Boksininkas Daugirdas Šemiotas: „Kiekvienas smūgis turi būti apgalvotas“

Sporto klubo „Daugirdas Gym“ gimtadienis / T. Petro nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-13 11:18
Boksininkas, olimpietis Daugirdas Šemiotas įsitikinęs – su bokso sporto šaka privalo susipažinti visi berniukai bei paaugliai, tad džiaugiasi, jog vis labiau populiarėja aktyvus gyvenimo būdas, o boksas pritraukia vis daugiau sporto entuziastų. Tiesa, tarp jų – ir gausybė moterų.

Bokso treniruotėse išmokstama ne tik apsiginti – žmonės pagaliau supranta, kad tai – įvairiapusiškai stiprinanti, charakterį ir atsakingumą ugdanti sporto šaka. Na, o iki šiol gajus stereotipas, jog kovotojai smurtauja prieš moteris, Daugirdo nuomone, yra iš piršto laužtas: „Šiais laikais turbūt moterų reikia saugotis, o ne vyrų! Juokauju, žinoma. Nežinau kaip gimė šis stereotipas, tačiau, manau, jis nėra teisingas. Visgi, kad ir kaip bebūtų, asmeniškai aš nepalaikau jokio smurto prieš moteris, nepriklausomai nuo situacijos. Kovotojui tai būtų labai ypač negarbinga ir smerktina“.

Pats Daugirdas boksą, artimųjų dėka po daugybės išbandytų sporto šakų, atrado dar paauglystėje, o ilgainiui, tai tapo ne tik jo hobiu, bet ir pagrindiniu užsiėmimu, darbu bei pirmyn vedančiu tikslu. Žinoma, tokio gyvenimo kelio pasirinkimą lydėjo ne vienas iššūkis. „Boksas – dvikovė sporto šaka, kurioje kiekvienas privalo kovoti už save. Kuomet esi vaikas, susiduri ne tik su priešininku, bet ir savo baimėmis, nežinomybės bei pasitikėjimo prolematika. Jau pirmose kovose supranti, kad artimųjų parama gali būti tik moralinė, o visa kita yra tavo rankose. Netinkamai pasiruošus kovai skaudės tau. Kitas iššūkis – svorio koregavimas. Siekiant papulti į savo svorio kategorijos ribas, ne sykį prieš varžybas yra tekę imtis išties drastiškų priemonių. Tačiau,  galiausiai, visos pastangos buvo vainikuotos Europos jaunimo sidabro medaliu, pasaulio čempionato bronzos medaliu bei galimybbe atstovauti Lietuvą Atėnų ir Pekino Olimpinėse žaidynėse“, – motyvuojančia savo istorija dalijosi D. Šemiotas.

Sporto klubo „Daugirdas Gym“ gimtadienis / T. Petro nuotr.
Sporto klubo „Daugirdas Gym“ gimtadienis / T. Petro nuotr.

Žinoma, tapus profesionaliu sportininku, didžiąją savo laisvalaikio dalį Daugirdas privalėjo iškeisti į varginančias treniruotes, stovyklas, varžybas, atsisakyti pagundų ir vietoj jų rinktis tinkamą poilsį, specialią mitybą bei medicininę priežiūrą. O sukūrus šeimą, prie šio įtempto grafiko teko derintis ir sportininko šeimai. Tiesa, nepaisant visų sunkumų, Daugirdo žmona Kristina visuomet buvo šalia. Ji palaikė ir kuriant bei puoselėjant Daugirdui antraisiais namais tapusį sporto klubą „Daugirdas Gym“, kurio jubiliejinį, dešimtąjį, gimtadienį savaitgalį Kaune įsikūrusioje kulinarinėje studijoje „Gastro siena“ bičiulių būryje atšventė žinomas sportininkas.

„Spyrį bei viso ko pradžią padarė mano šeima. Žinoma, toji pradžia nebuvo lengva – tuo metu tebesportavau profesionaliai, tad reikėjo kruopščiai derinti veiklas. Visgi, po truputį būrėsi komanda, su kiekvienais metais kartu augome, plėsdami ne tik kolektyvo, bet ir naujų narių ratą. Šis dešimtmetis pralekė kaip vėjas. Džiaugiuosi sukūręs projektą, kuris ilgainiui tapo bendruomene“, – atviravo Daugirdas Šemiotas.

Žmonės.lt

Temos:

Sportas Boksas

Naujausi straipsniai