Britų princas Andrew meta šešėlį šalies monarchijai: ar jam bus atleista?

Karalienė Elizabeth II ir princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-14 11:52
Už vandenyno įsismarkavęs Jeffrey Epsteino skandalas plauna britų monarchijos pamatus. Ir šįkart princui Andrew (59) gali būti nelengva atskalbti mundurą, nors Bakingamo rūmai vieną po kito teikia pareiškimus.

Pirmajame teigta, kad Epsteino – milijardieriaus, 2008 metais nuteisto už sekso nusikaltimus, o šią vasarą vėl areštuoto už prekybą žmonėmis, – byla yra Amerikos reikalas, Jorko hercogas su tuo neturi nieko bendra ir bet kokios prielaidos apie nepadorų elgesį su nepilnametėmis visiškai nepagrįstos. Pasak britų žurnalistų, tai buvo pirmas kartas, kai karališkoji šeima teikėsi pastebėti nepatogią temą, į kurią įvelti šio pasaulio galingieji nuo Elono Musko iki Billo Clintono, – pastarojo pikantiškas portretas su mėlyna Monicos Lewinsky suknele puošė Epsteino namų Niujorke koridorių...

Epsteiną areštavo liepos šeštąją, rugpjūčio 10-ąją jis nusižudė Manhatano kalėjimo vienutėje, o dieną iki savižudybės JAV federalinis teismas paskelbė keletą dokumentų, tarp kurių buvo ir medžiaga, vis labiau klampinanti karalienės sūnų. Vis labiau – nes viena iš buvusių Epsteino sekso vergių Virginia Giuffre dar 2015 metais teigė, kad ją penkiolikmetę ne kartą vertė santykiauti su įtakingais boso draugais, tarp kurių buvo ir Jorko hercogas, taip pat su juo dalyvauti orgijoje. Yra nuotrauka, kurioje įamžintas princas, Virginia ir ilgametė Epsteino mylimoji (ir, kaip manoma, jo viešnamio madam), britų aukštuomenės dama Ghislaine Maxwell.

Princas Andrew su dukromis princese Eugenie ir princese Beatrice bei princas Edwardas su žmona Vesekso grafiene Sophie ir vaikais  / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Princas Andrew su dukromis princese Eugenie ir princese Beatrice bei princas Edwardas su žmona Vesekso grafiene Sophie ir vaikais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ironiška, kad dokumentai išvydo pasaulį beveik tuo pat metu, kai karališkoji šeima pareiškė, kad visi Giuffre teiginiai – melas. Esą princas neturėjęs su ja jokių ryšių, tuo labiau intymių santykių. Panašiai buvo 2015-aisiais, tada Virginia parašė knygą, kurioje teigė 1999–2002 metais triskart miegojusi su princu. Rūmai griežtai atsižegnojo nuo kaltinimo – girdi, princas nepažįsta šios moters. Nors yra 2001-ųjų nuotrauka, kaip spėjama, daryta Maxwell namuose Belgreivijoje. Joje princas apkabinęs Giuffre per nuogą juosmenį, antrame plane matyti besišypsanti Ghislaine. Dar viena auka Johanna Sjöberg tikina, kad 2001 metais Epsteino namuose Niujorke princas lietė jai krūtinę. Teisybės dėlei reikėtų pridurti, kad nė viena mergina nesakė, jog Andrew jas prievartavęs ar tikrai žinojęs apie prievartą. Tačiau Andrew neigia ir intymų ryšį!

Įkandin kitų visuomenės stulpų – Clintonų poros, prezidento Donaldo Trumpo, kadaise Epsteiną vadinusio nuostabiu vyruku, buvusio Izraelio ministro pirmininko Ehudo Barako ir daugelio kitų – princas visais būdais stengiasi išsižadėti andainykštės draugystės. Ir naujausiame Bakingamo rūmų pareiškime teigiama (neigti nebepavyksta, nes paviešinta vaizdo medžiaga ir nuotraukos, patvirtinančios Andrew ir Jeffrey draugystę), kad Jorko hercogas buvęs sukrėstas neseniai išgirstų žinių apie menamus Jeffrey Epsteino nusikaltimus. Girdi, Jo Karališkoji Didenybė apgailestauja dėl bet kokio žmogaus išnaudojimo ir net mintis, kad pats galėjo pritarti tokiam dalykui, prie jo prisidėti ar skatinti, kelia pasibjaurėjimą.

Ką gi, advokatai ir atstovai spaudai moka formuluoti žodžius. Bet tai negarantuoja geros proceso baigties, ir kalbama ne tik apie teisinį reikalo aspektą. Antrojo karalienės sūnaus reitingai Didžiojoje Britanijoje ir taip buvo nedideli (įvaizdį kiek pataisė princesės Eugenie vedybos – princas pasirodė geras tėvas). Vis dėlto motina ir šįkart stojo numylėtinio pusėn: tai nedviprasmiškai parodė pakviesdama lydėti ją į bažnyčią Crathie Kirk, netoli Balmoralo. Sutapimas ar ne, bet kaip tik tą sekmadienį buvo paskelbta apie Epsteino savižudybę kalėjimo vienutėje ir daug kas atkreipė dėmesį, koks patenkintas automobilyje sėdėjo Andrew. Bet džiaugtis per anksti: išlenda vis naujos medžiagos, yra Epsteino privataus lėktuvo – simboliškai vadinto „Lolita Express“ – skrydžių žurnalas, kuriame figūruoja bent 1000 garsių pavardžių, pats Jeffrey kaupė vaizdo medžiagą apie savo draugus ir klientus.

Britanijos princas Andrew su dukra Eugenie / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Britanijos princas Andrew su dukra Eugenie / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu sukrėstas princas privačiu lėktuvu išskrido į Ispaniją, privatų kurortą Sotogrande. Per 40 milijonų eurų vertinamoje ispanų verslininko viloje jis svečiuojasi savininko kvietimu (ir nieko už tai nemoka). Iškyla – ne pabėgimas nuo skandalo, tik seniai planuotos atostogos. Jam draugiją palaiko ne kas kitas, o buvusi žmona Sarah Ferguson (59), be kita ko, irgi susijusi su Epsteinu: kadaise jis išgelbėjo prabangų gyvenimą pernelyg mėgstančią moterį nuo bankroto ir sumokėjo jos 1,6 milijono eurų skolas.

Miela detalė – vilos šeimininkui princas dovanojo savo šeimos nuotrauką su parašais, dabar ji stovi ant fortepijono svetainėje. Ir dar mielesnė – saldžioji porelė, apie kurią kalbama, kad bent dešimt metų vėl gyvena kartu, buvo ir Balmorale, tačiau ją išbaidė karalienės vasaros rezidencijoje netikėtai pasirodęs princas Philipas, sakoma, negalintis pakęsti rudaplaukės Jorko hercogienės. Beje, esama versijos, kad karališkoji šeima, norėdama pagerinti probleminio nario įvaizdį, gali dar kartą sužaisti gyvenimo meilės korta. Vedybos su ilgamete meiluže netikėtai pataisė princo Charleso įvaizdį. Tai gal princui Andrew tiks buvusi žmona ir sulauksime dar vienų vestuvių – tik prie altoriaus eis ne paskutinė netekėjusi karalienės anūkė princesė Beatrice su savo milijonieriumi Edoardo Mapelli Mozzi, o jos tėvai. Tačiau žinios apie princesės sužadėtuves galime greitai sulaukti – visi būdai yra geri nukreipti dėmesį nuo nepatrauklios istorijos. 

Naujausi straipsniai