„Bohemiečiai“ siūlo: dulkių nerenkančios dovanos

Asmik Grigorian, Dexteris Fletcheris ir Dalia Ibelhauptaitė, Rafailas Karpis / R.Šeškaičio, Ed Reeve ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-12-16 15:14
Tyrimai rodo, jog po naujo kompiuterio ir telefono, šiais laikais žmonės dovanų labiausiai nori gauti... pramogą! „Bohemiečiai“ neslepia, jog vasario 15-19 d. Vilnius City Operos premjera „Faustas“ su Edgaru Montvidu priešakyje – vienas geriausių pasirinkimų. O kokių dovanų šiemet jie norėtų patys ir kokias pasirinktų dovanoti?

Gavę užduotį rinktis „namuose dulkių nerenkančias“ dovanas, solistai ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė ėmė svajoti. Dalinamės su jumis jų svajonių sąrašais, – galbūt juose atsiras ir kas nors, kas padės jums rasti dovaną artimam žmogui, o galbūt kai kurios primins tai, apie ką iš tiesų galima galvoti renkantis...

Dalia Ibelhauptaitė: „Turiu didelę bėdą su dovanomis... Nors jos būna labai malonios ir visada puiku gauti dovaną, ne tiek dėl materialinės vertės, kiek dėl to, kad žmogus tave prisiminė, – aš jų nemėgstu, o kartais net ir bijau jų gauti! Kodėl? Ogi todėl, kad dažnai, nors dovana ir puiki, bet tu jos neturi kur dėti.

Jei rengiesi tam tikru stiliumi, yra labai siauras pasirinkimo tunelis ir bet koks daiktas, kuris jį netelpa dažniausiai kabos kelis metus nenešiojamas. Kai turi namus, kuriuose vyrauja tam tikras vienas stilius, bet koks daiktas kuris į jį „neįtaiko“, iškris iš konteksto ir arba tu negalėsi tos dovanos naudoti ir ją teks slėpti lentynose, spintelėje arba galėsi apsikrauti maloniais dalykais ir tapti antikvarais pergrūsta parduotuve. O kaip elgtis, jei žmogui yra dovanojami puikūs paveikslai, tačiau jis neturi pakankamai erdvės juos iškabinti?

Žodžiu, aš bijau apsikrauti daiktais. Todėl geriausios dovanos man yra įspūdžiai, išliekantys su tavimi visą gyvenimą, žinios ar išmintis, kurių gali pasisemti, pramoga, kurią gavęs gali patirti malonumą. Todėl mano idealios 4 dovanos šioms šventėms būtų:

1. Pramoga – bilietai į spektaklį. Šiais metais aš labai subjektyviai renkuosi draugams dovanoti bilietus į mūsų „Faustą“. Jau žinau, kokia kinematografiškai nuostabi – lyg magiška dėžutė su nesibaigiančiais stebuklais, bus Dick Bird dekoracija. Kokie 19 a. antrosios pusės Paryžiaus mados įvairove stulbinantys bus Jon Morrell kostiumai ir kokie solistai pas mus suvažiuoja tam, kad naujai papasakotų šią, mums visiems gerai žinomą klasikinę istoriją: Edgaras Montvidas, Almas Švilpa, Laimonas Pautienius, Ieva Prudnikovaitė... Ir negalvokite, kad bilietus dovanoti man lengva, nes tai – mano pačios spektaklis! Mes visuomet patys perkame bilietus į visus savo spektaklius, kaip ir bet kokioje Vakarų šalyje.

Ed Reeve nuotr.
Ed Reeve nuotr.

2. Knyga. Man labai patinka dovanoti ir gauti fotografijos knygas, ar tokias, kurias gali peržiūrėti daug kartų. Vis dėlto šiemet jas sąraše nukonkuruoja Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum IV“, – juk tiems, kas jau gavo nuo manęs ankstesnes dalis, būtina sužinoti, kuo viskas baigiasi!

