlės akivaizdžiai priklauso nuo to, kaip filmą įvertins Kino meno ir mokslo akademija ir, žinoma, plačioji auditorija, kai veiksmo filmas „Le Manas'66. Plento karaliai“ pasirodys kinuose nuo lapkričio 15 d.

Temos:
Aktualu Kinas

Naujausi straipsniai