Brandžios moters makiažas. Konsultuoja Olesia Žuravliova

Brandžios moters makiažas / „Fotolia“ nuotr.
Brandžios moters makiažas / „Fotolia“ nuotr.
2016-07-08 09:35
AA

Neretai pas makiažo meistrą atvykusios brandaus amžiaus klientės prašo užmaskuoti raukšles, paslėpti dėmes ir tarsi grąžinti tai, ką turėjo prieš dvidešimt metų. Tačiau pagrindinė jauninamojo makiažo taisyklė – kuo mažiau, tuo geriau.

Konsultavo makiažo meistrė, knygos „Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų“ autorė Olesia Žuravliova.

Makiažo ir mokyklos įkūrėja Klaipėdoje Olesia Žuravliova ėmėsi naujų iššūkių – išleido knygą. / I.Sivakovo nuotr.

Bėgantis laikas išrašo veidą įvairiomis raukšlelėmis, bylojančiomis apie sukauptą gyvenimo patirtį ir išgyvenimus. Pasikeičia ir veido bruožai: su amžiumi oda praranda elastingumą, šiek tiek pasikeičia jos atspalvis – atsiranda pigmentinių dėmių arba išryškėja išsiplėtusių kapiliarų tinklas.

Apibūdinant akių formą, peršasi frazės „užkritęs akies vokas“, „nusviręs išorinis akies kampas“, „paburkimai paakių srityje“. Bėgant metams moteriai tenka pažinti save iš naujo ir pamilti kiekvieną atsiradusį pakitimą. Pažvelgti į atspindį veidrodyje kitomis akimis, nusišypsoti ir suprasti, kad nieko nereikia slėpti. Tiesiog reikia prisitaikyti prie pokyčių.

Maskavimo menas

Svarbiausia prieš darant makiažą veido odą sodriai patepti drėkinamuoju dieniniu kremu. Palaukti kelias minutes, kol priemonė susigers ir neliks pertekliaus. Prireikus kremo perteklių galima pašalinti veidą lengvai liečiant servetėle. Paakius reikėtų tepti skystesnės konsistencijos paakių kremu.

Prisiminkite, kad labai svarbu rasti tinkamą kreminę pudrą veido odos spalvai sulyginti. Rinkitės skystos konsistencijos kreminę pudrą, nes stipriai maskuojančios išryškina mimikos raukšles.

Ne mažiau svarbi ir pudros spalva, ji turi atitikti odos atspalvį. Dažniausia klaida renkantis priemonę – išmėginti ant riešo. Tikrinti reikėtų užtepant jos ties žandikauliu arba ant kaklo. Geriausia pasirinkti tris artimiausius atspalvius ir tiesiog brūkštelėti ruožais minėtose vietose. Po kelių sekundžių pamatysite, kuri spalva susiliejo su jūsų odos atspalviu. Labai svarbus veiksnys yra apšvietimas, todėl, rinkdamasi atspalvį, kosmetikos priemones išmėginkite tik gerai apšviestoje patalpoje.

Svarbu atsižvelgti į odos spalvinius pakitimus. Jeigu matyti išsiplėtusių kapiliarų arba rudų pigmentinių dėmių, problemines vietas vertėtų užmaskuoti tirštu maskuokliu.

Jeigu oda išraizgyta rausvai melsvų kapiliarų, geriausia rinktis šiek tiek gelsvo atspalvio kremines pudras, neutralizuojančias veide išryškėjusį raudonį. Priemone reikia padengti ne tik veido odą, bet ir kaklo bei dekoltė zoną.

Paakiams reikėtų rinktis skystos konsistencijos paakių maskuoklius. Jie turi būti vienu tonu šviesesni nei odos spalva. Įsidėmėkite, kad išsiplėtusiems kapiliarams ar pigmentinėms dėmėms maskuoti naudojamos priemonės jokiu būdu netinka akių zonai. Jos yra tirštos ir gali tik dar labiau išryškinti paburkusias paakių raukšles.

Atminkite! Dažna klaida – netinkamas fiksuojamosios pudros naudojimas. Šios priemonės griebtis verta tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, jei oda riebi. Antraip rizikuojate išryškinti raukšles. Jeigu vis dėlto veidą padengusi kremine pudra nusprendėte naudoti fiksuojamąją priemonę, reikėtų rinktis su šviesą atspindinčiomis dalelėmis.

Tobuli antakiai

Būtinai rekomenduoju susitvarkyti antakius. Jie neturėtų būti nei per ploni, nei per daug vešlūs. Su ryškiais, prie plaukų atspalvio nederančiais antakiais atrodysite vyresnė ir griežtesnė.

Antakiams paryškinti geriau rinktis pilką spalvą, bet geriausias pasirinkimas – pilkai rudi atspalviai.

Sukurti tobulą antakių formą nėra sudėtinga, tereikia žinoti keletą paprastų taisyklių. Pirmiausia tai, kad antakį sudaro trys pagrindinės dalys: pradžia, aukščiausias taškas ir pabaiga. Atkarpa nuo antakio pradžios iki aukščiausio taško visada yra ilgesnė už atkarpą nuo aukščiausio taško iki pabaigos. O aukščiausias taškas visuomet yra šiek tiek aukščiau už antakio pradžią ir jo pabaigą.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad antakio pabaigos aukštis, žvelgiant horizontaliai, turi sutapti su antakio pradžia arba būti šiek tiek aukščiau. Priešingu atveju akys atrodys nuliūdusios.

Kaip nustatyti antakių pradžią? Teptuką vertikaliai laikyti taip, kad su jo koteliu sutampanti menama linija sujungtų nosies sparnelio kraštą ir vidinį akies kamputį. Tą liniją pratęsus aukštyn iki antakio, randamas antakio pradžios taškas. Linijoje, brėžiamoje nuo nosies sparnelio per išorinį akies vyzdžio kraštelį, rasite aukščiausią antakio tašką. Antakio pabaiga bus virš išorinio akies kampo, linijoje, brėžiamoje nuo nosies sparnelio išorinio akies kampo link ir toliau.

Makiažo ir mokyklos įkūrėja Klaipėdoje Olesia Žuravliova ėmėsi naujų iššūkių – išleido knygą. / I.Sivakovo nuotr.

Tiesa, yra keletas išimčių. Kai tarpas tarp akių yra per platus, antakio pradžios taškas perkeliamas keliais milimetrais arčiau nosies centro ašies. Kai tarpas tarp akių per siauras, antakio pradžios taškas perkeliamas keliais milimetrais arčiau akies vidurio.

Antakių spalva gali būti keičiama priklausomai nuo makiažo ryškumo ir sodrumo, tačiau atspirties taškas visada yra plaukų spalva. Siūlytina antakiams dažyti rinktis tokią pačią arba tonu šviesesnę spalvą. Spalvinė amplitudė gali varijuoti per vieną ar du tonus. Tamsiaplaukės turėtų gerai pasvarstyti prieš dažydamos antakius juodai – tai gali atrodyti neskoningai ir arogantiškai, juokingai ir nenatūraliai. Antakiams paryškinti geriau rinktis pilką spalvą, bet geriausias pasirinkimas – pilkai rudi atspalviai.

Svarbu žinoti, kad aukščiausias antakio taškas visada turėtų būti tamsiausias, o antakio pradžia pustoniu šviesesnė. Dažniausiai naudojami šviesiai rudi, rudi ir vario atspalviai. Nepamirškite, ryškūs, tamsūs, prie plaukų spalvos nepriderinti antakiai visada sendins.

Veido modeliavimas

Skaičiuku „1“ pažymėtos zonos visada turi būti šviesesnės nei kiti veido odos plotai. Skaičiuku „2“ pažymėta zona turi būti pustoniu tamsesnė negu jūsų odos atspalvis ir kryptingai kilti į viršų, kad suteiktų veidui stangrinamąjį efektą. Skaičiuku „3“ pažymėtos zonos turi būti švelniai paryškintos įdegio pudra ar kita veido modeliavimo priemone, dviem tonais tamsesne negu jūsų odos spalva. Veido modeliavimas turėtų būti kuo natūralesnis.

Makiažo ir mokyklos įkūrėja Klaipėdoje Olesia Žuravliova ėmėsi naujų iššūkių – išleido knygą. / I.Sivakovo nuotr.

Dažome akis ir lūpas

Akims dažyti siūlau naudoti vandeniui atsparias priemones: pieštukus ir kreminius šešėlius, nes birūs dažnokai subėga į raukšleles. Labai svarbu rinktis satininius, o ne matinius ir jokiais būdais ne perlamutrinius šešėlius. Blizgučius palikime paauglėms. Spalvos turėtų būti natūralios, neutralios, nereikėtų rinktis ryškių. Mėlyni, geltoni, raudoni ar rožiniai šešėliai turi būti paslėpti giliai stalčiuose.

Jeigu jūsų akies išorinis kampas nusviręs, tepdama šešėlius visada stenkitės jį paryškinti. Kilstelėkite aukštyn, antakio link. Dažydama lūpas pieštuku pirmiausia apibrėžkite jų kontūrą, kad neištekėtų lūpų dažai. Rinkitės šiltus atspalvius, pieštukas gali būti bespalvis.

Makiažo ir mokyklos įkūrėja Klaipėdoje Olesia Žuravliova ėmėsi naujų iššūkių – išleido knygą. / I.Sivakovo nuotr.

Rinkitės šiltesnio atspalvio skaistalus – persikinius ar koralinius. Šalti atspalviai – ne jums.