„Buvau neištikimas žmonai, ji man – taip pat, bet negaliu jai atleisti“. Santykių ekspertų komentaras

Neištikimybė / „Fotolia“ nuotr.
Neištikimybė / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-12-05 19:00
AA

Į 15 metų trunkančią santuoką įsisuko neištikimybė – uždrausto vaisiaus teko paragauti abiem. Tačiau kaip gyventi toliau? Į skaitytojo klausimą atsako santykių ekspertai.

Sveiki, išgyvenu gan „įdomų“ laikotarpį. Su žmona santuokoje gyvename jau 15 metų. Būna visko – juk nėra šeimos be dūmų, pasibaram, susitaikom. Myliu savo šeimą, tačiau taip nutiko, kad landžiodamas po interneto platybes, susidomėjau pažintimis suaugusiems. Na, ir laikui bėgant atsirado reali pažintis – moteris, gyvenanti visai šalia.

Kurį laiką bendravome, flirtavome virtualiai, kol atsirado proga susitikti gyvai. Buvo labai įdomu, kaip čia bus su kita. Per keletą mėnesių buvo trys naktys, praleistos su svetima.

Ar patiko? Tas jaudulys, uždraustas vaisius – taip. Pats seksas – ne. Išeidavau į papildomas naktines pamainas, o iš tikro vyko „darbas“ motelyje...

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kaip išsakyti vyrui savo norus ir poreikius?

Kodėl sakau, kad nepatiko? Nes mylėdamasis lyginau savo žmoną ir naująją draugę. Supratau, kad seksas be meilės nėra toks saldus, o ir žmonos kvapas, grožis man labiau patiko. Taigi, nutariau viską baigti ir atsiduoti tik šeimai.

Visgi nutiko taip, kad nusprendžiau žmonai prisipažinti ir atverčiau visas kortas. Žmona išklausė ramiai. Ką gi, sako, norėjai pabandyti – pabandei ir, mano nuostabai, pasakė, kad ir ji turėjo romaną – gal prieš 5-erius metus. Bendravo jie tris savaites ir buvo trijuose pasimatymuose.

Vyras jai nuolat siūlė susitikti, bet, jei galiu tikėti, manoji atsisakė. Ką gi, kortas atvertėme abu. Po šio pokalbio praėjo mėnuo.

Nesuprantu, kas man darosi. Žiūriu į žmoną, o vaizduotė daro savo. Matau šalia jos tą kitą vyrą, jų sekso scenas, pozas ir dar velniai žino, ko tik neprisimąstau...

Dažnai būna liūdna, skauda širdį, atrodo, kartais ji tiesiog plyš. Beprotiškai ją myliu, bandau slėpti, kaip jaučiuosi, apsimetu, kad esu ramus.

Kai būnu darbe, iš pykčio net rankos dreba – nekenčiu, kad teko tai sužinoti. Visus tuos metus naiviai tikėjau, kad žmona tik mano...

Kaip man nurimti? Šeimoje dėl visko labiau stengiuosi, padedu namų ruošoje, gaminu maistą, žaidžiu su vaikais. Žmona jaučia ir džiaugiasi mano dėmesiu, meile. O aš nežinau, ką daryti. Kai lieku vienas, atrodo, neištversiu, tiek skauda širdį...


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

Jūsų istorija, kad ir kokia skausminga Jums būtų, gali turėti teigiamą pusę, jei norėsite į ją pažvelgti. Jūs abu, pasibandę santykius su kitais žmonėmis, nusprendėte, kad šeima yra geriau ir abu esate suinteresuoti stengtis dėl santykių žinodami, kad turite geriausia, ką galite turėti.

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai / Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr.

Visi šitie įvykiai gali pradėti griauti santykius, jei pasirinksite kurstyti savyje neapykantą arba Jus ir žmoną padaryti artimesniais. Tai skausminga patirtis, tačiau skausmingos patirtys augina, brandina žmogų, suteikia galimybę kitaip pažiūrėti į santykius, save, gyvenimą.

Panašu, kad kaip tik tai Jūs ir renkatės – išsaugoti santuoką ir rasti būdus, kaip nuraminti kylantį skausmą. Koncentruokitės būtent į tai.

Sakote, kad visus metus naiviai tikėjote, jog žmona yra tik Jūsų. Tikėjimas, kad santuoka yra faktas, garantuojantis Jums šeimą iki gyvenimo pabaigos, o žmoną padarantis Jūsų nuosavybe, yra naivus. Nei Jūs, nei žmona nėra garantuoti, kad partnerio gyvenime neatsiras pagundų, kurioms jis pasiduos.

Karti tiesa, kad žmona nėra Jums garantuota, iš pradžių kels skausmą, tačiau po truputį ji gali padėti Jums suprasti kitą tiesą – artimu žmogumi, šeima ir santykiais reikia rūpintis kiekvieną dieną.

Tai, kad Jūs pats taip lengvai susiradote kitą moterį, taip pat galėjo išgąsdinti pamačius, kokie trapūs gali būti santykiai. Skausmas, kurį išgyvenate, gali padėti Jums išaugti iš vaikiško naivumo šiose vietose ir paskatinti kitaip pažvelgti į santykius.

Karti tiesa, kad žmona nėra Jums garantuota, iš pradžių kels skausmą, tačiau po truputį ji gali padėti Jums suprasti kitą tiesą – artimu žmogumi, šeima ir santykiais reikia rūpintis kiekvieną dieną. Šeima nėra kažkas, į ką investavote prieš keliolika metų, ir dabar ši investicija atsiperka tuo, kad turite žmoną ir ji priklauso tik Jums.

Šeima yra tai, ką renkatės kiekvieną dieną, dėl ko stengiatės kiekvieną dieną. Pasibandęs santykius su kita moterimi, Jūs gavote dar vieną dovaną – supratote, kad šeima Jums brangi, o Jūsų žmona yra nuostabi moteris. Belieka atsakyti sau, ką darysite su visa šita informacija ir pamokomis?

Taip pat skaitykite: „Ar padoru skirtis po 52-ejų santuokos metų?“ Santykių ekspertų komentaras

Neištikimybė, ypač į moters gyvenimą, dažniausiai pasibeldžia tada, kai santykiai pradeda šalti, partneriai nebeskiria vienas kitam dėmesio. Moteris pradeda jausti, kad vyro vieta tuštėja, ir ji natūraliai vis labiau atkreipia dėmesį į kitus vyrus. Sakote, kad žmona džiaugiasi dabartiniu Jūsų dėmesiu ir rodoma meile? Peržvelkite savo poros gyvenimą per paskutinius 10 metų.

Ar nebuvo taip, kad įsisukote į rutiną ir pamiršote vienas kitą, o žmona liko santuokoje, tačiau be vyro, dėmesio, šilumos ir pagalbos? Jūs nesate kaltas, jei tai yra tiesa. Kaip pora, abu su žmona padarėte savų klaidų, iš kurių dabar galite pasimokyti ir atstatyti dėmesį bei šilumą santykiuose.

Pasitikėjimas antra puse yra pasirinkimas. Niekas negali įrodyti, kad kitu žmogumi galima pasitikėti, ir kiekvienas žmogus gali padaryti kažką, kas tą pasitikėjimą sugriaus. Jūs neturite kito pasirinkimo, tik kaip nuspręsti pasitikėti savo žmona, jei pasirinkote ir toliau būti su ja. Nubrėžkite ribą, kad visi šie įvykiai bus Jūsų poros atgimimo pradžia.

Bėgant laikui, jei ir toliau skirsite dėmesį santykiams, grįš natūralus pasitikėjimas. Žmona, patenkinta Jūsų pastangomis, bus mažiau suinteresuota ieškoti kitų vyrų ir kitų pažinčių. Pradėję atviriau kalbėtis įprasite pasakyti vienas kitam tiesą, o tai dar labiau sustiprins pasitikėjimą.

Yra daug informacijos, daug būdų, kaip stiprinti santykius, kuriuose abu būtumėte laimingi. Dabar turite šansą tai padaryti, kadangi Jūsų dėmesys grįžo į santykius, o juk anksčiau jis buvo nukreiptas kažkur kitur.

Tam, kad apramintumėte kankinančias mintis, galite pabandyti porą technikų. Viena iš jų yra minčių stabdymo technika, kuri atliekama taip:

  • Sugalvokite kelis dalykus, apie kuriuos Jums yra malonu galvoti. Tai gali būti geras prisiminimas iš vaikystės, komandos, už kurią sergate, pergalė, vieta, kurioje gera būti ir t. t. Turėkite pasiruošęs bent tris tokius vaizdinius.
  • Kiekvieną kartą, kai pradeda kankinti mintys apie žmoną ir kitą vyrą, mintyse labai garsiai, taip, kad tai būtų vienintelė mintis Jūsų galvoje, sušukite STOOOOP! Vos tik baigsite šaukti, iš karto pagalvokite apie vieną iš malonių dalykų.
  • Darykite tai kiekvieną kartą, kai tik pagaunate save galvojantį apie žmonos neištikimybę. Būkite atkaklus ir duokite sau dvi–tris dienas nuoširdžiai išsibandyti šią techniką. Tai nebus malonu, tačiau jei viską darysite atsakingai, galite stipriai sumažinti minčių skaičių ir palengvinti skausmą.

Kita technika yra skirta atsipalaiduoti ir sušvelninti jaučiamas emocijas. Ši praktika yra sudėtingesnė, tačiau gal būt kaip tik ji Jums bus tinkama:

  • Pasidarykite sąrašą dalykų, susijusių su žmonos neištikimybe, kurie kelia Jums skausmą, skausmo stiprėjimo tvarka. Kiekvienam punktui suteikite balus nuo 1 iki 100, priklausomai nuo to, koks stiprus skausmas. Nereikia sugalvoti 100 situacijų. Tarkime pagalvojate, kad kitas vyras rašo jai žinutę ir šiai minčiai suteikiate 5 balus. Tada pagalvojate, kaip ji susitinka su kitu vyru ir jaučiate 25 balų stiprumo skausmą. 0 balų susigalvokite vaizdinį, kuris jus ramina ir atpalaiduoja. Tai turi būti kažkas pasyvaus kaip plūduriavimas ant vandens ar gulėjimas sode po obelimi.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kuo pasižymi laiminga pora?

  • Pirma praktikuokitės atsipalaiduoti. Atsigulkite patogiai, galvokite apie raminantį, 0 balų, vaizdinį ir palengva atpalaiduokite visą kūną. Sąmoningai atpalaiduokite kiekvieną kūno raumenį. Svarbu yra išmokti atsipalaiduoti kuo giliau ir kuo greičiau. Gali tekti vien tik atsipalaidavimo mokymuisi skirti kelias dienas, priklausomai nuo to, kaip Jums seksis.
  • Kai pajusite, jog atsipalaidavote pakankamai ir jaučiatės ramiai, pagalvokite apie vaizdinį iš sąrašo, kuris kelia mažiausiai skausmo, t. y. tą, kuriam suteikėte mažiausiai balų. Pajuskite kylančias emocijas, labai trumpai pabūkite su jomis ir vėl grįžkite prie 0 į visišką atsipalaidavimą. Jei reikia, vėl padarykite sąmoningą kūno atpalaidavimą, pajusdamas ir atpalaiduodamas kiekvieną raumenį. Neskubėkite, skirkite atsipalaidavimui šiek tiek laiko – tai yra svarbiausia technikos vieta. Kartokite šitą žingsnį tol, kol jausitės pakankamai ramiai, galvodamas apie skausmingą vaizdinį.
  • Kai būsite patenkintas rezultatais, eikite prie sekančio, daugiau balų turinčio vaizdinio ir vėl darykite tą patį – pajuskite skausmą ir grįžkite į atsipalaidavimą. Vėl pajuskite skausmą ir vėl atsipalaiduokite. Neskubėkite praeiti viso sąrašo per vieną dieną. Geriau užtrukite daugiau dienų, tačiau padarykite kokybiškai. Šiai technikai teks skirti šiek tiek laiko, tačiau jei pavyks ją sėkmingai taikyti, galite labai stipriai palengvinti savo skausmą.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!