Britai švenčia: karalienei Elizabeth II sukako 93-eji

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-21 12:59
Šį pavasarį britai gyvena šventine nuotaika. Jų mylima karalienė Elizabeth II mini 93 metų sukaktį. Tačiau tai ne vienintelė proga lietingosios salos gyventojams džiūgauti.

Jos Didenybė karalienė Elizabeth II gimimo dieną švenčia dukart per metus. Pirmąjį kartą – balandžio 21-ąją (tai oficialus monarchės gimtadienis) ir birželio viduryje – tada kiekvienais metais yra rengiamas iškilmingas paradas.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Kam gi reikalingos dvi datos? Pasirodo, antroji yra pasirinkta tikintis palankesnių orų. Ne išimtis yra ir šie metai. Jau spėjusi sulaukti šūsnies sveikinimų ir dalyvavusi ne vienose iškilmėse, tikrąją puotą karalienė planuoja birželio 12-ąją.

Šia proga, pateikiame keletą įdomiausių ir negirdėtų faktų apie svarbiausią Didžiosios Britanijos damą.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Ar žinote, kad...

Elizabeth II labai mėgsta fotografuoti, todėl su savimi visuomet nešiojasi mažą fotoaparatą.

Karalienė turi didelę juvelyrinių dirbinių kolekciją, kurioje yra ir didžiausias pasaulyje rožinis deimantas.

Antrojo pasaulinio karo metais Elizabeth II dirbo mechanike ir vairuotoja.

Karalienės vyras princas Philipas yra jos trečios eilės pusbrolis. Poros proseneliai yra karalienė Viktorija ir princas Albertas. Jie buvo pirmos eilės pusbrolis ir pusseserė.

Apie tai, kad mirė tėvas ir ji tapo karaliene, Elizabeth sužinojo 1952 m. vasario 6 d. viešėdama Kenijoje. Tuo metu ji buvo įsiropštusi į figmedį.

Artimi šeimos nariai monarchę vadina „Lilibet“. Pravardė prilipo, nes vaikystėje ji negalėdavo ištarti savo vardo.

Kai karalienė nori tuojau pat palikti iškilmingos vakarienės svečius, visuomet padeda savo rankinę ant stalo. Tai sutartinis ženklas.

Elizabeth II labai mėgsta tradicinius škotiškus šokius, todėl kasmet Škotijoje, Balmoralio pilyje, rengia šokių vakarą vietiniams gyventojams ir kaimynams.

Kalbama, kad monarchės sutuoktinis princas Philipas dažniausiai mylimąją vadindavo dviem mažybiniais vardais: dešrele (angl. sausage) ir kopūstėliu (angl. cabbage).

Bekingamo rūmuose yra bemaž 600 kambarių, iš jų daugiau nei 50 karališkųjų ir svečių miegamųjų, kone 80 vonių ir 100 biurų. Taip pat įrengtas nuosavas paštas ir policijos nuovada.

Karalienė aktyviai dalyvauja labdaringoje veikloje. Ji globoja daugiau nei 600 labdaringų organizacijų.

Elizabeth II labai mėgsta serialus. Ji, kaip ir dauguma britų, yra didelė šalyje rodomų muilo operų gerbėja. Tačiau monarchės mėgstamiausias žanras yra trileris.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai