Buvusi „Fifth Harmony“ lyderė Camila Cabello: „Išgyvenau sudėtingą gyvenimo etapą“

Camila Cabello / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-06 08:00
Jauna, žavi ir turinti puikų balsą. Camila CABELLO (20) šį sausį išleido pirmą savo muzikos albumą, pernai pagal jos dainą „Havana“ šoko kone visas pasaulis ir tas pats pasaulis klausėsi ugningos atlikėjos kalbos per šiųmečius „Grammy“ apdovanojimus.

Kalbėti apie socialines problemas, lyčių ar rasinę lygybę – apskritai labai ryški šiųmetinio apdovanojimų sezono tendencija, o Camila kalbėjo apie tai, ką puikiai žino pati.

„Šiandien čia, šioje salėje, pilnoje muzikos svajotojų, prisimename, kad ši šalis buvo sukurta svajotojų svajotojams, besivaikantiems amerikietiškosios svajonės. Tėvai atsivežė mane čia neturėdami nieko – tik viltį. Tačiau jie parodė, ką reiškia dirbti dukart sunkiau ir niekada nepasiduoti. Būtent todėl šįvakar esu šioje scenoje.“ Camilos kalba ant kojų sukėlė visus ceremoniją salėje stebėjusius žiūrovus ir sulaukė aplodismentų audros. Jaunutė dainininkė kalboje palietė skaudžią aktualiją – prezidento Donaldo Trumpo sprendimas atšaukti Baracko Obamos dekretu priimtą programą „DREAMers“ („Svajotojai“), saugančią nuo deportacijos per 800 tūkstančių jaunų žmonių, kurie į JAV atvyko su tėvais dar būdami vaikai, sukėlė kritikos bangą, jį neigiamai vertina ir kino bei muzikos pasaulio įžymybės. Camila neslepia, kad hito „Havana“ muzikos klipą skyrė būtent jiems, „svajotojams“ – žmonėms, su kuriais dalijasi viena istorija. „Mes, vaikai, į Valstijas atvykome būdami maži. Sunku įsivaizduoti, kad kas nors galėtų pasakyti: „Nebegalite čia likti, privalote grįžti į Meksiką ar Kubą.“ Aš ten neturiu namų, nežinočiau, kaip gyventi.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Camila, emigrantų iš Kubos dukra, su tėvais kelerius metus gyveno tai Kochimaro mieste Kuboje, tai Meksike, kol galiausiai šeima apsistojo Majamyje, – mergaitei tuo metu buvo šešeri. „Ankstyvos vaikystės neprisimenu, bet esu tikra, kad ji padėjo formuotis mano asmenybei“, – įsitikinusi mergina. Nors mokykloje save laikė „nematoma ir labai drovia“ („Dainuodavau tik namuose savo šeimai“), būsimoji žvaigždė rado drąsos dalyvauti muzikinio šou „The X Factor“ atrankoje. Penkiolikmetė pateko į prodiuserių suformuotą penkių merginų grupę „Fifth Harmony“, joje dainavo penkerius metus ir nuolat keliavo po pasaulį.

Pasklidusius gandus apie nesutarimus grupėje atlikėja neigia – tik užsimena, kad lengva nebuvo, ir diplomatiškai priduria, jog vieną dieną tiesiog suprato norinti pati rašyti dainas. „Pamaniau, kad galėčiau jų pasiūlyti kitiems atlikėjams. Bet, pajutusi pirmojo bučinio skonį ir nuėjusi į pasimatymą, patirtį sudėjau į dainas ir suvokiau, kad jomis dalytis negaliu, juk tai dainos apie mane. Atradusi savo balso galimybes, patyriau ir aistrą kurti.“ Camilos pasitraukimas iš grupės gal ir buvo kiek netikėtas, tačiau tikrai neturėjo nustebinti žmonių, kurie žiūrėdavo „Fifth Harmony“ pasirodymus. Cabello gal ir nebuvo oficiali grupės lyderė, bet dominavo kiekvieno pasirodymo metu, turėjo stipriausią balsą, o jos gerbėjų socialiniuose tinkluose skaičius augo gerokai greičiau, nei kitų grupės narių kartu sudėjus.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

