Chaotiškas Drew Barrymore gyvenimas: nuo alkoholio ir narkotikų liūno iki pasaulinės šlovės

Drew Barrymore / „Vida press“ ir „Scanpix / Sipa“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-03 15:00
Šiandien tikriausiai mažai atsirastų tokių, kurie nežino, kas toji Drew Barrymore. Per 40 savo gyvenimo metų ši moteris įrodė, kad aktorystė yra tikrasis jos pašaukimas.

Kilusi iš itin garsios kino industrijoje šeimos (abu jos tėvai buvo garsūs kino aktoriai, o senelis – Johnas Barrymore'as buvo laikomas savo meto kino legenda), atrodo, Drew Barrymore jau nuo gimimo buvo pasmerkta tapti žvaigžde. Juk ir pirmasis jos debiutas scenoje buvo vos sulaukus 11 mėnesių amžiaus.

Vis dėlto nuo pirmųjų jos dar mažos mergaitės žingsnių holivudinėje scenoje iki dabartinio suaugusios moters, aktorės, prodiuserės, režisierės, žmonos ir dviejų vaikų motinos gyvenimo jai teko įveikti labai ilgą kelią. Ir jis tikrai nebuvo rožėmis klotas.

Veikiau priešingai – Drew Barrymore teko įveikti nepaprastai skaudžius išbandymus, atsitiesti ir pakilti pasiekus gyvenimo dugną bei susistyguoti tikru chaosu pavirtusį gyvenimą.

Ir dabar žvelgiant į besišypsančią aktorę, galima teigti – jos istorija įkvepia, verčia susimąstyti ir suteikia neįkainojamos motyvacijos.

Vaikystė be tėviško rūpesčio

Ilgai pasidžiaugti tėviška meile 1975-ųjų vasario 22-ąją gimusi Drew Barrymore negalėjo, jos santykiai su juo niekuomet nebuvo artimi. Dar labiau jie komplikavosi, kai mergaitei suėjo 9-eri. Tuomet jos tėvas Johnas Drew Barrymore'as nusprendė palikti savo šeimą.

Tiesa, vyro išėjimas Drew motinai nebuvo didelė netektis, mat Johnas, kaip ir jo tėvas, legendinis aktorius Johnas Barrymore'as, nuolat girtaudavo bei buvo linkęs į smurtą. Palikęs šeimą jis geresnio gyvenimo taip ir nesusikūrė – daugelį metų dėl įvairių kaltinimų narkotikų laikymu jis praleido kalėjime ir 2004-aisiais mirė nuo vėžio.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vis tik prasti santykiai su tėvu nesutrukdė Drew Barrymore siekti savo svajonių, o ir pati garsių aktorių giminė ją nuolat tam skatino. Mažos mergaitės karjera prasidėjo vos sulaukus 11 mėnesių – tuomet ji sudalyvavo šunų maisto reklamos atrankoje.

Tiesa, atrankos metu mažai mergaitei įkando šuo, ir prodiuseriai tikėjosi, kad ji prapliups ašaromis, tačiau Drew pasirodė ne iš kelmo spirta – mergaitė tik žaviai nusišypsojo ir pelnė vaidmenį.

Tragiška ankstyvos šlovės kaina

Mažosios Drew karjera prasidėjo nuo visiškai smulkių vaidmenų, tačiau didžiausią karjeros šuolį jai padarė vaidmuo Steveno Spielbergo režisuotoje juostoje „E.T. the Extra-Terrestrial“ (liet. „Ateivis“) 1982-aisiais. Tuomet, būdama vos septynerių, Drew praktiškai per vieną naktį tapo populiariausia mažąja aktore ir pelnė ne vieną apdovanojimą.

Drew jau nuo vaikystės gyveno suaugusiojo gyvenimą: rūkyti ji pradėjo nuo 9-erių, gerti – nuo 11-os, rūkyti marihuaną – nuo 12-os, o uostyti kokainą – nuo 13-os metų. Jaunosios žvaigždės gyvenimas pamažu virto tikru chaosu.

Po dvejų metų Drew buvo nominuota Auksiniam gaubliui už vaidmenį filme „Irreconcilable Differences“, kuriame ji vaidino mergaitę, norinčią „išsiskirti“ su savo tėvais. Įdomaus siužeto komedija tuo metu sulaukė itin daug dėmesio ir uždirbo daugiau kaip 12 mln. JAV dolerių. Na, o vos 9-erių Drew Barrymore beliko mėgautis šlovės spinduliais.

Vis tik staigi šlovė laimės daug neatnešė. Galbūt prie to prisidėjo ir Drew mama, kuri savo dukterį jau nuo 8-erių metų nuolat kartu vesdavosi į neigiamai vertinamą naktinį klubą „Studio 54“.

Taip pat skaitykite: Sh. Stone – apie brandų savo grožį ir plastinių operacijų pandemiją

Kadangi mergaitei taip anksti buvo pademonstruotas naktinis gyvenimas, nenuostabu, kad Drew jau nuo vaikystės gyveno suaugusiojo gyvenimą: rūkyti ji pradėjo nuo 9-erių, gerti – nuo 11-os, rūkyti marihuaną – nuo 12-os, o uostyti kokainą – nuo 13-os metų. Jaunosios žvaigždės gyvenimas pamažu virto tikru chaosu, kurį itin mėgo fiksuoti ir aptarinėti žiniasklaida.

Sulaukusi 14-os metų Drew Barrymore pirmą kartą atsigulė į reabilitacijos ligoninę, tačiau vos iš jos išėjusi jaunoji aktorė bandė nusižudyti. Laimė, šis jos bandymas buvo nesėkmingas, tačiau dėl jo tuomet dar paauglei teko vėl grįžti į reabilitacijos ligoninę, o po jos dar tris mėnesius gyventi dainininko Davido Crosby šeimoje. Taip nuspręsta buvo vien tam, kad Drew bent trumpam atitrūktų nuo pastovaus girtavimo.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vėliau šį sunkų savo gyvenimo tarpsnį ir bandymą atsitiesti po reabilitacijos Drew Barrymore aprašė savo autobiografinėje knygoje „Little Girl Lost“ (liet. „Pasimetusi mažoji mergaitė“).

Emancipacija, vienatvė ir bandymai sulipdyti sugriautą reputaciją

Ištvėrusi kančias po reabilitacijos ir bandydama išsivaduoti nuo savo šeimos, kuri garsiąją aktorę tik smukdė žemyn, Drew Barrymore prieš pat savo 15-ąjį gimtadienį gavo teismo leidimą išsikraustyti ir gyventi viena.

Davusi sau blaivybės įžadus ir pažadą visiškai susitvarkyti savo gyvenimą,  Drew privalėjo išmokti būti savarankiška. 2014 metais apie šį savo gyvenimo tarpsnį aktorė pasakojo žurnalui „Marie Claire“:

„Kai aš buvau maža, viskas buvo taip neplanuota, mano tėvai buvo siaubingai nepastovūs, o mano pasaulis buvo nuolat kintantis. Man buvo tik 14 metų, kai persikrausčiau gyventi viena.

Prisipažinsiu – be galo bijojau, juk buvau tam dar visišai nepasiruošusi. Naktimis bijodavau užmigti, nes maniau, kad kol miegosiu, naktį kas nors įlips pro mano langą. Vakarais dažnai tiesiog eidavau į savitarnos skalbyklą ir ten atsisėdusi ant kilimėlio skaitydavau knygas.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Nepaisant šio sunkaus gyvenimo tarpsnio, Drew savo karjeros neapleido ir nuolat dalyvaudavo norimų vaidmenų atrankose. Pastangos veltui nenuėjo – 1992-aisiais už pagrindinį vaidmenį filme „Guncrazy“ (liet. „Meilė ir ginklai“) ji jau antrąjį kartą buvo nominuota Auksiniam gaubliui.

Blaiva, bet vis tiek pašėlusi

Nors iš narkotikų liūno išbridusi Drew Barrymore į jį niekada ir nebegrįžo, savo laukiniu gyvenimo būdu ji stebino ir toliau.

