„Chorų karų“ dalyviai Kauno choristai pirmiausia prisistatė krepšinio gerbėjams

Kauno miesto „Žalgirio“ choras / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-13 13:12
Didžiausio masto muzikinis projektas „Chorų karai“ sugrįžta į žiūrimiausios televizijos TV3 eterį. Naujajame, jau penktame, šou sezone susikaus septyni chorai. Nors premjera rodoma tiesiogiai per TV3, chorai jau intensyviai ruošiasi ir kviečia į savo pasirodymus. Praėjusį ketvirtadienį, kovo 6-ąją, muzikos ir krepšinio gerbėjams prisistatė Kauno miesto „Žalgirio“ choras, vedamas vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“ narių.

Kauno „Žalgiris“ tądien savo aikštėje priėmė vieną stipriausių Europos komandų. Kovingai nusiteikę žalgiriečiai susitiko su Maskvos CSKA klubu ir jam nusileido tik paskutinėmis sekundėmis po dramatiškos kovos – 86:88. Sirgalių dvasią palaikė „Chorų karų“ dalyviai – Kauno „Žalgirio“ choras. Per ilgąją pertrauką jie pristatė kiekvienam lietuviui puikiai pažįstamo muzikinio kūrinio – dainininkų Arinos Ir Lino Adomaičio dainos „Kad Būtų Žalgiris!“ naują versiją.

„Mums labai patiko ši daina. Labai gerbiame Liną Adomaitį, kaip kūrėją, tačiau šįkart pristatėme naują dainos interpretaciją, atlikome kūrinį a capella. Ši daina skambės ir TV3 eteryje „Chorų karuose““, – pasakoja ansamblio „Quorum“ lyderis Kauno „Žalgirio“ choro generolas Vitalijus Neugasimovas.

Kauniečių choro pavadinimas gimė natūraliai. „Krepšiniu domimės nuo mažens – į rungtynes eidavome dar tada, kai senasis Kauno „Žalgiris“ aikštelėje susitikdavo su to meto Maskvos CSKA – kai dar Arvydas Sabonis ir kitos legendinės mūsų žvaigždės žaidė. „Chorų karuose“ žiūrovai jau matė daug komandų, girdėjo įvairių pavadinimų ir temų, tačiau krepšinio sritis čia dar nauja, neišnaudota. „Žalgiris“ mums – ne tik komanda, tai ir svarbus istorinis įvykis. Lietuva – žalia šalis, patraukė ši spalva. Kaip tik taip ir pasirinkome koncepciją chorui“, – sako V.Neugasimovas.

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

Ar generolai nejaučia spaudimo iš aplinkinių? Juk kauniečių chorai TV3 projekte visus sezonus – nepralenkiami lyderiai. „Tikrai nejaučiame. Tiesiog norime viską atlikti aukščiausiu lygiu, turime daug profesionalaus muzikavimo patirties, dažnai koncertuojame Kaune, norim plėsti savo pasirodymų geografiją. Tikimės publikos palaikymo“, – aiškina generolas.

Pasak jo, nors „Chorų karuose“ yra tam tikri reikalavimai ir ne visada kūrinius pavyks atlikti a capella, Kauno „Žalgirio“ choro generolai tikrai išlaikys savo stilių: „Patys norime išbandyti skirtingus amplua, nustebinti žiūrovus, kad neatsibostume. Grojame įvairiausiais instrumentais, tikimės tai pritaikyti ir projekte.“

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

V.Neugasimovas nusiteikęs optimistiškai: „Jaučiame, kad po eteryje pasirodžiusio anonso  mus gatvėje atpažįsta, nusišypso, ypač merginos.“  

Sekmadieniais muzikinėse kovose kauniečiai susirems su Stano senjorų „Bočių“ choru, Eglės Jakštytės Utenos miesto choru, Urtės Šilagalytės Vilniaus miesto choru, Kėdainių choru, vadovaujamu Arno Švilpausko ir „Daumantų muzikantų“, dainininkės Astos Pilypaitės Alytaus miesto „Dežavu“ choru ir Povilo Meškėlos ir Vlado Kovaliovo Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos choru.

„Chorų karai“ – jau nuo kovo 23 dienos sekmadieniais 19.30 val. tiesiogiai tik per TV3.

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Reklama