Britanijos premjeras B.Johnsonas pasmerkė rasistines patyčias Anglijos futbolo rinktinei

Anglijos futbolo rinktinės nariai Bukayo Saka ir Jordanas Pickfordas, Borisas Johnsonas su žmona Carrie Symonds „Wembley“ stadione ir sirgaliai / Scanpix nuotr.
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: BNS
AA

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį pasmerkė „atgrasias“ rasistines patyčias, nukreiptas prieš Anglijos futbolo rinktinę, pralaimėjusią Italijai Europos čempionato finalo rungtynes per baudinių seriją.

„Ši Anglijos komanda nusipelnė būti šlovinama kaip didvyriai, o ne rasiškai užgauliojama socialiniuose tinkluose“, – per „Twitter“ parašė B.Johnsonas.

„Atsakingieji už šias atgrasias patyčias turėtų gėdytis“, – pridūrė premjeras.

Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.
Borisas Johnsonas su žmona Carrie Symonds „Wembley“ stadione per „Euro 2020“ finalą, kuriame Anglija pralaimėjo Italijai / Scanpix nuotr.

Sekmadienį baudinius nesėkmingai mušę anglų žaidėjai Marcusas Rashfordas, Jadonas Sancho ir Bukayo Saka savo „Twitter“ ir „Instagram“ paskyrose sulaukė užgaulių komentarų srauto.

Daugelis besipiktinančiųjų siuntė beždžiones vaizduojančius jaustukus, o kai kurie Anglijos komandos gerbėjai žėrė rasistinius įžeidimus, kaltindami šiuos tris žaidėjus dėl pralaimėjimo.

Londono policija per tviterį parašė, kad pareigūnams „žinoma apie virtinę įžeidžiamų ir rasistinių komentarų socialiniuose tinkluose, nukreiptų prieš futbolininkus po #Euro2020 finalo“.

„Šios patyčios visiškai nepriimtinos, jos nebus toleruojamos ir bus ištirtos“, – perspėjo policija.

Anglijos rinktinės vartininkas Jordanas Pickfordas ir vidurio puolėjas Bukayo Saką per finalines rungtynes su Italija „Wembley“ stadione Londone / „Scanpix“ nuotr.
Anglijos futbolo rinktinės žaidėjai Luke'as Shaw, Bukayo Saka ir Kalvinas Phillipsas po pralaimėjimo Italijai / Scanpix nuotr.

Konservatorių įstatymų leidėjas Tomas Tugendhatas pareikalavo, kad socialinių tinklų bendrovės imtųsi veiksmų.

„Socialinė žiniasklaida turi algoritmus, parenkančius jums reklamas, bet nestabdo rasistinių įžeidimų prieš kai kuriuos pavyzdingus jaunuolius“, – piktinosi parlamentaras.

„Tai rašantieji yra apgailėtini ir nusipelno būti nustatyti bei sulaukti viešų pasekmių. Tai skelbiantieji pelnosi iš neapykantos“, – perspėjo T.Tugendhatas.

Anglijos futbolo rinktinės sirgaliai po pralaimėjimo Italijai / Scanpix nuotr.
Futbolo sirgaliai Anglijoje po rinktinės pralaimėjimo „Euro 2020“ finale / Scanpix nuotr.

Kai kurios įžeidžiamos žinutės atrodė gautos ne vien iš Anglijos vienuolikės gerbėjų. B.Saka sulaukė rasistinių įžeidimų su grotažyme „forza italia“ („Pirmyn, Italija“).

Anglijos atakuojantis saugas Raheemas Sterlingas irgi sulaukė daugybės jaustukų su beždžionėlėmis, socialinių tinklų vartotojams jį apkaltinus sukčiavimu išprovokavus teisėją skirti baudinį per trečiadienį vykusias čempionato pusfinalio rungtynes, kuriose susitiko Anglijos ir Danijos futbolininkai.

Italija tapo Europos futbolo čempione / Scanpix nuotr.
Italija tapo Europos futbolo čempione / Scanpix nuotr.
Skaitykite daugiau