Buvusi futbolo megažvaigždė O.J.Simpsonas išėjo iš kalėjimo po devynerių metų

O.J.Simpsonas 2007-aisiais / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Amerikiečių aktorius ir futbolininkas O.J. Simpsonas (70) spalio 1 d. išėjo iš Nevados kalėjimo po devynerių ten praleistų metų.

2007 m. garsenybė Las Vegase apiplėšė istorinių trofėjų pardavėją Bruce’ą Fromongą. Už šį nusikaltimą O.J.Simpsonui buvo skirti 33 metai bausmės, tačiau jam buvo suteikta malonė.

O.J.Simpsonas 1975 m. / Vida Press nuotr.

Šio prieštaringai vertinamo garsaus žmogaus istorijoje – ir byla, susijusi su žmonos Nicole Brown ir jos draugo Ronaldo Goldmano nužudymo. Brandaus amžiaus amerikiečiai iki šiol prisimena 1994 metų birželio 17 dieną, kai greitkelyje policija sekė baltą O.J.Simpsno automobilį „Bronco“, spėjama, sprukusį po žmonos ir jos draugo nužudymo – visi buvo prikaustyti prie televizorių. Prabėgus ir keliems dešimtmečiams ta gaudynių transliacija buvo laikoma viena įžymiausių, juolab, kad tuo metu ji tik formavosi.

O.J.Simpsonas / Vida Press nuotr.

Teismo procesas baigėsi amerikietiškojo futbolo megažvaigždės naudai – jis paskelbtas nekaltu. O.J.Simpsono gerbėjai išėjo į gatves palaikyti savo dievuko, tuo tarpu kita dalis netvėrė savo kailyje, kad sportininkui pavyko išsisukti nuo bausmės. Tuomet pyktis buvo nukreiptas ne tik į O.J.Simpsoną, bet ir į jo advokatą Robertą Kardashianą – dabar garsios visame pasaulyje realybės šou žvaigždės Kim Kardashian tėvą.

Šurmulys vėl kilo po dvejų metų, kai jau po civilinio teismo proceso O.J.Simpsonas buvo įpareigotas sumokėti 33,5 milijono dolerių aukų artimiesiems.

Ši paini istorija net įkvėpė kūrėjus serialui „Amerikietiška nusikaltimo istorija: Žmonės prieš O. J. Simpsiną“ (angl. The Peaple v. O. J. Simpson: American Crime Story).

Skaitykite daugiau