Broliai Gataveckai nupiešė Dalios Grybauskaitės portretą

Broliai Gataveckai nupiešė Dalios Grybauskaitės portretą/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ ir R. Dačkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai nesiliauja stebinę. Šį kartą socialiniuose tinkluose jie pasidalijo įspūdingu paveikslu – nupiešė paskutiniąsias kadencijos dienas skaičiuojančios prezidentės Dalios Grybauskaitės portretą. Naujasis paveikslas antradienį pakabintas Prezidentūroje šalia kitų prezidentų portretų.

Menininkai neslepia – tai buvo daug jėgų, laiko ir kruopštumo pareikalavęs jų darbas.

„Tiksliai nepamenu, kada gavome šį pasiūlymą ir, kiek laiko praleidome prie šio darbo. Tai buvo daugybė valandų. Bet prezidentei juokavome, kad mes į ją žiūrėjome ilgiau nei tai darė jos apsaugos darbuotojai,“ – Žmonės.lt pasakojo Algirdas Gataveckas.

Broliai Gataveckai nupiešė Dalios Grybauskaitės portretą / R. Dačkaus nuotr.

Vyras sako, kad su broliu ne iškart priėmė šį pasiūlymą ir turėjo jį gerai apsvarstyti.

„Mums, tikriausiai, labiausiai imponavo pagarba prezidentei, nes ji mums labai patinka. Galėčiau pasakyti, kad jei būtume gavę pasiūlymą nutapyti kitą prezidentą, greičiausiai būtume šio darbo atsisakę, – atviravo A. Gataveckas. – Tuo metu turėjome kitą nebaigtą projektą, o mes nemėgstame blaškytis. Tačiau ėmėmės šio projekto vien iš pagarbos mūsų prezidentei.“

Algirdas pasakoja, jog reikėjo rimtai pagalvoti, kaip prezidentę reprezentuoti, kad ji būtų tokia, kokią ją pažįsta visuomenė.

null

null

„Mes negalėjome jos pasodinti į krėslą, kaip, pavyzdžiui, Valdą Adamkų, nes jai tai netinka, – kalbėjo A. Gataveckas. – Ji labiau yra tas žmogus, kuris visuomet pasirengęs žengti žingsnį ir daryti sprendimus. Žinoma, svarstėme, kaip turėtų atrodyti kompozicija, tačiau turėjome paisyti ir oficialių nurodymų. Pavyzdžiui, portrete turėjo būti vėliava ir prezidentinės relikvijos.“

Vyras džiaugiasi, kad Dalia Grybauskaitė jais pasitikėjo ir jie galėjo susikoncentruoti į piešimą.

Broliai Gataveckai nupiešė Dalios Grybauskaitės portretą / R. Dačkaus nuotr.

„Didžiausias iššūkis buvo prezidentės plaukai ir relikvijos. Relikvijose buvo svarbu smulkiausios detalės, o prezidentės plaukai yra viena iš jos vizitinių kortelių. Nors pati prezidentė tikino, kad nėra būtina labai detaliai atkartoti plaukus, mes jai tikinome priešingai – mūsų nuomone, tai kone svarbiausia portreto dalis,“ – teigė A. Gataveckas.

Algirdas pasakoja, kad pirmoji prezidentės reakcija, pamačius paveikslą, juos pralinksmino.

„Ji ėjo pro šalį, kai pamatė paveikslą. Tuomet tepasakė: „Puikiai. Kaip nuotraukoje, puikiai“, – juokėsi A. Gataveckas.

Broliai Gataveckai nupiešė Dalios Grybauskaitės portretą (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau