Bohemiečiai pirkėjus stebino operos garsais iš daržovių skyriaus

Bohemiečių akcija prekybos centre / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-30 13:20
Šį šeštadienį viename Vilniaus prekybos centrų suskambo G. Verdi „Traviatos“ melodijos. Besiruošdami operos jaunimui „Jonas ir Greta“ premjeroms rugsėjo 25, 27, 28 dienomis, kūrėjai nusprendė parodyti, jog opera iš tiesų gali skambėti visur ir jos klausytis gali būti malonu visiems.

Skubiai artėjanti rugsėjo 1-oji į sostinę vėl sutraukia būrius studentų iš visos Lietuvos, o mokyklos prisipildo naujais vaikų ir paauglių veidais. Sveikindami visus su mokslo metų pradžia, Vilnius City Opera linki, jog šviežia ir jauna energija neišblėstų visus metus! Tokią pat energiją bohemiečiai atsinešė ir į savo akciją, nustebinusią ne vieną parduotvės lankytoją.

Sumanytas renginys truko vos porą minučių, primindamas flashmob akciją. Čia po vieną į bendrą chorą susijungė prekybos centro lankytojai. Žinoma, kasdieniškais rūbais apsirengę ir iš minios neišsiskyrę jaunuoliai iš tiesų – VCO ansamblio nariai.

Ieva Simonavičiūtė-Kašėtienė, Laimonas Bendaravičius, Maksim Pogrebniak, Šarūnas Šapalas, Aleksėjus Knutovas ir Gabrielė Kiršaitė atliko puikiai žinomą „Libiamo ne‘lieti calici“ chorą iš vienos garsiausių pasaulio operų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Šiuo metu savo dėmesį sutelkę į „Jono ir Gretos“ pastatymą, režisierius Gediminas Šeduikis ir dirigentas Ričardas Šumila, pasekę užsienio operų kompanijų pavyzdžiu, atvedė operą į jos žiūrovų kasdienybę.

Naujausiu spektakliu nusprendę pasiekti paauglių kartą, kūrėjai nepamiršta svarbiausio tikslo, – daug kam sudėtingą ar svetimą klaiskinę muziką pritraukti arčiau šiandieninio žmogaus. Tad kodėl vaikščiodami parduotuvėje po nosimi vietoje Rihannos negalėtume niūniuoti G. Verdi melodijų?

Jau ateinančios savaitės prodžioje VCO žada pasidalinti šio įvykio video medžiaga, o kol kas kviečia visus klausytis operos ir planuoti apsilankymą „Jono ir Gretos“ premjerose.

Spektaklis jaunimui pasakos naują ir kitokią Brolių Grimų pasakos versiją, papuoštą šiuolaikine W. Holto (D. Birtanija) scenografija ir novatoriškais subtiliosios E.Čekanavičiūtės kostiumais.

Visiems, dar nenusprendusiems nusipirkti bilietų, komanda šnabžda: tokios interpretacijos televizijoje neišvysite...

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai