Britai „Eurovizijos“ scenoje įžvelgia Ukrainos ir Rusijos muzikinę propagandinę kovą

Ukrainos atstovė Marija Jaremčuk ir Rusijos atstovės „Tolmachevy Sisters“ / „Scanpix“/AFP ir Thomas Hanses (EBU) nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šiemet „Eurovizijoje“ netrūksta diskusijų – tiek dėl dalyvių įvairumo, tiek dėl politinės situacijos. Rusija ir Ukraina „Eurovizijoje“ stengiasi išspausti maksimalų propagandinį pranašumą iš savo muzikinių numerių, rašo britų leidinys „The Independent“. Ukrainai šiais metais atstovauja Marija Jaremčuk, o Rusijai – seserys dvynės „Tolmachevy Sisters“.

Teigiama, kad Rusija savo įvaizdį „Eurovizijoje“ bandė sušvelninti siųsdama šaliai atstovauti septyniolikmetes seseris dvynes, kurios atrodo nuoširdžios ir nekaltos mergaitės. Triukas nesuveikė – antradienį pirmajame konkurso pusfinalyje pasirodžiusios dvynės auditorijos buvo nušvilptos.

„Dainos „Shine“ žodžiuose atpažįstamas Putino braižas – nors dainoje prašoma „visam pasauliui parodyti šiek tiek meilės“, tačiau tarp eilučių galima pastebėti ir žodžių, kurie galėtų nusakyti invaziją Ukrainoje: „Gyvenimas ant ribos, netoli nusikaltimų, perženk liniją po žingsnį kas kartą“.

Rusijos atstovės „Tolmachevy Sisters“ / Thomas Hanses (EBU)

„The Independent“ rašoma, kad merginos nušvilptos turbūt ne tik dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, dainos tekste įžiūrimos politinės prasmės, bet ir dėl „homofobiškų įstatymų“ Rusijoje.

Tuo tarpu apie Ukrainos atstovės pasirodyme taip pat įžvelgiama politinių metaforų: scenoje dainininkė pasirodo su šokėju, kuris bėga didžiuliame uždarame rate. „Galbūt tai subtili užuomina apie paprastiems ukrainiečiams mestus nesibaigiančius išbandymus“, – rašoma šaltinyje.

Rusijos atstovės „Tolmachevy Sisters“ / Thomas Hanses (EBU)

Teigiama, kad abiejų šalių atstovams patekus į finalą, balsų skaičiumi, tikėtina, nugalės Ukraina – manoma, kad dėl Rusijos priespaudos Ukrainoje tokiu būdu bus išreikštas palaikymas ukrainiečiams.

Organizatoriai patikino, kad Krymo balsai bus skaičiuojami ne kaip Rusijos, o kaip Ukrainos: „Kryme veikia Ukrainos telekomunikacijų sistema, todėl šiais metais Krymo balsai bus skaičiuojami kaip Ukrainos“.

 

Skaitykite daugiau