Choreografę Anželiką Choliną nuliūdino Vilniuje griaunama jos tėvo kurta vaikų žaidimų aikštelė

Anželika Cholina apgailestauja dėl Vilniuje griaunamos vaikų žaidimų aikštelės / 15min.lt ir Facebook.com nuotr.
Anželika Cholina apgailestauja dėl Vilniuje griaunamos vaikų žaidimų aikštelės / 15min.lt ir Facebook.com nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-07-04 12:01
AA

Vilniaus Karoliniškių rajone prie Televizijos bokšto įsikūrę gyventojai nemaloniai nustebinti – buldozeriai šią savaitę pradėjo griovimo ir ardymo darbus darželio „Čiauškutis“ žaidimų aikštelėje. Viktoro Cholino statyta aikštelė buvo vadinama kosminiu mažosios architektūros pavyzdžiu. Žinia apie griovimą ypač nuliūdino choreografę Anželiką Choliną.

„Šį objektą mano tėvas (architektas Viktoras Cholinas – aut. past.) kūrė ir statė 13 metų. Čia visą vaikystę dirbome ir mes su Greta (Greta Cholina – Anželikos sesuo – aut. past.). Šiandien mūsų kūrinį griauna. Ačiū, Lietuva“, – tokią žinutę choreografė paskelbė savo socialinio tinko „Facebook“ paskyroje po vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuota, kaip buldozeriai griauna vaikų žaidimų aikštelę.

Ketvirtadienį portalui Žmonės.lt susisiekus su A.Cholina, ji liūdnai teištarė: „Neturiu ką pasakyti, kokia prasmė, nes jau sugriovė...“

Darželio „Čiauškutis“ vaikų žaidimų aikštelės likvidavimo darbai (7 nuotr.)
+1

Darželio „Čiauškutis“ direktorė Natalija Lauciuvienė:

Žmogus turėjo gražią meninę viziją, tačiau jai įgyvendinti panaudojo ne tam skirtas priemones. Ši aikštelė buvo pastatyta netinkamai: vaikams ji netiko, nes aplinkui yra vien mūras, drėgna, nebuvo dėta apsauginės medžiagos. Pats sumanymas yra geras, gal jis iš Antoni Gaudí  įkvėpimo sėmėsi, stengėsi, kad būtų gražu, bet tiek pedagogai, tiek mokslininkai, tiek šio mikrorajono architektas Kazimieras Rimantas Balėnas sakė, kad šis statinys labai nesaugus. Didelių arkų tempimo jėgas skaičiavo tik viena architektė, nebuvo nė vieno inžinerinio paskaičiavimo, todėl K.R.Balėnas patarė uždaryti žaidimų aikštelę, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų, nes juk mūsų darželyje mokosi sutrikusio vystymosi vaikai.

Pats sumanymas yra geras, gal jis iš Antoni Gaudí  įkvėpimo sėmėsi, bet tiek pedagogai, tiek mokslininkai, tiek Karoliniškių  architektas Kazimieras Rimantas Balėnas sakė, kad statinys labai nesaugus.

„Europos parko“ savininkui siūliau šiuos objektus pasiimti ir nusigabenti į parką, tačiau per didelės išlaidos būtų buvusios. Be to, reikėjo daug dokumentų ir vargo būtų buvę, nes tai nėra įprastų gabaritų statiniai, jų transportavimas yra sudėtingas.

Darželio sargai skųsdavosi, kad turi prižiūrėti per tvorą į darželį įlipančius paauglius, kad jiems nieko nenutiktų, nes šie mėgdavo ant konstrukcijų karstytis. Ateidavo jie po pamokų ar net dienos metu, čia gerdavo ir panašiai. Kartą net teko kviesti policiją, nes buvo prievartaujama mergina. Po to tie suimti vaikai mums antro aukšto langus  išdaužė. Vien tik problemos buvo.

Esame parašę projektą Europos Sąjungai ir gavome finansavimą atidaryti dienos centrą. Lietuvoje 10 procentų vaikų turi sutrikimų, o mūsų įstaiga Vilniuje tokia yra viena, todėl stengiamės dėl vaikų. Daugiau nei 20 metų ši žaidimų aikštelė stovėjo, o iš jos nebuvo naudos, vien tik užimta teritorija, todėl parašėme projektą ir už gautus pinigus įrengsime naują aikštelę su gumine danga, kuria galės naudotis mūsų darželio vaikai ir jiems nekils pavojus.

Aš tikrai gerbiu Viktorą už jo viziją ir įdėtą darbą, tačiau tai, ką jis pastatė, nebuvo praktiška. Jis neapgalvojo daug dalykų. Jis nesiklausė, kai aš jam sakiau statant, kad tai nėra gerai. Jis buvo labai įdomus ir užsisklendęs žmogus, todėl viską darė pagal save.

Griaunama vaikų žaidimų aikštelė / Facebook/paskyros „Kosminės išlydėtuvės“ nuotr.