Brigitte Bardot triumfuoja kovoje už dviejų dramblių išsaugojimą

Brigitte Bardot išgelbėjo gyvybę drambliams Baby ir Nepalui / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-03-01 10:11
Aktorė ir aktyvi gyvūnų teisių gynėja Brigitte Bardot skelbia pergalę – Prancūzijos pareigūnai atšaukė egzekuciją dviem sergantiems drambliams, kuriuos buvo rengiamasi užmigdyti.

78 metų veteranė pagrasino išsikraustyti iš Prancūzijos į Rusiją, jeigu bus įvykdyti planai užmigdyti Liono zoologijos sodo dramblius Baby ir Nepal, kuriems įtariama tuberkuliozė.

Valstybinė priežiūros institucija Valstybės taryba (Conseil d'Etat) dabar nusprendė atšaukti egzekuciją, nes, jos nuomone, nepakanka įrodymų, kad tuos dramblius būtina užmigdyti siekiant užkirsti kelią tuberkuliozės plitimui.

Pareiškime, kuriuo sveikina šį sprendimą, B.Bardot sako: „Tai – didelis palengvėjimas. Mes neturime teisės pribaigti gyvūnų iš atsargumo. Tai – bjauru. Baby ir Nepal buvo izoliuotos daugiau kaip dvejus metus, jos niekam nekelia grėsmės“.

B.Bardot taip pat paragino šias senstančias dramblių pateles atiduoti specialistų priežiūrai.

„Tai senos ponios. Dabar turime rasti joms tinkamą vietą, pasirūpinti jomis, jei būtina, ir palikti jas ramybėje“, – pridūrė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai