Buvusi „Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso žmona MacKenzie ištekėjo antrąkart: širdį užkariavo mokytojas

Jeffas Bezosas ir MacKenzie Scott / „Scanpix“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-08 15:27
2019 metais su turtingiausiu pasaulyje žmogumi, „Amazon“ įkūrėju Jeffu Bezosu (57) išsiskyrusi MacKenzie Scott ištekėjo antrą kartą. 50-metė moteris aukso žiedus sumainė su amerikiečiu mokytoju Danu Jewettu.

Žinia apie antrąją M.Scott santuoką buvo pranešta verslininkų Warreno Buffetto bei Billo ir Melinda Gatesų įkurtos labdaros kampanijos „Giving Pledge“ internetiniame puslapyje. 

„Forbes“ praneša, kad 2019-ųjų liepą oficialiai su J.Bezosu išsiskyrusi M.Scott po santuokos griūties pasirašė pasižadėjimą šiai kampanijai, kuriuo įsipareigojo per visą gyvenimą net pusę savo turto paaukoti labdarai. Teigiama, kad šiuo metu M.Scott turto vertė siekia 53 milijardus JAV dolerių.

Žinia apie antrąją M.Scott santuoką į viešumą iškilo tuomet, kai prie šios kampanijos prisijungė ir jos naujas sutuoktinis D.Jewettas. Apie priklausymą organizacijai „Giving Pledge“ internete pranešęs vyras užsiminė ir apie santuoką su M.Scott.

„Keista rašyti laišką, kad planuoju atiduoti beveik visą savo turtą, nes niekada nesistengiau daug uždirbti. O dabar, laimingo atsitiktinumo dėka, vedžiau vieną dosniausių ir geraširdiškiausių žmonių pasaulyje. Prisijungiau prie jos įsipareigojimo paaukoti didžiulius turtus, siekiant padėti aplinkiniams“, – prisipažino D.Jewettas.

Spėjama, kad M.Scott ir D.Jewettas susipažino Lakeside'o privačioje mokykloje, kurioje mokosi M.Skott ir J.Bezoso vaikai. Šioje mokykloje D.Jewettas dirba chemijos mokytoju.

Buvęs M.Scott vyras, milijardierius J.Bezosas apie naują buvusios žmonos meilę atsiliepia geru žodžiu.

„Danas yra labai šaunus vyras. Labai dėl jų džiaugiuosi“, – „The Wall Street Journal“ sakė J.Bezosas.

Kai jie dar buvo kartu: Jeffas ir MacKenzie Bezosai 2013-aisiais / GETTY nuotrauka
Kai jie dar buvo kartu: Jeffas ir MacKenzie Bezosai 2013-aisiais / GETTY nuotrauka

J.Bezosas ir M.Scott išsiskyrė 2019-ųjų liepą. Apie skyrybas prakalbusi pora pasakojo, kad jau kurį laiką nejautė šiltų jausmų vienas kitam. 

„Norime informuoti, kad mūsų gyvenime vyksta pokyčiai. Po ilgų svarstymų mes nusprendėme išsiskirti ir tęsti savo gyvenimus kaip draugai. Esame beprotiškai laimingi sutikę vienas kitą ir dėkingi už kiekvienus kartu praleistus metus santuokoje. Nors jeigu ir būtume žinoję, kad po 25 metų skirsimės – viską kartotume.

Mūsų, kaip susituokusios poros, gyvenimas buvo nuostabus, ir mūsų laukia puiki ateitis kaip tėvų, draugų, partnerių įmonėse ir projektuose, ir žmonių siekiančių nuotykių. Nors etiketės ir bus kitokios, mes išliekame šeima ir vienas kitą vertinančiais draugais“, – tąkart savo „Twitter“ paskyroje rašė turtingiausias pasaulio žmogus Jeffas Bezosas.

Jeffas Bezosas ir jo žmona MacKenzie
Jeffas Bezosas ir jo žmona MacKenzie

Po žinių apie skyrybas spaudoje pradėjo mirgėti įvairi informacija apie poros pinigų dalybas, mat J.Bezosui tuo metu priklausė net 137 mlrd. vertės turtas. Be „Amazon“ jam priklauso laikraštis „The Washington Post“ ir kosminių skrydžių įmonė „Blue Origin“.

M.Scott atiteko 4 proc. vyro įkurtos bendrovės „Amazon“ akcijų, kurių vertė net 38 mlrd. dolerių. Tuo tarpu jos vyrui liko 12 proc. šios bendrovės akcijų paketo. 

M.Scott jau anksčiau yra atsisakiusi bet kokių nuosavybės teisių į laikraštį „The Washington Post" ir kosmoso tyrimų bendrovę „Blue Origin". Po skyrybų moteris pusę turto pažadėjo paaukoti labdarai.

Šiuo metu M.Scott turtingiausių pasaulio žmonių sąraše užima 22 vietą. Turtingiausio pasaulyje žmogaus J.Bezoso turto vertė siekia net 176 milijardus JAV dolerių.

Naujausi straipsniai