Brolius Ballus į Lietuvą pakvietęs Erikas Kirvelaitis: „Jie – nuoširdūs žmonės“

Erikas Kirvelaitis ir LaVaras Ballas
Erikas Kirvelaitis ir LaVaras Ballas
Šaltinis: Žmonės
2018-11-08 08:00
AA

„Prienų komandai buvo sunku, klubą slėgė skolos, kažkokiomis ypatingomis pergalėmis krepšininkai pasigirti taip pat negalėjo, ieškojau būdų kaip galėčiau jiems padėti iš komunikacinės pusės“, – sako Prienų krepšinio komandoje komunikacijos specialisto pareigas užimantis Erikas Kirvelaitis, kurio dėka amerikiečių realybės šou žvaigždės, krepšininkai LiAngelo ir LaMelo Ballai pernai atvyko į Lietuvą.

Nors Erikui tik dvidešimt dveji – krepšinio pasaulyje jis sukasi jau penkerius metus. Savo veiklą vaikinas pradėjo 10 klasėje ir kaip prisipažįsta jis pats – tuo metu daugelis netikėjo, kad jam pavyks ko nors pasiekti. „Dėl jauno amžiaus į mane žiūrėjo skeptiškai, buvau vienas jauniausių šioje srityje“, – pasakoja jis.


Esi labai jaunas, tačiau krepšinio pasaulyje sukiesi jau penkerius metus. Nuo ko prasidėjo tavo karjera?

Kauno „Žalgiris“ klubas organizavo jaunųjų žurnalistų paiešką. Vyko atranka, kurioje „Žalgiris“ ieškojo nemažai žurnalistų – tiek moksleivių, tiek studentų. Jie įsteigė workshoppą, kuriame mus rašyti mokė esami ir buvę sporto žurnalistai. Viso sezono metu teko mokytis iš įvairiausių šios srities ekspertų, žurnalistų. Teko imti interviu Kauno „Žalgirio“ klubui. Aš gavau pasiūlymą ne tik rašyti tekstus bei imti interviu, bet ir tapti Kauno „Žalgirio“ radijo laidos vedėju.

Erikas Kirvelaitis

Savo veiklą pradėjai dar būdamas 10-oje klasėj. Kaip pavyko tokį, sakyčiau, visai rimtą darbą suderinti su mokslais?

Dažniausiai dirbdavau po pamokų, todėl stengiausi tinkamai išnaudoti laisvą laiką. Mokslai nuo to tikrai nenukentėjo, tačiau laiko, kurį galėjau leisti su draugais nelabai turėjau.

Kodėl nepasirinkote su žurnalistika susijusių mokslų?

Aš planavau studijuoti sporto žurnalistiką, tačiau supratau, kad šio darbo jau esu paragavęs, jį dirbau net trejus metus, todėl mokytis daryti tą pati – būtų nepraktiška. Dėl šios priežasties pasirinkau anglų ir vokiečių filologijos studijas. Manau, kad mokėdamas kalbas – gali išmokti bet kokį kitą dalyką ir dirbti bet kokioje sferoje.

Kaip atsidūrei Prienų krepšininkų komandoje?

Po to, kai baigiau darbą su „Žalgiriu“ gavau pasiūlymą dirbti „Basketnews“ portale, vėliau – įkūriau savo krepšinio naujienų portalą „Basketdream“, kuris, deja, šiuo metu nelabai funkcionuoja.

Tuo pačiu metu teko ir komentuoti rungtynes – tiek Nacionalinėje krepšinio lygoje, tiek Baltijos krepšinio lygoje. Užpraeitą sezoną, pradėjau įvairioms krepšinio komandoms siūlytis dirbti su jų komunikacija. Pradėjau domėtis socialinių tinklų įtaka ir pastebėjau, kad krepšinio komandos šioje srityje nėra stipriai pažengusios.

Pusę sezono teko dirbti su Palangos komanda, vėliau, tą pati pradėjau daryti ir su LKL klubais. Prienai buvo ta komanda, kuri atsiliepė ir, kuriai patiko mano pasiūlymas.

Erikas Kirvelaitis ir LaVaras Ballas / Asmeninio albumo nuotr.

Jūsų dėka į Prienų komandą atvyko garsieji broliai Ballai. Kaip pavyko tai pasiekti?

Kad ir ką bedarytum vis tiek galvoji, kad turėtų kažkiek pasisekti. Komandai buvo sunku, klubą slėgė skolos, kažkokiomis ypatingomis pergalėmis krepšininkai pasigirti taip pat negalėjo. Aš visą laiką svarsčiau, kaip galėčiau jiems pagelbėti iš komunikacinės pusės. Netrukus pastebėjau, kad broliai Ballai ieško galimybės žaisti kažkur Europoje. Aš negalėjau praleisti šios galimybės, todėl su jais susisiekiau. Viskas baigėsi tuo, kad jie atvyko žaisti į Prienus.

Kokį įspūdį paliko ekstravagantiškieji krepšininkai?

Kalbant apie jų tėvą LaVarą – jis visiškai kitoks nei jį matome TV ekranuose. Tai, ką sugeneruoja antraštės yra dalykas iš kurio jis sukūrė visą savo verslą. Man teko susipažinti su visa jų šeima – galiu pasakyti, kad jie yra nuoširdūs žmonės, visiškai kitokie, negu juos „puošia“ žiniasklaida.

Kaip vertini tą vaizdą, kurį jų šeima sudarė apie Lietuvą filmuodami realybės šou?

Teko ir pačiam filmuotis ir aiškintis, kas čia vyksta. Daugelis galvojo, kad jiems čia nepatiks, kad jie išpeiks Lietuvą. Tačiau iš kitos pusės – paskutinėje serijoje jie atsisveikino su Lietuva ie ją išgyrė šilčiausiais žodžiais. Kad jie įgavo naudingos gyvenimiškos patirties, tiek krepšinio, tiek gyvenimo prasme.

Kaip, manai, ar sprendimas atvykti į Lietuvą – nelabai kam žinomą šalį, o ypač Amerikoje, buvo labiau marketingo sprendimas?

Prienai buvo pirmasis profesionalus klubas pasiūlęs jiems vietą. Jiems buvo pasiūlyta gyventi SPA ir treniruotis su profesionalais. Nežinau kiek tai marketingas, bet tiek gyvenimo, tiek krepšinio prasme – jiems tai buvo tikrai geras pasiūlymas.

Kokie profesiniai ateities planai?

Kiekvieną kartą tenka viršyti savo tikslus, sportas yra nenuspėjamas dalykas. Sunku pasakyti taip toli į ateitį. Norėčiau dirbti NBA, tobulėti ir mokytis iš geriausių.

Esi vienas laimingųjų, kuris savo hobį pavertė darbu. Ko palinkėtum jauniems žmonėms, kurie norėtų sekti tokiu pavyzdžiu?

Man buvo sudėtinga pradėti savo karjerą, aš buvau vienas jauniausių šioje srityje. Daugelis žmonių sakė, kad nieko nepasieksiu, žiūrėjo skeptiškai dėl amžiaus. Svarbiausia nebijoti, šiais laikais viskas yra įmanoma, visos galimybės yra jūsų, o laikui bėgant savo sugebėjimais aplenksite ir tos srities senbuvius, kurie galbūt šiuo metu į jus žiūri skeptiškai.