„Brit Awards“ ceremonija Londone: Dua Lipos triumfas, pagarba slaugytojai ir 4 tūkst. svečių

„Brit Awards 2021“ apdovanojimai / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Dua Lipa antradienį per „Brit Awards“, kurių bendrose kategorijose dominavo moterys, ceremoniją pelnė garbingą „Britų metų albumo“ apdovanojimą.

Maždaug 4 tūkst. svečių buvo susirinkę Londono arenoje „O2“, kur vyko svarbiausias britų popmuzikos metų renginys. Svečiai „Brit Awards“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje dalyvavo pirmą kartą nuo koronaviruso pandemijos pradžios prieš daugiau nei metus, pagal vyriausybės bandomąją suvaržymų švelninimo schemą.

„Brit Awards“ anksčiau būdavo kritikuojami dėl mažo nominuojamų moterų skaičiaus lytims bendrose kategorijose, bet šiemet beveik visi pagrindiniai apdovanojimai atiteko moterims.

„Little Mix“ tapo pirmąja merginų grupe, pelniusia geriausios britų grupės apdovanojimą. Dainininkė ir poetė Arlo Parks atsiėmė „Proveržio“ apdovanojimą, o geriausios tarptautinės grupės apdovanojimas atiteko amerikiečių HAIM.

HAIM / „Scanpix“ nuotr.
Taylor Swift „Brit Awards“ apdovanojimuose / „Scanpix“ nuotr.

Per kitą istorinę akimirką Taylor Swift tapo pirmąja moterimi, pelniusia apdovanojimą „Global Icon“ – už, pasak organizatorių, „didžiulį poveikį muzikai visame pasaulyje ir nepaprastą repertuarą bei pasiekimus“.

25 metų Dua Lipos, kuri anksčiau yra laimėjusi tris „Brit Awards“ apdovanojimus, albumas „Future Nostalgia“ įveikė soulo atlikėjos Celeste, A.Parks ir reperio J Huso, kuris buvo vienintelis šioje kategorijoje nominuotas vyras, albumus.

Dua Lipa ir J Husas taip pat buvo paskelbti geriausiais soliste ir solistu.

„Kai praėjusį kartą, 2018 metais, buvau čia atsiimti šio apdovanojimo, pasakiau, kad noriu matyti daugiau moterų šiose scenose, – kalbėjo Dua Lipa. – Labai didžiuojuosi, kad po trejų metų matome tai įvykus, ir tikrai didelė garbė būti šios moterų bangos muzikoje dalimi.“

„Brit Awards 2021“ apdovanojimai / „Scanpix“ nuotr.
Reperis J Husas „Brit Awards“ apdovanojimuose / „Scanpix“ nuotr.

„Pasiųsti žinią Borisui“

Vieną savo apdovanojimų ji dedikavo britų slaugytojai damai Elizabeth Anionwu ir pacitavo jos žodžius, kad „yra didžiulis skirtumas tarp dėkingumo ir pagarbos priešakinės linijos darbuotojams, nes labai gerai jiems paploti, bet turime jiems ir sumokėti“.

„Tad galvoju, jog... visi turėtume labai smarkiai paploti ir pasiųsti britų ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui žinią, kad visi pritariame teisingam užmokesčio didinimui“, – pridūrė Dua Lipa.

Elizabeth Anionwu / Vida Press nuotr.

Auditorija, kurioje buvo daug visuomenei svarbių darbuotojų – organizatoriai jiems buvo rezervavę 2,5 tūkst. vietų – dainininkei plojo atsistojusi.

Tarp kitų laureatų yra Harry Stylesas, pelnęs geriausio britų singlo apdovanojimą už „Watermelon Sugar“, Billie Eilish ir reperis „The Weeknd“, paskelbti geriausiais tarptautiniais atlikėja ir atlikėju.

„Coldplay“ pradėjo šou pasirodymu ant Temzės upės vandens. Dua Lipa surengė „gyvą“ pasirodymą, kurio metu segėjo Jungtinės Karalystės vėliavos rašto mini sijonėlį ir pademonstravo aukštą šukuoseną, priminusią velionę dainininkę Amy Winehouse.

Britų reperis „Rag'n'Bone Man“ „gyvai“ pasirodė su Nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos (NHS) choru, o amerikiečių žvaigždė Pink prie pasirodymo prisidėjo nuotoliniu būdu iš Jungtinių Valstijų.

„Tai, kad žmonės dalyvauja šiame ypatingame vakare, man kelia didelį norą gastroliuoti“, – prieš ceremoniją sakė „Rag'n'Bone Man“.

Metinis „Brit Awards“ renginys, kuris paprastai vyksta vasarį, šiemet trims mėnesiams buvo atidėtas dėl pandemijos ir logistikos problemų.

Arenoje buvę žmonės nesilaikė socialinio atstumo ir nedėvėjo kaukių, bet turėjo pateikti neigiamą koronaviruso testo rezultatą.

„Brit Awards 2021“ apdovanojimai Londone (60 nuotr.)
+54
Skaitykite daugiau