Buvusi „Dinamikos“ vokalistė Viktorija Mauručaitė savaitei apsigyveno moterų krizių centre

Viktorija Mauručaitė / „Išgyvenk, jei gali“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Mažas kambarėlis, bendra virtuvė ir griežta tvarka, kurios reikia laikytis. Vis dėlto, daugybei moterų ir jų vaikams gyvenimas tokiomis sąlygomis yra nepalyginamai jaukesnis ir saugesnis nei savo namuose.

Buvusi legendinės grupės „Dinamika” vokalistė, dalyvaudama laidoje „Išgyvenk, jei gali“, savaitei apsikeis vietomis su savo bendravarde Viktorija, penkių vaikų mama, bėgusia nuo smurtaujančio vyro, ir praskleis šydą, ką iš tikrųjų reiškia gyventi krizių centre.

Trisdešimt trejų Viktorija (pavardė laidos kūrėjams žinoma), kurios vietoje atsidurs dainininkė, krizių centre atsidūrė paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais. Šį žingsnį paskatino žengti socialinė darbuotoja, sužinojusi apie nuolatinį sugyventinio, su kuriuo moteris gyveno 8 metus,  smurtą. 

Viktorija Mauručaitė / „Išgyvenk, jei gali“ nuotr.

„Muštynių mūsų namuose buvo daug, – prisimena Viktorija. – Nors negaliu sakyti, kad tai vykdavo kiekvieną dieną. Sunkiausia yra ištverti ne fizinį smurtą, o psichologinį“. 

Pasak moterų krizių centro darbuotojų, Viktorija čia pateko ne dėl to, kad buvo socialinės rizikos zonoje, o tam, kad joje neatsidurtų. Ji nebuvo nei gerianti, nei menkai prižiūrinti vaikus, tačiau namuose, kuriuose gyveno, grėsmė buvo kilusi visiems. 

Viktorija Mauručaitė / „Išgyvenk, jei gali“ nuotr.

Net ir tuomet, kai jauna penkių vaikų mama apsigyveno šiame centre, smurtaujantis vyras nesiliovė jos persekioti – dažnai ateina ir nuošalyje stebi, ką ji veikia arba seka, kur eina. „Jis tikisi, kad aš grįšiu pas jį, tačiau aš žinau, kad to niekada nebus“, – sakė Viktorija. 

„Žaviuosi šios moters stiprybe ir raginu visas panašaus likimo moteris netylėti – jūs tikrai sulauksite pagalbos“, – išgirdusi daugiavaikės mamos istoriją sakė dainininkė V. Mauručaitė. 

„Šį kartą nebūtinai pagalba bus vien finansine prasme, galbūt šį kartą jaunai mamai reikia moralinio palaikymo iš stiprios ir sėkmingos moters“, – išlydėdama Viktoriją Mauručaitę į moterų krizių centrą Vilniuje, sakė ekonomistė Aušra Maldeikienė. 

Viktorija Mauručaitė / „Išgyvenk, jei gali“ nuotr.
Skaitykite daugiau