„BIX“ skelbia pirmųjų grupės fanų paiešką

BIX sporto rūmuose / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-13 17:43
Artėjant grupės 30-mečiui „BIX“ nori peržvelgti istoriją ne tik savo, bet ir kartu su ja šokusių, dainavusių ir keliavusių gerbėjų akimis. Visi, kartu patyrę puikių nuotykių, kviečiami į susitikimą rugsėjo 19 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šiame susitikime itin laukiami buvę „BIX“ fanklubo nariai.

1991 m. Vilniuje susibūręs „BIX“ fanklubas vienijo kelias dešimtis jaunuolių, inspiruotų pankroko ir alternatyvaus roko idėjų. Su būtinu atributu – klubo vėliava – jie lydėdavo grupę į koncertus po visą Lietuvą, patys prisidėdavo prie pasirodymų organizavimo, o laisvalaikiu Vilniaus senamiesčio kavinėse ir parkuose ginčydavosi, ką konkrečiai klampia šiaulietiška tarme dainuoja Samas.

Nors fanklubo nario ženkliukus turėjo gana nedaug žmonių, dešimto dešimtmečio pradžioje ši grupė buvo Lietuvos alternatyviosios scenos ašis, į kurios koncertus Sporto rūmuose susirinkdavo keli tūkstančiai žmonių. Šiuos žmones grupė ir kviečia prisijungti prie 30-ojo jubiliejaus šventimo – ne tik susitikti, bet ir pasidalinti archyvine medžiaga.

„Mūsų grupės fanklubas buvo neįtikėtinas. Jo nariai atsirasdavo „BIX“ koncertuose, vykusiuose gūdžiausiuose kultūros rūmuose, kokiame nors Lietuvos kampelyje. Taip pat, keletą jų esu radęs miegančius ant mano viešbučio kambario grindų, kur kažkokiu būdu pateko, nes neturėjo pinigų susimokėti už nuosavą, – juokėsi S. Urbonavičius-Samas. – Daug nuotykių buvo. Tuos ir visus kitus gerus laikus mes ir kviečiame prisiminti. Prijaučiančių žmonių buvo labai daug, būtų įdomu pamatyti grupės istoriją ne tik pačios grupės, bet ir jos gerbėjų akimis. Raginu visus dalintis turimomis nuotraukomis ir prisiminimais „BIX“ feisbuko paskyroje ir, žinoma, ateiti į susitikimą Nacionalinėje bibliotekoje“.

Rugsėjo 19-ąją Nacionalinėje bibliotekoje bus prisimintos neįtikėtinos, linksmos, o dažnai ir ašarą išspaudžiančios istorijos iš grupės gyvenimo. Pokalbį ves keliautojas, žurnalistas, knygų autorius Martynas Starkus. Susitikimo desertu taps gyvai atliekama muzika ir puikiai žinomos grupės dainos.

Nacionalinėje bibliotekoje taip pat bus eksponuojama S. Urbonavičiaus-Samo autorinių tapybos darbų paroda, kurios atidarymas įvyks rugsėjo 18-ąją. Šiaulių universiteto Dailės fakulteto absolventas visus 30 metų rūpinosi „BIX“ stiliumi, sukūrė visų grupės albumų viršelius. Po parodos pristatymo, renginio lankytojai galės išvysti dokumentinę archyvinę medžiagą apie grupę.

„BIX“ koncerto #XXX priešvakario renginiai Nacionalinėje bibliotekoje yra nemokami. Visą programą sužinoti ir prisiminimais apie grupę pasidalinti galima renginio feisbuko puslapyje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai