Nieko nespėjate? Tik nesiteisinkite, kad neturite laiko

Biuras / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-05 09:00
Kartais stebimės, kad kai kurie žmonės tiek daug spėja, prisimena, padaro, nors, atrodo, turi begales atsakomybių. Galbūt jie turi kelias papildomas valandas per parą? Pasirodo, reikia žinoti tik keletą paprastų dalykų, kurie padės jums viską suspėti ir atlikti laiku.

Viską užsirašyti nėra gėdinga

Kai jums kas nors atsiunčia gimtadienio atviruką ar paskambina pasveikinti, manote, kad žmonės tiesiog prisiminė? Tačiau tai – ne magija, jie kažkur pasižymėjo, kad ši data svarbi.

Kai kas nors jums atsiunčia gimtadienio atviruką ar paskambina pasveikinti, manote, kad žmonės tiesiog prisiminė? Tačiau tai – ne magija, jie kažkur pasižymėjo, kad ši data svarbi.

O jei nuolat bandysite prisiminti dalykus, tai tikrai nepadės būti labiau organizuotai, nes atims daug laiko ir jėgų.

Taigi, kad ir kaip paprastai tai skambėtų, susirašykite dienos darbus ir pareigas, lygiai taip kaip susirašote pirkinių sąrašą. Beje, šis įprotis yra labai linksmas. Jūs galite susikurti kokį tik norite įvaizdį. Jei naudosite išmaniojo telefono programėlę, atrodysite moderniai, jei gražią užrašų knygutę, atrodysite ir stilingai, dargi daug kam turėsite papasakoti, kur ją įsigijote. Taigi datas, įvykius, susitikimus tiesiog pasižymėkite kalendoriuje, ir neteks raudonuoti dėl pamiršto gimtadienio ar liūdėti dėl veltui iššvaistytų pinigų koncertui, į kurį nueiti pamiršote.

Tvarkaraščiai ir terminai

Organizuoti žmonės negaišta laiko. Jie ne tik daugelį dalykų užsirašo, bet ir pasižymi konkrečias datas, darbų terminus ir tarpinius terminius (jei tokių yra). Taigi galite net savaitei ar mėnesiui į priekį susidaryti tvarkaraštį, kada kokį darbą pabaigti, kur nuvažiuoti. Ir nepamirškite į kalendorių įtraukti ir asmeninių dalykų: šeimos švenčių susitikimų ir pan. Jei esate tas, kuris per darbus niekada neturi laiko šeimai ir draugams, tokia strategija labai tiks, nes pasižymėję, niekada nepamiršite svarbių šeimos datų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 priežastys turėti mažiau: gyvenkite, o ne kaupkite daiktus

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Negalima delsti

Daugelis nuo vaikystės yra girdėję patarlę „ką gali padaryti tuoj, niekad nesakyk rytoj.“ Liaudies išmintis ir šį kartą labai pravers. Kuo ilgiau delsite atlikti kokį nors darbą, tuo daugiau sunkumų bus jį atlikti iki galo ir gerai. Jei norite, kad jūsų gyvenime būtų mažiau streso, tada viską turite organizuoti kaip tik galite greičiau ir nedelsti. Artėja draugės gimtadienis, bet neturi laiko nupirkti dovanos? Paprasčiausiai padarykite tai per pietų pertrauką.

Išties organizuotas žmogus žino, ką reikia atlikti pačiam, o kokius darbus gali paskirti kitam.Tai galioja ir šeimoje, ir darbe.

Tvarka namuose – tvarka ir gyvenime

Išlaikyti savo gyvenimą organizuotą, reiškia žinoti, kur yra visi daiktai ir kiekvienas jų atskirai. Pripažinkite, kad jei ryte nerandate mėgstamos palaidinės ir užtrunkate, kol ją surandate, susierzinate, prarandate laiko, o gal net pavėluojate į darbą. Organizuoti žmonės nuolat palaiko tvarką ir žino, kur yra jų daiktai. Todėl galite net atlikti generalinę tvarką, atsisakyti tų dalykų, kurių jums tikrai nereikia, o visus kitus sudėti į jiems skirtas vietas. Nuo šio paprasto žingsnio gyvenimas taps šiek tiek paprastesni, pamatysite.

Jei nenorite kardinalių pokyčių, atlikite nedidelį eksperimentą. Pasirinkite vieną kambarį, kuri galite pertvarkyti. Jei yra daiktų, kurie neturi vietos, surūšiuokite juos. Kai viską surūšiuosite (ką pasiliekate, ką išmetate ar atiduodate), raskite namuose panašių daiktų ir tuos, kuriuos pasiliekate, priskirkite prie kitų daiktų grupių.

Beje, pravartu tvarkyti reguliariai. Tai auksinė taisyklė, kuri išties padeda būti labiau organizuotam. Gerai organizuotas žmonės kiekvieną dieną stengiasi namie palaikyti tvarką. Pavyzdžiui, visada susiplauti indus, pasikabinti paltus, gražiai susidėti batus. O kai ateina didžioji tvarkymosi diena, belieka išsiurbti grindis, nuvalyti dulkes.

Išnuodokite laiko pertraukėles

Kai kada galvojame, kad visai neturime laiko, tačiau išties organizuotas žmogus išnaudoja kiekvieną laisvą minutę. Pavyzdžiui, jei važiuojate į darbą bent pusvalandį, galite daug ką atlikti, ypač jei keliaujate viešuoju transportu. Tuo metu galite planuoti dienos darbus ir juos užsirašyti, skirti laiką paskaityti knygą ir pan. O jei važiuojate nuosavu automobiliu, galite klausyti įrašytų knygų. Taip pasiteisinimai, kad neturite laiko skaitymui, paprasčiau jums bus nesuprantami.

O jei sumanėte vakare pasižiūrėti televiziją, be abejo, susierzinate dėl reklamų, kurios dažniausiai visai neįdomios. Ką galime per jas nuveikti? Įjungti skalbimo mašiną arba indaplovę, sudžiaustyti rūbus, išnešti šiukšles, pasidaryti puodelį arbatos, kai kurie netgi spėtų išsimaudyti po dušu.

Skirstykite atsakomybes kitiems

Tikrai organizuotas gyvenimas nėra perpildytas pareigų, susitikimų ir terminų. Išties organizuotas žmogus žino, ką reikia atlikti pačiam, o kokius darbus gali paskirti kitam.Tai galioja ir šeimoje, ir darbe. Jei jūs pasiėmėte iš darželio vaiką, galbūt kitas sutuoktinis gali nuvykti nupirkti maisto? Tiesą sakant, kai darbai paskirstyti, streso, nerimo ir skubos yra kur kas mažiau, o visi yra žymiai laimingesni.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Rytojui ruoškitės iš vakaro

Organizuotas žmogus visada žiūri vienu žingsniu į priekį. Tad labai svarbu kitai dienai pasiruošti iš vakaro. Jei jūs kasryt nerandate kokio nors drabužio, žinokite, kad jei iš vakaro pasiruoštumėte savo aprangą, ryte būtų kur kas mažiau streso arba jo nebūtų išvis. Be to, iš vakaro galite susiruošti ir savo pietus kitai dienai. Vien šie dalykai gali turėti nemažos įtakos jūsų dienai, darbų kokybei ir savijautai.

Automatizuokite mokėjimus

Kiekvieną mėnesį apmokėti sąskaitas gali būti tikra kančia ir dar vagianti laiką. Nors daugeliui jau nereikia stovėti eilėse, nes viską galima susimokėti internetu, tačiau kiekvieną mėnesį turime prisiminti ir skirti laiko, kad apmokėtume sąskaitas. Tad geriausias sprendimas yra tas sąskaitas, kurias tik galime, padaryti automatines. Taip mažiau apsikrausite. Be to, atminkite, kad organizuotas gyvenimas neturi būti sudėtingas, priešingai – kur kas lengvesnis.

Keli darbai vienu metu

Nors daugelis sako, kad keleto darbų vienu metu neįmanoma atlikti, tai netiesa. Jei neturite daug laiko poilsiui, galite jį suderinti su privalomais atlikti darbais. Pavyzdžiui, kol žiūrite serialą, tuo pačiu metu galite pasidaryti kojų vonelę arba megzti. Turi namuose treniruoklį? Kol sportuojate juo, tuo pačiu metu galite ir žiūrėti žinias, tad jums nebereikės teisintis, kad neturite laiko apžvelgti pasaulio naujienų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daiktai, kurių jūsų namuose turėtų nelikti jau šiandien

Ji24.lt

Naujausi straipsniai