Būsimų mamų renginyje Rūta Ščiogolevaitė ir Agnė Grigaliūnienė paatviravo apie nėštumo džiaugsmus ir rūpesčius

Agnė Grigaliūnienė ir Rūta Ščiogolevaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-06 15:30
Antradienio popietę jau dešimtus metus iš eilės Vilniaus rotušėje vyko šventinis renginys besilaukiančioms sostinės moterims, šiemet jame dalyvavo beveik penki šimtai nėščiųjų. Renginį kaip ir kasmet vedė besilaukianti moteris. Šių metų šventės vedėja tapo antrojo kūdikio besilaukianti Agnė Grigaliūnienė.

Pirmasis muzikinį pasirodymą surengė vaikų kolektyvas „Debesėliai“, jis šioje šventėje pasirodo jau nuo pat pirmo renginio. Į Rotušę susirinkusios moterys taip pat klausėsi specialiai šiai progai jau kelintus metus suburto unikalaus „nėštukių“ choro pasirodymo – jam tradiciškai vadovauja kompozitorius Deivydas Zvonkus.

„Kažko spurda mano pilve, turbūt jaučia, kad yra tarp savų“, – juokėsi A.Grigaliūnienė, kuri tarp pasirodymų lipdavo ant scenos. Agnė antradienio popietę pasirinko juodai baltą ilgą dryžuotą suknelę, o nuo vėsoko pavasariško oro slėpėsi po juodu megztuku.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

A.Grigaliūnienė scenoje atviravo: „Šiandien aš didžiuojuosi mumis visomis, nes mes priėmėme vieną iš sudėtingiausių gyvenimo iššūkių – būti mama. Aš mums visoms linkiu tikro, nesuvaidinto, kantrybės, amžinos meilės kupino kelio kartu su savo vaikais. Kartais dabar jaučiuosi kaip banginis, bet galiu pasakyti iš savo patirties, kad nereikia pamiršti savęs – būti gražioms ir pasitempusioms neprošal yra visoms.“

Daugiausiai ovacijų sulaukė antrosios atžalos besilaukianti R.Ščiogolevaitė. Moteris apvalėjantį pilvuką paslėpė po fuksijų spalvos ilga suknele. A.Grigaliūnienė paklausė Rūtos, kaip jai pavyko taip ilgai nuslėpti nėštumą. „Tai, kad aš neslėpiau“, – juokėsi atlikėja.

„Iš tikro nieko neslėpiau, nes esu pavyzdingai atrodanti mama. Ta, kuri nebuvo toje padėtyje, gal nesupras, bet kurioms yra kada tekę būti mamomis ar dar tik laukiasi, supras mane. Dėl mano tokios geros išvaizdos kaltas baisingas refleksas, dėl kurio negaliu valgyti, todėl priaugau tik tris kilogramus“, – atviravo atlikėja.

Paklausta, kaip sūnus Adomas reagavo, išgirdęs apie šeimos pagausėjimą, Rūta teigė: „Adomas nuo tada, kai atsirado, apskritai yra viso mano gyvenimo iniciatorius. Mes vakar su juo net sudarėme sandorį, aš pažadėjau pasistengti pagimdyti dar vieną.“ Toks dainininkės pasisakymas sukėlė juoko bangą.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

A.Grigaliūnienė taip pat prisiminė tą vakarą, kuomet pasakė savo sūnui Gabrieliui, kad jis turės brolį arba seserį.

„Galiu pasakyti, kad mano sūnus yra viso ko iniciatorius, tik mama jam ne viską leidžia. Tai jums trumpai papasakosiu, kaip mano sūnus sužinojo. Mes jau laukėmės ir aš galvoju, kad reikia pasakyti Gabrieliui. Neduok, Dieve, dar kokioje spaudoje išlįs ir jis perskaitys. Aš jį atsiguliu migdyti, kiekvieną vakarą su juo mes trumpai pasikalbame. Aš jam ir sakau: „Atrodo, kad mes laukiamės, turėsime broliuką arba sesutę.“ Jis atsistoja, uždega šviesą, pasižiūri į mane ir sako: „Tai jūs jau tai padarėte“, – prisiminimais ant scenos dalijosi Agnė.

Būsimų mamų choras šiemet parengė net 5 dainas – viena jų buvo atlikta kartu su Rafailu Karpiu, kurio žmona laukiasi pirmagimio. Renginį vainikavo bendra šventės dalyvių nuotrauka ant Rotušės laiptų.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tai jau dešimtoji kūdikių besilaukiančių moterų šventė, kuri sulaukia ypač didelio būsimų mamų susidomėjimo. Apie 100 norinčių dalyvauti šventėje, kurią globoja Zuokų šeima, moterų dėl vietų stygiaus šiemet liko nepakviestos, apie 50  dalyvavo antrą kartą, penkios – trečią kartą. Dviejų mamyčių laukiamas būsimas vaikelis bus jau penktas, penkių – ketvirtas. Dvi mamos laukiasi dvynukų. 

Rekordų agentūra „Factum“ šią analogų Lietuvoje neturinčią šventę 1999 metais įtraukė į Lietuvos rekordų knygą – kaip „masiškiausio nėščiųjų susibūrimo rekordą“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai