Budapešte nugriaudėjo MTV Europos apdovanojimai: „Måneskin“ pergalė ir svarbi žinutė

MTV Europos muzikos apdovanojimai / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, 15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Lapkričio 14-osios vakaras – svarbus muzikos pasaulyje: Budapešte įvyko MTV Europos muzikos apdovanojimai, dar žinomi kaip „EMA“, kurių metu įvertinti geriausi Senojo žemyno atlikėjai.

Sekmadienį Laszlo Pappo sporto arenoje vykęs renginys – vienas svarbiausių Europos muzikos įvykių, tačiau jo metu pagerbiami atlikėjai iš viso pasaulio.

Būtent daugiausiai apdovanojimų susišlavė populiarumo viršūnėje esanti Pietų Korėjos grupė BTS. Vis tik korėjiečių muzikantai renginyje nepasirodė ir net neatsiuntė padėkos kalbos.

Vengrijos sostinėje vykusi ceremonija svarbi ir britų atlikėjui Edui Sheeranui. 

Edas Sheeranas / „Scanpix“ nuotr.

Muzikantas buvo pripažintas dvejose svarbiose kategorijose – Geriausio atlikėjo ir Geriausios dainos. Šį apdovanojimą jis pelnė už hitą „Bad habits“.

Be įvertinimo neliko ir pasaulį pavergę rokeriai „Måneskin“ – „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojai laimėjo Geriausios roko grupės kategorijoje.

MTV Europos muzikos apdovanojimai / „Scanpix“ nuotr.

Šių metų ceremonijoje daug kalbėta apie lygias LGBTQ+ žmonių teises – pasisakymai prieš homofobiją skambėjo scenoje, užkulisiuose ir ant raudonojo kilimo. 

Pavyzdžiui, grupės „Måneskin“ lyderis Damiano Davidas vėl pasirinko drąsų ir su stereotipais kovojantį įvaizdį – renginyje pasirodė su trumpikėmis ir prisegamomis kojinėmis. Tuo metu rašytojas Jeetendras Sehdevas ant raudonojo kilimo žengė apsivilkęs megztinį, ant kurio – užrašas „Orbanai, meilė laimi“.

O gėjų pora iš Vengrijos, kovojanti už tos pačios lyties porų teisę įsivaikinti, pademonstravo saldų bučinį.

MTV Europos muzikos apdovanojimai / „Scanpix“ nuotr.

MTV šįkart įsteigė ir specialius apdovanojimus, skirtus už lygias skirtingos lytinės orientacijos žmonių teises kovojantiems aktyvistams.

Anot apdovanojimų organizatorių, šiame renginyje siekta išreiškti solidarumą su Vengrijos LGBTQ+ bendruomene po birželį priimto įstatymo, draudžiančio „rodyti ir reklamuoti homoseksualumą“ tarp jaunesnių nei 18 metų amžiaus asmenų.

Būtent todėl MTV Europos muzikos apdovanojimai tapo „pasauline muzikos švente visoms pasaulio publikoms“, rašo reuters.com.

MTV Europos muzikos apdovanojimai / „Scanpix“ nuotr.
Rita Ora ir Taika Waititi / „Scanpix“ nuotr.

„Esu labai susijaudinęs ir dėkingas MTV. Manau, kad bet kokios meilės cenzūra yra bloga, tad tai yra tam tikras pasipriešinimas“, – sakė tarptautinė popžvaigždė Kim Petras, pirmasis transseksualus atlikėjas ant raudonojo EMA kilimo.

Kim Petras / „Scanpix“ nuotr.

Renginio vedėja, dainininkė Saweetie laimėjo Geriausio naujo atlikėjo nominaciją, Nicki Minaj apdovanota Geriausio hiphopo kategorijoje, o Olivia Rodrigo – Geriausio pasistūmėjimo.

Kolumbijos dainininkas Maluma, laimėjęs Geriausio Lotynų muzikos atlikėjo nominaciją, savo kalboje sakė: „Kolumbija yra nebe apie Pablą Escobarą. Ji – apie Malumą, mažuti.“

Maluma / „Scanpix“ nuotr.

Dainininkas Yungblud laimėjo Geriausios alternatyvos kategorijoje.

„Norėčiau pasakyti, kad šis apdovanojimas yra duoklė individualizmui. Tai yra prizas 13-kos metų berniukui iš Šiaurės Anglijos, kuris labai bijojo būti tuo, kuo yra“, – atviravo muzikantas. „Jeigu ir tu jautiesi taip pat – aš noriu pasakyti kad tu gali būti tas, kuo esi. Nepasiduok. Būk nuostabus.“

Geriausio bendradarbiavimo apdovanojimas atiteko Doja Cat ir SZA už dainą „Kiss Me More“. Davidas Guetta pelnė Geriausios elektroninės muzikos, o Billie Eilish – Geriausio vaizdo klipo nominacijas.

Yungblud / „Scanpix“ nuotr.

Vietinės reikšmės kategorijose Taylor Swift laimėjo už JAV, o grupė „Little Mix“ – už Jungtinę Karalystę ir Airiją. O štai Justinas Bieberis, nors buvo nominuotas aštuoniose kategorijose, nelaimėjo nieko.

Fotogalerija:

Skaitykite daugiau