Buvusį Vilniaus taksi parką prikėlė „Mados infekcija“: dėmesį traukė stilingi svečiai

„Mados infekcijos“ svečiai / Roko Lukočevičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-10-23 20:59
Spalio 23 dieną Naujininkų širdyje, buvusiame Vilniaus taksi parke, griaudi didžiausias metų mados užtaisas – „Mados infekcija“.

„Mados infekcija“ vienam vakarui atvėrė buvusio Vilniaus taksi parko vartus – čia nusidriekė 100 m. ilgio podiumas, ant kurio dizaineriai pristato naujausias savo kolekcijas. Ten, kur kažkada rikiavosi „Volga“ automobiliai, šiandien žingsniuoja šimtai profesionaliausių modelių ir stilingų svečių. 

Kaip ir kasmet į „Mados infekciją“ atvyko ištikimi festivalio gerbėjai. Šie didžiausiai metų mados fiestai ruošėsi itin atsakingai – apgalvoję kiekvieną stiliaus detalę, pasipuošė stilingais drabužiais. Ryškios spalvos, įvairiausi raštai ir aksesuarų gausa – atvykusieji tikrai pasitelkė fantaziją. 

Tai – jau 23-oji „Mados infekcija". Šįkart jai pasirinkta ir netikėta vieta. Taksi parko erdvė virto didele meniška instaliacija – paroda, kurios pagrindinė ašis – mada. Ten, kur kažkada parkavosi 500 Volgų, dizaineriai rikiavo savo naujausius modelius. Tiesa, šiemet festivalis vyksta tik vieną dieną.

Šių metų renginio ašimi tapo jaunosios kartos išsišokėliai, kurių kūrybinis entuziazmas užkrečiantis. Festivalyje dalyvauja ir publikai jau žinomi vardai: Morta Nakaitė, Vaida Voraitė, Sandra Straukaitė bei specialiai iš Londono grįžtantis Saimonas Tartenis. 

„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.
„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.

Norvegijoje kurianti V.Voraitė šiemet kartu su menininke Lin Wang tyrinėjo poetiškus nesusipratimus tarp Vakarų ir Rytų kultūrų. Tarpdisciplininė kolekcija atspindi ne tik nostalgiškąją tatuiravimo meno pusę, bet ir narplioja šiuolaikinius stereotipus, kuriais apipinti tatuiruoti vyrai. 

„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.
„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.

S.Straukaitės įkvėpimo šaltiniu tapo prancūzų akrobatas Philippe’as Petit, kuris pasaulyje išgarsėjo tada, kai 1974 metų rugpjūčio 7 dieną daugiau nei 400 metrų aukštyje aštuonis kartus lynu įveikė atstumą tarp Pasaulio prekybos centro bokštų dvynių. 45 minučių pasivaikščiojimas Niujorko debesyse tik su balansine lazda rankose. Nieko keisto, kad Sandros pasirodymo choreografija nestokojo cinkelio. Laimė, veiksmo vieta – tik penktas aukštas. 

„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.
„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.

Pirmą kartą čia pasirodė konkurso „Injekcija“ nugalėtojai Liepa Aliukaitė ir Adelė Burokaitė. L.Aliukaitės, 2020 metais pelniusios „Jaunojo dizainerio prizą“, kolekcija nagrinėja aktualiausią nūdienos temą – pasakoja apie sugrįžimą į natūralią gamtiškąją prigimtį ir perkelia į jos asmeninį ritualą – kasmetę kelionę į laukinį pajūrį.

„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.
„Mados infekcija“ / Roko Lukočevičiaus nuotr.

Bet podiumo naujokai ne tik iš Lietuvos: iš Italijos atvyko charizmatiškieji Valerie Armas ir Domenico Orefice, kuriam buvoo patikėta atidaryti festivalį. Jauniausias dizaineris, Tauri Västrikas iš Estijos, nagrinėjo vyriškos saviraiškos rebusą: vieno teisingo atsakymo nėra – kiekvienas gyvename savo realybės versijoje.

Naujausi straipsniai