Sulaukusi 19-os metų Drew Barrymore sutiko visiškai apsinuoginti ir pozuoti žurnalo „Playboy“ sausio mėnesio numeriui, šiuo savo poelgiu stipriai šokiruodama savo krikšto tėvą Steveną Spielbergą.

Garsusis režisierius nusprendė įkrėsti jaunai merginai proto ir 20-ojo gimtadienio proga savo krikšto dukrai jis padovanojo antklodę su užrašu „prisidenk“, prie jos pridėdamas ir „Playboy“ žurnalo nuotraukas bei jo paties užsakytas ir retušuotas fotografijas, kuriose Drew Barrymore buvo „aprengta“.

Nežinia, kaip į tokią dovaną sureagavo Drew, bet akivaizdu, kad krikšto tėvo pamokos ji neišmoko, mat sulaukus 20-ies jos nuogumas ir vėl iškilo į viešumą.

Taip pat skaitykite: Kas gi tas Holivudas?

Dalyvaudama vakariniame Davido Lettermano šou ji nusprendė pasveikinti laidos vedėją su gimtadieniu ir užšokusi ant stalo parodė jam savo krūtis.

Nuo laukinės ir pašėlusios žvaigždės iki protingos verslo moters

Vis tik tais pačiais pašėlusiais 1995-aisiais Drew Barrymore žengė ir itin svarbų žingsnį savo karjeroje – su savo verslo partnere Nancy Juvonen įkūrė kino gamybos kompaniją „Flower Film“.

Didžiulės sėkmės sulaukė jau pats pirmasis kompanijos išleistas filmas „Never Been Kissed“ (liet. „Dar nebučiuota“, 1999 m.). Tikru hitu kino industrijoje vėliau tapo ir juosta „Charlie's Angels“ („Čarlio angelai“, 2000 m.), pelniusi labai gerus kritikų įvertinimus ir padėjusi dar naujai sukurtai kino gamybos įmonei pelnyti didelę pagarbą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Nuo 1999 metų „Flower Film“ kompanija išleido 14 filmų (tarp jų ir garsųjį „50 First Dates“ (liet. „Penkiasdešimt pirmų pasimatymų“, 2004 m.) su Adamu Sandleriu, taip pat „Music and Lyrics“ (liet. „Muzika ir žodžiai“, 2007 m.) su Hugh Grantu ir daug kitų).

Pasisėmusi pakankamai aktorystės praktikos ir patirties, 2009-aisiais Drew Barrymore nusprendė paragauti režisierės duonos ir sukūrė filmą „Whip It“ (liet. „Riedėk“).

Taip pat skaitykite: Garsios moterys atvirai: kodėl jos nusprendė neturėti vaikų

Tais pačiais metais už vaidmenį filme „Grey Gardens“ (liet. „Pilkieji sodai“) ji pelnė Auksinį gaublį.

Galiausiai atrodė, kad Drew Barrymore pagaliau gali būti laiminga – jos gyvenimas pagaliau buvo sutvarkytas, verslas klestėjo, o jos veidą pažinojo visas pasaulis. Ir vis dėlto šio to jai vis dar trūko. Trūko savo šeimos.

Žmona, motina ir aktorė

Po daugelio itin garsiai nuskambėjusių santykių ir dviejų nenusisekusių santuokų 2011-aisiais Drew Barrymore galiausiai sutiko meno konsultantą Willą Kopelmaną.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pora susituokė vos po metų pažinties – 2012-ųjų birželį, likus vos keletui mėnesių iki jų pirmojo vaiko – dukros Olive gimimo rugsėjį. Antrąją dukrą Frankie Drew Barrymore pagimdė 2014-ųjų balandį.

Peržvelgus dabartinius interviu su garsiąja aktore aiškiai matyti, kad Drew Barrymore savo dukroms nori suteikti daug geresnį gyvenimą ir kur kas šviesesnę vaikystę nei turėjo pati.

Garsioji aktorė ne kartą yra sakiusi, kad stabilumo jos gyvenime itin daug suteikė mylintys uošviai, kurie ir įkvėpė visiškai kitaip auklėti savo dukras.

 

A photo posted by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on

Ji24.lt

Naujausi straipsniai