Brian De Palma trileris „Domino“ išsiskiria iš daugumos

Kadras iš filmo „Domino“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-19 10:01
Nepakankamai finansuotas bei šiek tiek sutrumpintas (galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl kino kritikai nesutaria dėl bendro įvertinimo), vieno gerbiamiausių ir labiausiai vertinamų kino režisierių Brian De Palma naujasis trileris „Domino“ vis tiek priverčia susigėsti šiuolaikinius šio žanro filmus.

Įtempto siužeto ir nenuspėjamas trileris „Domino“ pasakoja apie du danų policininkus, Kristianą ir Alex, kurių vaidmenis atlieka „Sostų karų“ aktoriai Nikolaj Coster-Waldau bei Carice van Houten, mėginančius sulaikyti Kristiano partnerį nužudžiusį imigrantą iš Libijos vardu Ezra Tarzi (akt. Eriq Ebouaney) – bei visiškai nenutuokiančius, jog Tarzi saugo Centrinė žvalgybos agentūra (CŽV).

Kodėl JAV agentūra leidžia Tarzi tiesti kruviną kelią per Europą? Kadangi jis gali padaryti (ir yra tam labai talentingas) tai, ko pagal įstatymą negali CŽV: susekti, kankinti bei žudyti ISIS šnipus, siekdamas atkeršyti šeichui, kuris pražudė jo tėvą.

Filmo scenarijus yra pilnas kritikos liberalams (šeichas buvo išleistas iš Guantánamo; Danija vaizduojama itin liberali), tačiau De Palma neatrodo suinteresuotas politika. Jam trileris „Domino“ yra vėlyvos karjeros idėjų tyrinėjimas, kurios jį persekiojo daugiau nei 50 metų.

Viena iš jų yra hipnotizuojantys kino kameros vaizdai. Filme ISIS teroristai naudoja filmuotą smurto medžiagą, kad įbaugintų europiečius: vienoje scenoje jauna moteris nufilmuoja savo savižudybę ant Nyderlandų kino festivalio raudonojo kilimo, o jau kitoje – bulių kovos arenoje – panaudojamas net skraidantis dronas.

Svarbiausia, režisierius De Palma įrodo, kad didžiausia įtampa (ir siaubas) atsiranda bejėgiškume, t.y. silpnumo akimirką.

Ir De Palma negreitina tempo, kaip dauguma režisierių. Vietoje to, laikas ištęsiamas, o oras, atrodytų, sutirštėja.

Kulminacijos tenka laukti su nekantrumu, kaip puikiai kritikų įvertintame veiksmo filme „Įniršis“ ar trileryje „Užpūsti“, ar daugelyje kitų De Palma filmų.

Išsiskiriančiame iš daugumos trileryje „Domino“ herojai turi žaibišku greičiu išspręsti sudėtingas laikines problemas – bet veiksmas sulėtėja dvigubai, tada keturgubai, vėliau net aštuonis kartus kol žiūrovų širdys pasijaučia lyg sprogsiančios bet kurią sekundę.

Trileris „Domino“ kinuose nuo birželio 21 d.

Temos:

Kinas

Naujausi straipsniai