Chelsea Clinton išleis pirmąją knygą

Clintonų šeima / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Išskirtinį statusą kaip vieno, o potencialiai – net dviejų Amerikos prezidentų vaiko turinti Chelsea Clinton stengiasi išsivaduoti iš savo garsiųjų tėvų šešėlio, ir tai padaryti tikisi išleisdama savo pirmąją knygą, apie kurią buvo paskelbta trečiadienį.

Jos debiutinė negrožinės literatūros knyga vadinsis „Tai jūsų pasaulis“ („It's Your World“). Tai bus jaunimui skirtas traktatas apie kai kurias opiausias pasaulio problemas ir tai, kaip jauni žmonės galėtų prisidėti prie jų sprendimo.

Knygą išleis leidykla „Penguin Young Readers“. Ji pasirodys kitų metų rugsėjo 15 dieną, likus vos kelioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų, kuriuose Ch.Clinton motina Hillary kovos dėl teisės grįžti į Baltuosius rūbus, bet jau ne kaip pirmoji ponia, kuria ji buvo prezidentaujant vyrui Billui Clintonui, o kaip JAV lyderė ir pirmoji Amerikos prezidentė moteris.

Chelsea Clinton / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Knygoje su paantrašte „Būkite informuoti, būkite įkvėpti ir judinkitės!“ („Get Informed, Get Inspired and Get Going!“) bus nagrinėjamos tokios problemos kaip skurdas, benamystė, badas, prieiga prie švietimo, lyčių lygybė, sveikata, klimato kaita ir nykstančios rūšys, nurodė Ch.Clinton ir leidykla.

Joje bus nagrinėjama, kaip kovoti su šiais iššūkiais, ir pateikiamos „įkvepiančios istorijos apie vaikus ir paauglius“, kurie savo darbais jau prisideda prie pastangų pagerinti gyvenimą jų bendruomenėse ir visoje planetoje, rašoma pranešime spaudai.

„Labai tikiuosi, kad ši knyga įkvėps skaitytojus suvokti, kad jie jau dabar gali pradėti siekti permainų, savo būdu, savo šeimos, bendruomenės ir mūsų pasaulio labui“, – sakė Ch.Clinton.

Chelsea Clinton / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Knyga tuo pat metu pasirodys Jungtinėse Valstijose, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Kanadoje, o kiek vėliau bus išleista užsienio kalbomis.

Paauglystės metus praleidusi visuomenės dėmesio centre Baltuosiuose rūmuose, Ch.Clinton baigė Stanfordo, Kolumbijos ir Oksfordo universitetus.

35 metų moteris, kuri su vyru Marcu Mezvinsky pernai balandį susilaukė dukters, nesėdi sudėjusi rankų.

Kurį laiką ji Niujorke dirbo ribotos rizikos fonde bei vadybos konsultavimo firmoje, o vėliau uždirbo 600 tūkst. dolerių būdama „NBC News“ specialiąja korespondente.

Chelsea Clinton / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Dabar Ch.Clinton yra šeimos fondo, kuris vadinasi „Bill, Hillary & Chelsea Clinton Foundation“, vicepirmininkė, kuruojanti jo humanitarinę ir filantropinę veiklą visame pasaulyje.

Neseniai šis fondas pateko į kontroversijų sūkurį, kilus klausimų dėl galimų interesų konfliktų, H.Clinton varžantis dėl galimybės tapti Demokratų partijos kandidate prezidento rinkimuose.

Chelsea, kuri sulaukusi paauglystės atsiribojo nuo žiniasklaidos, karštai palaiko motinos siekį antrą kartą kandidatuoti į prezidento postą.

Chelsea Clinton / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

 

Skaitykite daugiau