Būrys žinomų žmonių sugužėjo į rytietiškų kvapų vakarą: atskleidė, pagal ką renkasi kvepalus

Rytietiškų kvapų vakaro svečiai /  Vytauto Pilkausko nuotr.
Rytietiškų kvapų vakaro svečiai / Vytauto Pilkausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-04 17:09
AA

„Sako, kad pirmiausia reikia įkvėpti žmogų, o po to jį pamatyti“, – paauglystėje išgirsta įsimintina fraze pasidalino televizijos laidos ir renginių vedėjas Tomas Grigaitis. Jis kartu su būriu žinomų bičiulių vienas pirmųjų turėjo progos susipažinti su naujausiais arabų parfumerių darbais, prieš mėnesį užbūrusiais vienos garsiausių pasaulyje kvepalų parodos, rengiamos Dubajuje, lankytojus.

Paauglystės gudrybės

„Vaikystėje net kvepalų kioską turėjau! Visus draugus jais aprūpindavau, – šmaikštauja T.Grigaitis, – O paauglystėje, sužinojęs, kad galima turėti kvepalus su feromonais ir taip, jų pagalba, sudominti paneles, spėkite, kuo kvėpindavausi?“

Žinomas vyras patikina – visais gyvenimo momentais jį lydi kvapas. T.Grigaitis tvirtina greičiau namuose pamirštąs akinius, telefoną ar raktus nei pasikvėpinti, rašoma pranešime spaudai.

„Kvepalai – tai tarsi drabužiai, kurie nenusiima. Apranga turi savo sezoniškumą ir kvepalai – taip pat. Jeigu vasarą norisi gaivos, tai žiemą – kažko sodraus. Kadangi laisvu metu stengiuosi keliauti po pasaulį, domėtis rytų kultūra, tai jau 2016 metais esu atradęs arabiškus parfumerių kūrinius, kurių namuose turiu visą gausią lentyną. Jeigu dažnai galvoju, ką apsirengti išeinant iš namų, tai niekada nesusimąstau, kuo pasikvėpinti, nes visada turiu kvepalus, kurie yra skirtingoms progoms, nuotaikai, metų laikams. Atsimenu, dar vaikystėje kiemo draugai norėjo ateiti į svečius tam, kad galėtų pasikvėpinti, nes kvepalų buteliukų turėdavau daugiau nei bet kuris mokyklos bendraamžis“, – sako „Parfum Arabia“ salono renginyje viešėjęs T.Grigaitis.

Rytietiškų kvapų vakaro svečiai / Vytauto Pilkausko nuotr.

Apie kvepalų poveikį jis kalba taip: jeigu jauti, kad žmonių būryje, pašnekovai nori prie tavęs prieiti, pakalbėti, gali būti garantuotas, kad kvepalų pasirinkimas buvo teisingas.

Kvepalai, televizijos laidos vedėjo nuomone, nėra tik kvapas – tai ir įrankis sukurti norimą būseną.

„Teigiamas kvapas kartais sukelia malonų ilgesį ir nuolat stiprina žmonių tarpusavio ryšį“, – įsitikinęs pašnekovas.

Rezultatas – mistiškas

Apie tai, kad kiekvienas gyvenimo įvykis turi savo kvapą, kalba ir šokių treneris, didžiausio festivalio „Black and white“ organizatorius Saulius Skambinas.

„Tai – pasąmonės „reikalai“. Tarp mėgstamų kvepalų turiu ir tų, kuriais kvėpindavausi vaikystėje. Juos naudoju retai, bet kai noriu grįžti į nerūpestingas dienas, žinau būdą, kaip operatyviai pajusti svarbiausius jų momentus“, – sako žinomas vyras.

Rytietiškų kvapų vakaro svečiai / Vytauto Pilkausko nuotr.

Jis dažnai susimąsto apie tai, kad kvapas daug gali papasakoti apie žmogų – jo charakterį, pomėgius ir netgi turtinę padėtį.

„Tam, kad sektųsi, reikia skaniai kvepėti, – neabejoja ir dainininkė Vasha, – Negalėčiau būti su žmogumi, kurio kvapas man svetimas. Kvepalus patarčiau rinktis pagal save. Juk dabar tikrai galima išsirinkti tai, kas tau pačiam yra miela, kelia nuotaiką bei pasitikėjimą.“

Rytietiškų kvapų vakaro svečiai / Vytauto Pilkausko nuotr.

Svarbūs simboliai ir svečiai

Anot vakaro šeimininkės Viktorijos Gaidytės, Rytų šalyse sklando ne viena legenda apie tai, kaip griežtai nuo svetimų akių saugomoms princesėms į jų rūmus afrodiziakais praturtinti kvepalai buvo atgabenami kelią be vedlio galėjusiais rasti kupranugariais. Natūralioje gamtoje jau nykstantys gyvūnai tuomet tapdavo didžiaisiais kilmingųjų paslapčių saugotojais. Dar ir dabar arabų šalyse išlikusios trys didžiausios vertybės: arabų veislės žirgas, medžioklinis sakalas ir lenktyninis kupranugaris.

Tai tapo viena iš priežasčių, kodėl arabiškų kvepalų parduotuvėje yra ir neatsiejamas Artimųjų Rytų simbolis – kupranugaris. Šio ypatingų savybių turinčio gyvūno medinę, rankų darbo skulptūrą, skaičiuojančią kelių šimtų metų istoriją, V.Gaidytė įsigijo Omano muziejuje.

„Rytų šalių mitų ir tikrų tikriausių istorijų mūsų namuose visada buvo gausu, nes tėveliai pirmuosius, tuo metu lietuviams dar neįprastus bei netikėtus aromatus parvežė prieš dvidešimt penkis metus. Klausydavausi jų pasakojimų, uosdavau parfumerių kūrinius ir jau tada žinojau, kad tęsiu tai, ką jie pradėjo“, – sako pašnekovė.

Ji atskleidė ir paslaptį, ką reikėtų daryti, kad mėgstamas kvapas ant odos išsilaikytų kuo ilgiau.

„Tas vietas, kurias kvėpinsite, prieš tai patepkite vazelinu“, – siūlo arabiškos parfumerijos žinovė.

Kvapų ir su jais susijusių prisiminimų vakare, vestame aktorės Linos Bražinskaitės, dalyvavo gausus būrys svečių – legendiniai šokių treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Kauno ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, krepšininkė Rasa Žemantauskaitė, verslininkė, nekilnojamojo turto ekspertė Natalija Martinavičienė, plastikos chirurgė Inga Guogienė, televizijos gelbėtoja Gerda Žemaitė, dainininkė Viktorija Mauručaitė, renginių vedėjas Giedrius Gustas, plaukų stilistas Karolis Murauskas, grupės „16 Hz“ nariai, plaukų koloristė Inga Bagdonaitė, dainininkas Mindaugas Mickevičius-Mino, verslininkė Jolita Kuliešytė, grožio specialistė Sandra Žukauskienė, renginių organizatorius Paulius Šiupienius, plaukų stilistas ir atlikėjas Vytenis Partikas su žmona, nuomonės formuotoja Justina, operos solistė Monika Falcon su mama Giulija, dizaineriai Tadas Kuzminskas ir Diana Želvienė, iliuzionistas Modestas Petrikas, mikropigmentacijos klinikos savininkė Gitana Vizgaitienė, verslininkas Mantas Puodžiūnas su širdies drauge Elvija, tapytoja Gintė Ramutytė bei kiti.

Renginio akimirkos – fotogalerijoje:

Rytietiškų kvapų vakaras su žinomais žmonėmis (78 nuotr.)
+72