Būsimiems jaunavedžiams – vertingi patarimai iš žinomų profesionalų lūpų

Liucina Rimgailė (kairėje) ir Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė / Žmonės.lt fotomontažas
Liucina Rimgailė (kairėje) ir Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-06 11:44
AA

Suknelė, pirmasis šokis, šventės vieta, desertai, kvietimai, bateliai, dovanėlės svečiams, vedėjas – tai tik labai nedidelė dalis klausimų, iškylančių poroms, besirengiančioms ypatingam įvykiui – vestuvėms.

Atsakyti bent į dalį jų bei kiek nuraminti šeimas kuriančius jaunuolius sutiko ir keletas žinomų Lietuvos žmonių, pakvietusių įsimylėjėlius į neįpareigojančią bei įdomią diskusiją.

„Vėl populiarūs tampa trijų aukštų tortai, dengti cukraus mase. Jie vis rečiau puošiami gyvomis gėlėmis, kas buvo itin madinga kelerius pastaruosius metus“, - būsimiems jaunavedžiams, susirinkusiems į Kauno šokių studijos „UP“ patalpose surengtą diskusiją, pasakojo kepyklėlės „Liu Patty“ įkūrėja Liucina Rimgailė.

Anot jos, vestuvių tortas vis dar išlieka vienu pagrindiniu svarbiosios dviejų įsimylėjėlių gyvenimo šventės akcentu.

„Dažnai būsimi sutuoktiniai rūpinasi ne tiek deserto skoniu, kiek jo dekoracijomis. Jiems itin svarbi torto išvaizda ir tai, kaip jis derės prie bendro vestuvių stiliaus“, - sakė L. Rimgailė.

Jos teigimu, triaukštis vestuvinis gardėsis sveria ne mažiau nei 6 kilogramus, o tai liudija apie tai, kad rengiamose šventėse vidutiniškai būna 60 svečių.

Atskiro dėmesio, L. Rimgailės tvirtinimu, visuomet sulaukia desertų stalas, kuris vestuvėse būna bene puošniausias. Vienam puotos dalyviui „dedikuojami“ du ar trys skirtingi saldumynai. L. Rimgailė rekomenduoja juos rinktis tokių spalvų, kurias galima išgauti natūraliomis priemonėmis, o šventės akcentus geriau sustiprinti pasirenkant staltiesės spalvą, gėles ar dekoracijas.

„Jei norite, kad desertų stale dominuotų žalia ar oranžinė spalva, geriau efektą išgaukite papuošimų pagalba, o keksiukus, sausainius bei kitus desertus rinkitės kuo natūralesnius“, - kaip suderinti grožį, skonį ir sveikus ingredientus patarė L. Rimgailė.

Dar vienas, už tortą netgi svarbesnis vestuvių akcentas – nuotakos suknelė. Dizainerė Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė patikino – šioje srityje mados iš tiesų kinta retai. Jos teigimu, pirmiausia reikia reaguoti ne į tai, kas yra „ant bangos“, bet į tai, kas konkrečiai nuotakai tinka. Vis dėlto kitą sezoną nemažai nuotakų rinksis kiek blizgias, vintažinio stiliaus ar gausiai gėlėmis dekoruotas sukneles.

I.Rutkauskaitė-Naujokė nuotakoms rekomenduoja vengti akinamo baltumo suknelių, nes lietuvaičių gymiui jos netinka. Dizainerės nuomone, nuometas vestuvių priesaikos momentui suteikia sakrališkumo, o stebintiesiems tokią akimirką neretai per kūną bėgioja šiurpuliukai.

„Nuometas reikalingas bažnyčioje ir per fotosesiją“, - sakė I. Rutkauskaitė – Naujokė, primindama seną liaudišką prietarą toms, kurios nori namuose turėti lemiamo sprendimo galią – jų nuometai vestuvių dieną turėtų siekti žemę.

Išsirinkus suknelę derėtų pasirūpinti ir bateliais bei aksesuarais. Avalynę derėtų rinktis kūno spalvos, o patarimo dėl papuošalų paklausti nuomos punkte arba pas dizainerį“, - sakė šventinių drabužių kūrėja.

Pasiimti suknelę iš dizainerio vertėtų savaitę prieš vestuves tam, kad nebūtų nereikalingo jaudulio. Anksčiau, pasak I. Rutkauskaitės – Naujokės, tikrai neverta, nes daug kas iki vestuvių gali pasikeisti.

„Viena nuotaka, likus dviem savaitėms iki vestuvių, sugebėjo numesti 10 kilogramų svorio! Suknelę skubiai teko koreguoti“, - pasakojo pašnekovė.

Ji pataria nepamiršti ir jaunikio stiliaus, o marškinius jam parinkti dviem tonais tamsesnius nei nuotakos drabužis. Priešingu atveju nuotraukose suknelė atrodys tarsi nešvari.

„Ir reikėtų pamiršti mitą, kad gražiausi vestuviniai rūbai yra nepatogūs. Nieko panašaus – juk viskas priklauso nuo modelio ir audinio, kurį pasirinksite“, - kalbėjo dizainerė.

Pūstų suknelių efektas, I. Rutkauskaitės – Naujokės teigimu, išgaunamas nebe lankų, o kitų, nei vaikščioti, nei sėdėti netrukdančių priemonių pagalba.

Reta lietuvaitė renkasi ir trumpą nuotakos suknelę. Kiek dažniau mėgstamas ilgos ir trumpos derinys, kuomet vieną kitu būna paprasta pakeisti vos keliais judesiais.

„UP“ šokių studijos vadovė ir trenerė Justina Karvelytė pabrėžė, jog vis daugiau jaunavedžių dėmesį skiria vestuviniam šokiui. Jis turėtų būti kiek daugiau nei minutės ilgio, o tam, kad nustebinti svečius, gali užtekti ir penkių – šešių treniruočių.

„Avalynę, su kuria bus šokama, prašau atsinešti į treniruotes. Taip pasitikrinama, ar tikrai bus patogu tą akimirką, kai ateis laikas pristatyti pirmąjį bendrą naujos šeimos kūrinį“, - sakė J. Karvelytė.

Renginių vedėjas Haroldas Urbonavičius pasakojo, jog jaunuosius galima tarsi suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas – vieni pageidauja visą vakarą tik jo ir didžėjaus dėmesio, o kiti susitelkia į itin gausią šou programą. Pastaruoju atveju renginio vedėjo pagrindinė užduotis – itin operatyviai reaguoti į nuotaikas ir padaryti, kad net menkiausia akimirka neliktų nepastebėta. Tuomet, kai visa šventė patikima tik vedėjui, iš jo tikimasi ir rimtų kalbų, ir daugybės žaidimų.

„Vis rečiau tenka girdėti, kad šventės vairas patikimas muzikantams ar piršliui. Keičiasi ir žaidimai, kurie įdomūs publikai. Vestuvės dažnai yra proga susipažinti abiem giminėms pusėms, todėl norima tokių atrakcijų, kurių pagalba be nuobodžių ir ilgų prisistatymų būtų galima tą padaryti“, - sakė H. Urbonavičius.