„Būti ar nebūti“ festivaliams: „Karklė“ dar tikisi, kad galės pakviesti visus pasidžiaugti vasara

Festivalio „Karklė 2018 Live Music Beach“ antroji diena / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pajūrio festivalis „Karklė“ šiais metais turėtų minėti savo dešimties metų jubiliejų. Visgi, kaip ir likę koncertų bei meno renginių atstovai, šio festivalio organizatoriai teigia laukiantys tolimesnių Vyriausybės nurodymų.

Apie tikėtinus planus bei galimas alternatyvas kalbamės su festivalio organizatoriumi Dariumi Kalinausku.

Kokie jūsų planai šiandien? Kokia tikimybė, kad festivalis neįvyks arba keisis jo data?

Sunku konkrečiai prognozuoti artimiausių mėnesių tėkmę, nes situacija ir iš to iškylantys nauji reguliaciniai nurodymai kinta kone kasdien. Tačiau šią akimirką pasiruošimas festivaliui vyksta kaip planuotas, data taipogi nesikeičia – festivalis planuojamas rugpjūčio 14-16 dienomis.

Viena vertus, tai pakankamai „dėkinga“ data – vasaros pabaiga, o kaip matome tendenciją, didelė dalis renginių nukelta būtent į rudens pradžią, viliantis, jog dabartinė situacija pagerės. Kita vertus, niekas nėra garantuotas, ir turime išlikti budrūs.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Būti ar nebūti“ festivaliams: „Granatos Live“ laukia žinios, kada atsivers oro erdvė

„Karklė 2019“ festivalis (59 nuotr.)
+53

Kaip elgiasi užsienio atlikėjai? Ar yra tų, kurie jau atšaukė pasirodymus?

Esame paskelbę tris užsienio atlikėjus – nei vienas iš jų savo pasirodymo festivalyje neatšaukė. Palaikome ryšį, komunikuojame.

Gal ieškote kitokių festivalio formų?

„Karklės“ festivalis unikalus ne tik dėl savo papildomų veiklų – krepšinio turnyrų, žygių, jaunų grupių ir didžėjų konkursų bei meno ekspozicijų, tačiau ir, žinoma, lokacija – esame festivalis, įsikūręs prie Baltijos jūros, tad perkelti jį į, pavyzdžiui, virtualią erdvę būtų neįmanoma.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Galapagų“ ir „Bliuzo naktų“ organizatorius A. Barniškis-Blėka: festivaliai galėtų vykti ir be užsienio atlikėjų

Antroji festivalio „Karklė 2019“ diena (66 nuotr.)
+60

Kaip elgtis festivalio dalyviui, kuris jau yra įsigijęs bilietą? Ką patartumėte?

Dalyviai, arba kaip mes vadiname tiesiog festivalio draugai, įsigiję bilietus kviečiami sekti visą aktualią informaciją socialiniuose tinkluose. Jeigu kyla papildomų klausimų – drąsiai klausti, rašyti žinutes mums. Esame bendruomenė – atvira ir artima, tad abipusis komunikavimas ir supratimas yra vienas esminių aspektų, padėsiantis įveikti šį sunkų laikotarpį. Žinoma, raginame stebėti ir Vyriausybės skelbiamus atnaujinimus, tačiau bet kokiu atveju – įvykus pokyčiams, visus informuosime, elgsimės įstatymų numatyta tvarka.

Kokiomis nuotaikomis patys gyvenate?

Dabartinė situacija išties neeilinė ir sudėtinga pramogų sektoriui ir renginių organizatoriams. Mes, festivalio „Karklė“ komanda, atidžiai stebime ją pasaulyje, racionaliai vertiname kylančius iššūkius ir laikomės Vyriausybės pateiktų rekomendacijų ir nurodymų. Tikimės, kad galėsime pakviesti visus pasidžiaugti vasara, dainomis ir gera nuotaika.

TAIP PAT SKAITYKITE: Atšaukiamas „Devilstone“ festivalis: prašo išsaugoti bilietus kitiems metams

Festivalio „Karklė 2019“ lankytojų stilius (34 nuotr.)
+28
Skaitykite daugiau