3. Naujas atradimas – metinė nišinių žurnalų prenumerata. Dažnai galvojame, kad netradicinius žurnalus galima gauti tik didžiuosiuose pasaulio miestuose, o pasirodo, jog viską galima užsiprenumeruoti ir atsisiųsti į Lietuvą. Dabar yra net sukurta puiki paslauga puslapyje stackmagazines.com – čia galima užsisakyti sau, ar draugui metinę prenumeratą ir kas mėnesį, pačiam nesirenkant, gauti po skirtingo pavadinimo leidinį. Nuostabu – gauni daug įvairių žinių ir pamatai įdomiausio dizaino leidinius.

4. Kelionės. Tai – nebūtinai prabangi kelionė į užsienį, gali būti ir „išvyka“ į restoraną, kurį visuomet norėjai aplankyti, bet vis neprisiruošei. Kelionė už miesto, į parodą, – svarbu, jog būtų kažkas, kas tą kelionę paverstu įsimintina ir leistų pabūti kartu su mylimais žmonėmis ir patirti tą įspūdį kartu.

Su Dexteriu šiemet sau dovanojame kelionę į Amazonės džiungles ir Peru. Tai – ne tik Kalėdų ir Naujųjų metų dovana, bet ir vienintelė metuose, kuriai labai ilgai ruošėmės. Čia svarbiausia ne kryptis, ir net ne peizažai, o tai – jog viską matysime ir patirsime kartu ir tai su mumis liks visam gyvenimui...“

Asmik Grigorian ilgai galvoti nereikėjo, – mažą dukrą auginanti ir į sceną jau grįžtanti solistė puikiai žinojo savo sąrašą:

1. Dovanų kuponas „Nuad Thai“ masažui

2.Ekskursija su gidu po Vilnių

3. Dovanų kuponas „Créme de la créme“ parduotuvėje

4. Dovanų kuponas knygynui

5. Dovanų kuponas vaikiškų prekių parduotuvei

Ed Reeve nuotr.
Ed Reeve nuotr.

Ieva Prudnikovaitė išsirinko tik dvi, bet itin svarbias dovanas:

1. Labai brangia dovana galėtų tapti mano vaiko pažadas ir noras skaityti knygas. Visą gyvenimą. (šypsosi)

2. Man kas nors galėtų padovanoti kuponą arachnofobijai gydyti.

Ed Reeve nuotr.
Ed Reeve nuotr.

Jaunas, šias Kalėdas – jau dviejų mergaičių tėtis Rafailas Karpis neslėpė, kad norėtų tokių dovanų, kurios leistų jam pailsėti ir gal net kiek pabėgti nuo suaugusiojo atsakomybių...

1. Geriausia dovana – kelialapis į SPA. Tikrai geriausia!

2.„Sony Playstation“... Niekad nesakiau, kad esu jau labai suaugęs... (šypsosi)

3.Akvariumas su žuvytėmis. Nežinau, ar man jo tikrai reikia, bet būtų smagu.

Ed Reeve nuotr.
Ed Reeve nuotr.

Viktorija Miškūnaitė, rengdama savo topą nevengė ir drąsiai pasvajoti:

1. LABAI norėčiau B kategorijos vairavimo teises tiesiog rasti po egle! (juokiasi)

2. Kelionės į Šveicarijos Alpes. Paslidinėti ir sutikti Naujus metus...

3. Sudalyvauti ekspedicijoje – plaukti į tunų medžioklę

4. Tesla...Ji TIKRAI nedulkėtų! Na, arba bent galimybės pabendrauti su Elon Musk.

5. Ir, žinoma, poilsio puikiame SPA centre...

Ed Reeve nuotr.
Ed Reeve nuotr.

Poilsio ir kelionių išsiilgęs pasirodė ir Tadas Grininkas, pasirinkęs dvi dideles dovanas:

1. Po eglute norėčiau rasti bilietus – kelionę į kokią nors egzotišką šalį visai šeimynai, su pačiais didžiausiais ir įsimintiniausiais nuotykiais.

2. Dar po eglute norėčiau rasti vieną iš savo svajonių...

Tikriausiai niekada negali šimtu procentu žinoti pačios geriausios dovanos sau brangiam žmogui, – juk visi turime labai slaptų svajonių, tačiau visuomet galima stengtis įgyvendinti keisčiausius mylimųjų norus...

Ed Reeve nuotr.
Ed Reeve nuotr.
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama