Britų premjeras B.Johnsonas pakomentavo, kaip jaučiasi Elizabeth II: „Kalbėjau su Jos Didenybe“

Elizabeth II ir Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Karalienė Elizabeth II jaučiasi gerai, šeštadienį pareiškė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas , gydytojams patarus 95 metų monarchei ilsėtis dar bent dvi savaites.

Praėjusią savaitę monarchė praleido naktį ligoninėje, kur jai buvo atlikti „preliminarūs tyrimai“. Nuo tada ji laikosi medikų patarimų, kad atsigautų, ir atlieka tik lengvus darbus.

Elizabeth atšaukė planus dalyvauti Jungtinių Tautų klimato konferencijoje, kuri sekmadienį prasideda Škotijoje. Toks monarchės žingsnis yra retas ir juo labiau iškalbingesnis, atsižvelgiant į jos asmeninį įsipareigojimą aplinkosaugos problemoms spręsti.

Monarchei taip pat teko atšaukti planuotą dviejų dienų kelionę į Šiaurės Airiją.

Kaip nurodo Bakingamo rūmai, karalienė Elizabeth II rengs virtualius priėmimus, tačiau oficialiuose vizituose nedalyvaus.

Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

„Kalbėjau su Jos Didenybe, ir ji yra labai geros formos“, – sakė B.Johnsonas JK transliuotojui „Channel 4“ Romoje, kur dalyvauja savaitgalį vyksiančiame G20 viršūnių susitikime.

„Ji tiesiog turi laikytis savo gydytojų patarimų ir šiek tiek pailsėti, o aš manau, kad tai yra svarbiausia. Manau, kad visa šalis jai linki sėkmės“, – pridūrė jis.

Bakingemo rūmai savo naujausiame pareiškime nurodė, kad karalienė tebeplanuoja lapkričio 14 dieną dalyvauti britų karo veteranų minėjime.

1952 metais karūnuota ir ilgiausiai pareigas einanti Didžiosios Britanijos monarchė kitais metais minės karūnavimo platinines – 70-ąsias – metines.

Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.

Lėtina tempą

Po septynių dešimtmečių nenuilstamos tarnybos naktis ligoninėje privertė karalienę įsiklausyti į medikų patarimus ir sulėtinti tempą.

Vėliausias Elizabeth apsilankymas ligoninėje sukėlė būgštavimų dėl jos sveikatos būklės. Tačiau rūmų pareigūnai paaiškino, kad ligoninėje ji liko nakvoti praktiniais sumetimais po jai atliktų „tam tikrų preliminarių tyrimų“.

Anksčiau šį mėnesį monarchė pirmą kartą pasirodė svarbiame viešame renginyje ramsčiuodamasi lazdele.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Pastarąsias kelias savaites monarchė turėjo daug įsipareigojimų, ji dalyvavo daugiau nei dešimtyje viešų renginių, įskaitant vėliausią – spalio 19 dieną jos surengtą priėmimą pasaulio verslo lyderiams Vindzoro pilyje.

Tačiau praėjusią savaitę karalienė atšaukė dalyvavimą suplanuotame renginyje Šiaurės Airijoje „nenoriai sutikusi su gydytojų rekomendacija ateinančias kelias dienas pailsėti“, nurodė rūmų pareigūnai.

Po to trečiadienį ji nuvyko Londono centre esančią Karaliaus Edvardo VII ligoninę tyrimams ir liko ten nakvoti.

Tai buvo pirmas kartas nuo 2013 metų, kai Elizabeth II praleido naktį ligoninėje.

Karalienė Elizabeth II pirmą kartą į viešą renginį atvyko pasiramsčiuodama lazdele (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau