Blogiausia princo Harry vieša kalba – nevaldoma įtampa ir kritika renginio organizatoriams

Princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-12 19:45
Princo Harry įkurtos „Invictus Games“ šią savaitę mini 5-ąsias gyvavimo metines. Karališkosios šeimos narys naudojasi proga ir dalijasi savo asmeniniais išgyvenimais, aplankiusiais po to laiko, kai pirmą kartą įvyko renginys. Harry taip pat pasakoja apie, jo manymu, pačią prasčiausią kada nors pasakytą savo viešą atidarymo kalbą.

Afganistane tarnavęs Harry paralimpinio stiliaus žaidynes „Invictus Games“ įkūrė siekdamas padėti kariams, motyvuoti šimtus žmonių atsigauti po fizinių ir psichologinių traumų.

 

Dabar Harry džiaugiasi sėkmingu, kasmet didžiulę auditoriją (dalyvių ir žiūrovų) pritraukiančiu renginiu, tačiau jis iki šiol prisimena per pirmąsias varžybas pasakytą pačią „prasčiausią“ savo kalbą.

 

Kai vyko pirmosios žaidynės, Harry net virpėjo iš įtampos. Princas prisimena, tuomet į viską reagavęs ypač jautriai. 2014 metais pasakyta jo kalba į istoriją pateko kaip viena iš labiausiai nenusisekusių Sasekso hercogo kalbų.

Sasekso hercogienė Meghan ir princas Harry / Vida Press nuotr.
Sasekso hercogienė Meghan ir princas Harry / Vida Press nuotr.

Pirmojo renginio vaizdo įraše princas Harry matomas stovintis prie pakylos, kuri keistai pastatyta žiūrovų viduryje prieš visus dalyvius. Jis pripažįsta esantis neramus: „Jaudinausi ar viskas pavyks, ar žmonės pasirodys, ar visos vietos bus užpildytos.“

Savo kalboje Harry atskleidžia, kad rengiantis didžiuliam atidarymui, būta daug netikėtumų, nerimo. Paprastai kalbant viešai, tokių jausmų Harry veide nepamatysi.

Dabar jis atviras – tai buvo pati prasčiausia kalba iš visų, kada nors jo sakytų. „Žinojau, kad neturiu daug laiko ir mes atsiliekame nuo programos, todėl dar ir labai skubėjau“, – kalba princas.

2014-ųjų vaizdo įraše matyti ir kitų karališkosios šeimos narių reakcija į princo kalbą: brolis Williamas, tėtis Charles‘as ir pamotė Camilla Parker-Bowles jaunėlį Harry stebi su nuostaba. Tuo tarpu princas Harry organizatorių sprendimą jam savo žodį tarti pačiame stadiono centre išvadina „kvankštelėjusiu“, kad ir kieno idėja tai bebūtų.

Tačiau rugsėjo 10-ąją, kai „Invictus Games“ šventė savo mažytį gimtadienį, Harry tik šypteli – tokia nedrąsi pradžia neturėjo įtakos renginio populiarumui ir sėkmei. Harry dėkoja visiems, išpildžiusiems jo svajonę.

„Noriu pasakyti ačiū visiems, kurie prisidėjo prieš šio judėjimo: dalyviams bei jų šeimoms, tūkstančiams savanorių, remėjų. Jūs visi saugojot šių žaidynių dvasią su pagarba ir supratingumu tiems, kurie tarnavo už savo šalį. Ačiū jums už įkvėpimą, prisiminimus. Didžiuojuosi tuo, ką visi kartu pasiekėme“, – oficialioje instagramo paskyroje minėdamas „Invictus Games“ metines džiaugiasi princas Harry.

Naujausi straipsniai