„Celebgate“ skandalas: JAV dėl nuogų įžymybių nuotraukų paviešinimo apkaltintas vyras

Jennifer Lawrence ir Kate Upton / Scanpix nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

JAV dėl didelio masto įsilaužimo į kompiuterius schemos ir nuogų Holivudo žvaigždžių nuotraukų paskelbimo internete – 2014 metų vadinamojo „Celebgate“ skandalo – penktadienį buvo apkaltintas amerikietis Edwardas Majerczykas.

28 metų E.Majerczykas iš Ilinojaus pagal susitarimą su federaliniais pareigūnais Los Andžele sutiko padaryti kaltės pripažinimo pareiškimą dėl vieno kaltinimo neteisėta prieiga prie saugomo kompiuterio siekiant gauti informacijos.

Per tą skandalą internete buvo paskelbtos nuogų modelių ir aktorių, tarp jų ir Jennifer Lawrence bei Kate Upton, nuotraukos, bet susitarime dėl kaltinamojo pareiškimo jokia įžymybė nėra minima.

Jennifer Lawrence / Vida Press nuotr.

Jam grės laisvės atėmimas iki penkerių metų federaliniame kalėjime, kai tik jis padarys savo kaltės pripažinimo pareiškimą Ilinojuje, į kurį pervedama jo byla, sakė prokurorai.

Susitarime nurodoma, kad E.Majerczykas nuo 2013 metų lapkričio iki 2014 metų rugpjūčio neteisėtai gavo prieigą prie daugiau kaip 300 žmonių, tarp jų – mažiausiai 30 įžymybių, „Apple iCloud“ ir „Gmail“ paskyrų ir pavogė jų filmuotą medžiagą, nuotraukas bei asmenukes.

Jennifer Lawrence / Vida Press nuotr.

Pasak prokurorų, jis savo aukas įviliodavo į spąstus nusiųsdamas elektroninius laiškus, kurie atrodydavo siųsti interneto paslaugų teikėjų, ir nukreipdamas juos į interneto svetainę, kurioje buvo surenkami jų vartotojo vardai ir slaptažodžiai.

Kai įsilauždavo į aukų „iCloud“ ir „Gmail“ paskyras, E.Majerczykas įgydavo prieigą prie daugybės delikačių nuotraukų ir vaizdo įrašų, nurodė pareigūnai.

Tačiau jie pridūrė, kad nėra įrodymų, susiejančių E.Majerczyką konkrečiai su nuogų įžymybių nuotraukų, kurios internete buvo paskelbtos 2014 metų rugsėjį, nutekinimu.

„Atsakovas ne tik įsilaužė į elektroninio pašto paskyras – jis įsilaužė į savo aukų privatų gyvenimą, sukeldamas keblumų ir ilgalaikę žalą, – sakė Deirdre Fike, FTB Los Andželo biuro vadovo pavaduotoja. – Kadangi dauguma mūsų naudojasi priemonėmis, kuriose yra privačios informacijos, tokios bylos kaip ši primena mums, kad reikia saugoti savo duomenis.“

Kitas, vyras – 36 metų Ryanas Collinsasiš Pensilvanijos – gegužę taip pat padarė kaltės pripažinimo pareiškimą šioje byloje.

Skaitykite daugiau