Britų karališkoji pora leidosi į safarį Indijos šiaurės rytuose

Princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vizitas Indijoje / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-13 11:17
Po tradicinės muzikos ir šokio vakaro princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine trečiadienį ryte visureigiu leidosi į laukinę gamtą atokiame Šiaurės rytų Indijos regione, tikėdamiesi per šį safarį pamatyti raganosių, dramblių ir kitų laukinių gyvūnų.

Britų karališkoji pora vilkėjo kasdienius medvilninius drabužius ir buvo su asamiečių tradiciniais, rankomis austais šalikais gamučomis. Jiedu atrodė atsipalaidavę, kai karštą ir drėgną rytmetį sėdėdami atviro visureigio gale važiavo per parką, sakė vietos gyventojas Ranjitas Rajakas.

Princas Williamas ir jo žmona Kazirangos nacionaliniame parke apsilankė vildamiesi atkreipti dėmesį į nykstančių gyvūnų, tarp jų – čia gyvenančių 2 200 šarvuotųjų raganosių, padėtį.

Šiems gyvūnams gresia išnykimas dėl brakonieriavimo ir buveinių netekimo. Šiemet dėl ragų jau buvo nužudyti šeši raganosiai; pernai buvo neteisėtai sumedžiota 20.

Už gidą karališkajai porai pabuvo vienas parko pareigūnas. Draugija važinėjosi negruntuotais keliukais, per aukštą žolę ir tankų amžinai žaliuojantį mišką.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Galiausiai Williamas ir Kate turėjo susitikti su 12 eigulių ir laukinės gamtos prižiūrėtojų vienoje kovos su brakonieriavimu stovykloje šiame 480 kv. km ploto parke, kuriame taip pat gyvena tokios nykstančios rūšys kaip barasingos iš elninių šeimos ir gibonai hulokai.

Princas Williamas nuo karštos saulės gynėsi chaki spalvos golfo kepuraite, sakė parko darbuotojai.

Willas ir Kate antradienį vakare atvyko į 12 kotedžų poilsiavietę džiunglėse, kur apsistojo ir kur jiems buvo pristatytas tradicinis Bihu šokis. Trečiadienį prasidėjo 31 mln. gyventojų turinčio Asamo Naujieji metai, kurių šventė vadinama Bihu ir kurie sutinkami dainomis, šokiais ir linksmybėmis.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Princas pabandė pagroti tradiciniu bambukiniu dambreliu. „Man reikėjo daugiau praktikos“, – pasakė jis muzikantų grupei.

Anksčiau antradienį Willas ir Kate Delyje privačiai papietavo su premjeru Narendra Modi ir susitiko su moterų grupe, kurioje išgirdo, kas daroma siekiant padėti jaunoms, su smurtu namuose, diskriminacija ar viešu puldinėjimu susiduriančioms moterims.

Pora, kuri Indijoje ir Butane praleis savaitę, jau apsilankė Mumbajuje ir Delyje. Kazirangoje jie liks iki ketvirtadienio, kai dienai nuvyks į kaimyninį Butaną.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Po to Williamas ir Kate grįš į Indiją, kur savo kelionę užbaigs apsilankymu Tadž Mahal mauzoliejuje. Šis jų kelionės etapas primena Williamo motinos, velionės princesės Dianos apsilankymą prie šio paminklo meilei 1992 metais.

Pora atvyko be savo dviejų vaikų, pustrečių metų princo George'o ir 11 mėnesių princesės Charlotte. Per praėjusią savo kelionę, 2014-ųjų vizitą į Australiją, karališkoji pora buvo kartu pasiėmusi ir George'ą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai