Bradas Pittas atvirauja apie sudėtingiausią filmą, kuriame kada nors dirbo

Bradas Pittas/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-12 08:58
Holivudo superžvaigždės Bradas Pittas sugrįžimas į didįjį kino ekraną ne veltui siejamas su bent viena „Oskaro“ statulėle – nors kinuose dar rodomas režisieriaus Quentino Tarantino filmas „Vieną kartą Holivude“, kuriame garsus aktorius suvaidino nutrūktgalvį kaskadininką, jau visai netrukus Bradą Pittą išvysime kaip emocijų vedamą astronautą fantastiniame trileryje „Ad Astra“.

Režisieriaus Jameso Gray naujausiame filme, kurio premjera įvyko 2019-ųjų Venecijos kino festivalyje, aktorius Williamas Bradley Pittas vaidina patyrusį astronautą Rojų, kuriam tenka misija keliauti iki Neptūno planetos, kad surastų savo dingusį tėvą (akt. Tommy Lee Jones) ir išgelbėtų Žemę nuo paskutinio teismo dienos.

Anot Brado Pitto, jis ir režisierius Jamesas Gray („Prarastasis miestas Z“) yra draugai nuo praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio vidurio, nuo debiutinio režisieriaus filmo – kriminalinės dramos „Mažoji Odesa“, todėl bėgant metams jie vis pasikalbėdavo apie bendrą projektą.

B. Pitto teigimu, kurio kompanija „Plan B“ prodiusavo filmą, trejų metų kelionė sukurti trilerį „Ad Astra“ nebuvo lengva.

„Tai buvo pats sudėtingiausias filmas, kuriame kada nors dirbau, nes ši James Gray sugalvota istorija yra tokia subtili, kad kiekvienas per ankstyvas klipo kadras ar muzika, ar įgarsinimas gali viską apversti, kad visko tiesiog bus per daug ar scenarijus taps per daug akivaizdus.“ – sako aktorius. „Buvo stengiamasi išlaikyti šią trapią pusiausvyrą ir stengtis, kad ši istorija atsiskleistų labai subtiliai ir delikačiai.“

Viena pagrindinių filmo temų, pasak Brado Pitto, buvo toksiškas vyriškumas – tema, kuri buvo nuolat aptariame ankstyvuosiuose žvaigždės ir režisieriaus pokalbiuose.

„Žvelgdamas atgal, prisimenu mūsų ankstyvuosius pokalbius ir tai, į ką mes iš tikrųjų gilinomės, nors ir neįvardindami tiksliai, tai buvo vyriškumo apibrėžimas.“ – prisimena B. Pittas. „Užaugę tokioje epochoje, kurioje buvome mokomi būti stiprūs, nerodyti silpnumo ir t.t. Tam tikra prasme tai netrukdo gyventi pasaulyje, tačiau tai taip pat yra kliūtis, nes tam tikra prasme neigiate jausmus ar dalykus, dėl kurių jaučiame gėdą, nesvarbu ar jie realūs, ar įsivaizduojami. Mes uždavėme klausimą: ar iš tikrųjų atvirumas suteikia jums geresnius santykius su savo artimaisiais, su tėvais, su vaikais ir net su pačiu savimi?“

Bradas Pittas taip pat prisipažino, jog gavo gerų patarimų kaip elgtis ir įtikinamai suvaidinti kosmose iš dramos „Gravitacija“ žvaigždės ir artimo draugo George'o Clooney.

„George iš aš pasidalinome keletu istorijų, keliančių diskomfortą. Asmeniškai aš matau kosmoso platybes kaip nepakeliamai nesvetingą, vienišą egzistavimo būdą. Jaučiuosi žymiai patogiau laukinėje gamtoje.“ – sako aktorius.

Galiausiai, paklaustas apie norą laimėti Akademijos apdovanojimą, aktorius gudriai išsisuko iš klausimo.

„Aš tik noriu, kad šis filmas pasirodytų kinuose!“ – sušuko aktorius, prieš pridurdamas: „Kiekvienais metais matau, kaip nuostabus talentas yra pripažįstamas ir nuostabus talentas lieka nepripažintas. Man atrodo, kad kai pasirodo tavo numeris, tai nuostabu, o jei pasirodo kažkieno kito numeris, tai dažniausiai būna draugas, todėl vis tiek labai smagu. Kaip toks atsakymas?“

Mokslinės fantastikos trileris „Ad Astra“ kinuose nuo rugsėjo 20 d.

Naujausi straipsniai