2016 metais pirmasis solinis atlikėjos singlas „Crying in the Club“ sulaukė palyginti mažai dėmesio – visą sėkmę susižėrė antrasis, „Havana“. Jei reikėtų išrinkti populiariausias praėjusių metų melodijas, viena iš jų neabejotinai būtų šis karšto Lotynų Amerikos kolorito kupinas kūrinys, pernai skambėjęs visur – nuo kurortų diskotekų iki taksi automobilių didmiesčių gatvėse. Vis dėlto, pasakoja Camila, daina klausytojų galėjo ir nepasiekti. „Šią dainą rašiau itin nelengvai. Nesisekė, bet jaučiau, kad dėl jos verta pasistengti.“ Ranką prie hito pridėjo talentingasis Pharrellas Williamsas ir reperis Young Thug – tai, atrodo, ir buvo trūkstamos dėlionės detalės.

Šiemet išleistame pirmajame studijoje įrašytame albume „Camila“ yra vienuolika dainų, kurių klausantis gali atrodyti, kad skaitai dainininkės dienoraštį. „Albume rasite mano kelerių pastarųjų metų patirtį. Išgyvenau sudėtingą gyvenimo etapą – albumo kūrimas padėjo susitvarkyti su emocijomis.“ Camila neketina slėpti savo kilmės – rinkinyje gausu Lotynų Amerikos muzikos ritmų, kita vertus, esama ir baladžių. „Nesistengiau, kad kiekviena daina skambėtų kaip „Havana“, norėjau nustebinti“, – šypsosi atlikėja. Albumas jau buvo „Billboard 200“ populiariausių dainų rinkinių sąrašo pirmojoje vietoje, o dabar, atskleidžia Camila, jos laukia koncertų turas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Asmeninis gyvenimas, kai tau vos dvidešimt, galėtų būti kupinas meilės, bet mergina prisipažįsta, kad mylėjo tik kartą, nors susižavėjimo galią yra patyrusi. Spaudoje pasirodžius informacijai, kad Camila ir atlikėjas Shawnas Mendesas (19) „laikėsi už rankų“ pietaudami picerijoje prieš šiųmečių „Grammy“ apdovanojimų vakarėlį, įkaitino milijonus dainininkų gerbėjų visame pasaulyje. Jaunuoliai pažįstami senokai – prieš trejus metus drauge įrašė dainą „I Know What You Did Last Summer“ ir, teigiama, susitikinėja jau kuris laikas. Interviu užsienio žiniasklaidai Mendesas gandų apie poros santykius nepatvirtino, vis dėlto gražuolei iš Kubos vaikinas išties nėra abejingas: anot jo, Camila – „viena mieliausių merginų, kokią kada nors yra sutikęs, ir labai labai protinga“. „Ji – tiesiog fenomenali. Aš ją tikrai myliu. Ji be galo talentinga. Ne, mes nesusitikinėjame, bet savo muzika ji varo mane iš proto.“ Jaunuoliai susipažino 2014-aisiais, kai abu dalyvavo tuomečio Camilos vaikino, dainininko Austino Mahone’o (21), koncertų ture.

Nepaisant užgriuvusios šlovės, panelė Cabello vis dar yra drovi mergina: naktiniai klubai jos nevilioja – mieliau renkasi ramų pasisėdėjimą su draugėmis. Drovumo, sako, mielai atsikratytų ir būtų drąsesnė – toks yra jos pažadas sau šiemet. „Dirbu tiek daug ir su žmonėmis kartais nebendrauju taip ilgai, jog pamirštu, kaip reikia tai daryti. Esu introvertė, tai tiesiog mano asmenybės dalis, su kuria turiu nuolat kovoti. Nors prisiversti bendrauti sunku, bet, reikia pripažinti, nėra jau taip baisu.“

Įkėlusi koją į didžiausių muzikos žvaigždžių pasaulį, Camila nežada sustoti. Ji svajoja apie bendrus projektus su Drake᾽u ir Kendricku Lamaru, o kiek artimesnis planas – įrašyti dainą drauge su populiariuoju Edu Sheeranu. „Man jis labai patinka. Drauge jau dirbome įrašydami mano albumą – vieną dainų jis parašė galvodamas apie mane. Tiesa, pakeičiau jos pavadinimą ir šiek tiek žodžius, kad daina labiau atitiktų mano išgyventą patirtį. Susirašinėju su juo elektroniniais laiškais – mes norime kartu įrašyti dainą ispaniškai!“

GETTY IMAGES nuotr.
GETTY IMAGES nuotr.

Naujausi straipsniai