Buvęs olimpietis Alvydas Duonėla teisiamas dėl smurto prieš buvusią žmoną

Alvydas Duonėla ir buvusi žmona Dalia Duonėlienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-08-01 13:42
Teismas Vilniuje nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje fizinio skausmo sukėlimu kaltinamas buvęs garsus irkluotojas Alvydas Duonėla (40).

Pirmadienį po pietų į Vilniaus miesto apylinkės teismą atvyko kaltinamasis, 38 metų nukentėjusioji Dalia Duonėlienė ir būrys liudytojų.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Praeityje išgarsėjęs irkluotojas Alvydas Duonėla kaltinamas dėl smurto.

Baudžiamojo kodekso 140 straipsnis „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ numato, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino (ir darė tai kankindamas nukentėjusį asmenį), baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Nukentėjusioji iškart pareiškė, kad, išskyrus buvusiam sutuoktiniui gresiančią bausmę, daugiau nieko iš šio teismo proceso nesitiki – civilinio ieškinio dėl žalos atlyginimo smurtą patyrusi moteris nereiškia.

Bylą nagrinėjanti teisėja Giedrė Norvilienė moters perklausė, ar ši tikrai supranta šią savo teisę. Odontologijos klinikai vadovaujanti D.Duonėlienė tai patvirtino.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Byla nagrinėjama neviešai

Prieš pradedant narplioti bylos peripetijas, teisėja proceso dalyvių teiravosi ar jie turi kokių nors prašymų. Pasigirdo tik vienas: nukentėjusiosios advokatas pageidavo uždaro bylos nagrinėjimo.

Žiniasklaidos atstovams teko palikti posėdžių salę: motyvuodama tuo, kad proceso metu gali būti paviešintos buvusių sutuoktinių asmeninio gyvenimo detalės, teisėja nutarė svarstyti šią bylą už uždarų durų.

Prokurorė Lilija Ambrulevičienė tuomet pagarsino kaltinamąjį aktą, kuriame smulkiai aprašomos buvusiam sportininkui inkriminuojamos nuodėmės.

Bylos duomenimis, nuožmus poros konfliktas įvyko 2015 m. birželį. Tuomet dar sutuoktiniais buvę vilniečiai kivirčijosi sostinės centre, faktiškai viešoje vietoje (bendrame požeminiame garaže).

Žmonės.lt žiniomis, neviešo posėdžio metu nukentėjusioji turėjo galimybę teismui išsamiai papasakoti, kaip tarp jos ir buvusio sutuoktinio įvyko „labai didelis konfliktas“, kurio metu, be kita ko, moteris patyrė ir skausmingą fizinį smurtą. Kai sportiškas vyriškis mėgino iš moters atimti mobilųjį, jai teko kristi ant betoninių parkingo grindų.

Iširo antra santuoka

Vos prieš dvi savaites Žmonės.lt kaip tik pasakojo, kaip buvęs olimpietis A.Duonėla po metus trukusio teismo proceso išsiskyrė su antrąja žmona Dalia.

D.Duonėlienei ši santuoka buvo pirmoji, A.Duonėlai – antra. Pora drauge augina judviejų vienturtę 9-erių dukrą. Iš pirmos santuokos su žmona Asta irkluotojas turi 11 metų dukterį.

Sutuoktiniai jau kurį laiką gyveno atskirus gyvenimus.

Prieš keletą metų A.Duonėla baigė savo sportinę karjerą.

Trejose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs irkluotojas išbandė save ir televizijoje. Pieš keletą metų jis dalyvavo šokių laidoje „Šok su manimi“, o 2012-aisiais pasirodė TV projekte „Žvaigždžių duetai“.

Pastaruoju metu teismo duris A.Duonėlai teko varstyti dažnai – metų pradžioje jis sučiuptas prie vairo neblaivus, todėl neteko vairuotojo pažymėjimo, vėliau teisme lankėsi dėl to, kad vairavo be pažymėjimo.

Pirmadienį A.Duonėlos smurto byla buvo nagrinėjama tris valandas. Procesas nesibaigė, tik paskelbta kelių mėnesių jo pertrauka. Kaltinamasis kaltę neigia, o jo buvusi žmona iš teismo išskubėjo nieko nekomentavusi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Buvęs irkluotojas olimpietis A.Duonėla nubaustas, nes praradęs vairuotojo pažymėjimą važinėjo visureigiu

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai