Britų dainininkas Stingas surengė šou Kaune: superžvaigždę „apšildė“ jo paties sūnus

Stingo koncerto akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-10-10 21:08
Britų dainininkas Stingas, Lietuvoje surengęs jau šeštą koncertą, publikos nenuvylė ir šįsyk – kartu su atlikėju daugelį jo dainų Kauno „Žalgirio“ arenoje dainavę žiūrovai į nostalgijos ir muzikos jūrą buvo panardinti nuo pirmųjų akordų.

Stingo pasaulinio turo „57th & 9th“ koncertą Kaune pradėjęs superžvaigždės sūnus Joe Sumneris taip pat sulaukė nemenko baladžių gerbėjų dėmesio. Antrą kartą mūsų šalyje koncertavęs atlikėjas pademonstravo pastangas pramokti lietuviškai – jis mūsų kalba pasisveikino, paklausė, kaip sekasi, kelis kartus paminėjo miestą, kuriame tūkstančiai gerbėjų atėjo į koncertą pasiklausyti jo tėvo dainų.

Dar prieš antradienio vakarą vykusį koncertą buvo pranešta, jog apie pusantros valandas truksiančiame Stingo (tikrasis vardas – Gordonas Matthew Summeris) pasirodyme bus galima laukti ir netikėtumų. Dainininkas dažniausiai tik per koncertą nusprendžia, kokias dainas atliks, o kokias išbrauks iš repertuaro.

Scenoje Stingas pasirodė prieš devintą valandą, lietuviškai tardamas „Labas vakaras“. Publika iš pirmųjų akordų atpažino brito kūrinius ir ėmė ne tik kartu su juo, bet ir už jį dainuoti. Vakaro metu skambėjo žymiausios Stingo dainos – „Desert Rose“, „Roxanne“, „Every Breath You Take“, „If I Ever Lose My Faith In You“, „Fragile“ ir daugybė kitų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Stingas scenoje vilkėjo paprastus marškinėlius ir buvo akivaizdu, jog jis akcentuoja ne drabužius ar šou, o gyvą muziką.

Pasaulinėse gastrolėse Stingas šįkart pristato savo dvyliktąjį studijinį albumą „57th & 9th“ – pirmą naujų dainų atlikėjo solo darbą per daugiau nei dešimtmetį. Britų superžvaigždė į Kauną atvyko su savo grupe, kurioje groja gerai žinomi muzikantai: gitaristas Dominicas Milleris, būgnininkas Joshas Freese‘as ir gitaristas Rufusas Milleris.

Išskirtinių svečių teisėmis koncerte taip pat grojo kvartetas iš Teksaso – „The Last Bandoleros“ – gitaristo ir prodiuserio Jerry Fuenteso ir Manhattano muzikos piligrimo, dainų autoriaus ir prodiuserio Dereko Jameso grupė.

2012-aisiais Stingas, kuomet taip pat koncertavo „Žalgirio“ arenoje, į Kauną atvyko tiesiai iš Rygos privačiu lėktuvu. Tąsyk atlikėjas atsisakė apšildančios grupės ir koncertavo vienas. Šįkart jį lydi komanda ir į antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą visas muzikantų kolektyvas atskrido pasirodymo išvakarėse, todėl turėjo daugiau laiko poilsiui bei pasiruošimui.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kompozitorius, dainų autorius ir dainininkas, aktorius, rašytojas ir aktyvistas Stingas gimė Newcastle‘o mieste Anglijoje. 1977 m. jis persikėlė gyventi į Londoną, kur su Stewartu Copelandu ir Andy Summersu subūrė grupę „The Police“. Viena populiariausių pop-roko muzikos grupių pasaulyje išleido penkis studijinius albumus, pelnė šešis „Grammy“, du „BRITs“ apdovanojimus ir 2003 m. buvo įtraukta į „Rock‘n‘roll šlovės muziejų“.

Pradėjęs solo karjerą, Stingas tapo vienu geriausių mūsų dienų muzikantų ir atlikėjų planetoje. Jo solinė kūryba yra įvertinta dešimčia „Grammy“, dviem „BRITs“, „Auksinio gaublio“, „Emmy“ apdovanojimais. Stingas taip pat buvo triskart pristatytas „Oscar“ ir kartą nominuotas „Tony“ apdovanojimams.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai