BIX būgnininkas G.Gascevičius-Ginc – apie išėjusį Skirmą: „Jis buvo pats išradingiausias“

Gintautas Gascevičius (kairėje), Skirmantas Gibavičius ir Saulius Urbonavičius (viršuje) / BIX archyvo, R.Parafinavičiaus ir K.Vanago nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-28 07:30
„Dar planavome susitikti, bet prasidėjo koronavirusas, taip ir nuplaukė tie mūsų planai. Labai liūdna“, – portalui Žmonės.lt prisipažino kompozitorius, būgnų ir perkusijos meistras Gintautas Gascevičius-Ginc (54). BIX būgnininkas su dideliu liūdesiu sutiko žinią, kad spalio 26-ąją anapilin iškeliavo buvęs grupės bosistas Skirmantas Gibavičius-Skirma.

Būgnininkas G.Gascevičius ir gitaristas S.Gibavičius grupėje BIX kartu grojo nuo 1990-ųjų iki 2004-ųjų. Vėliau Skirmantas iš muzikinės veiklos pasitraukė. Visgi scenos bičiulį prisiminęs Gintautas šypsosi – Skirma jo atmintyje visuomet išliks kaip neįtikėtinai išradingas žmogus.

„Jis buvo žiauriai išradingas ne tik grojime, bet ir kasdienybėje. Kadangi su juo labai daug laiko praleidome ne tik studijoje, bet ir gastroliuodami po pasaulį, galėdavau matyti, koks jis išradingas, koks gudrus. Jis buvo pats išradingiausias visose situacijose, žinodavo visokiausių gudrybių, apie kurias mes net nepagalvodavome. O jau kaip maistą mokėdavo gaminti... tai fantastika. Galėdavo būti vos vienas kitas produktas, tačiau jis pagamindavo taip skaniai... Nerealiai gabus buvo viskam“, – prisiminimais dalijosi muzikantas performeris G.Gascevičius.

Gintautas Gascevičius ir Skirmantas Gibavičius / Asmeninio albumo nuotr.
Gintautas Gascevičius ir Skirmantas Gibavičius / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak Gintauto, nors grupėje Skirmantas grojo bosine gitara, lengvai galėjo stoti ir prie mikrofono – turėjo puikų balsą.

„Mūsų grupėje dainavo Samas, bet Skirma turėjo fantastišką balsą. Kažkaip nesusiklostė, kad jis kokią nors dainą būtų atlikęs. Tačiau tarp koncertų arba per repeticijas mes stebėdavomės, koks puikus jo balso valdymas, kiek jėgos“, – prisiminė Ginc.

Jis Skirmantą laikė artimu bičiuliu. „Tiek repeticijų, tiek koncertų periodu mes tiesiog gyvendavome studijoje. Tas bendravimas buvo tikrai artimas“, – pastebėjo jis.

Grupės BIX bosistas Skirmantas Gibavičius-Skirma / Grupės archyvo nuotr.
Grupės BIX bosistas Skirmantas Gibavičius-Skirma / Grupės archyvo nuotr.
Skirmantas Gibavičius-Skirma ir Saulius Urbonavičius-Samas 1994 metais / Asmeninio albumo nuotr.
Skirmantas Gibavičius-Skirma ir Saulius Urbonavičius-Samas 1994 metais / Asmeninio albumo nuotr.

Anapilin iškeliavęs Skirmantas Gibavičius-Skirma pastaruosius metus leido globos namuose. Ten jis buvo ir paskutinę gyvenimo dieną. Kaip anksčiau buvo užsiminęs BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas, Skirma neatlaikė rokenrolinio gyvenimo būdo, jam pašlijo psichinė sveikata.

Netekties sukrėstas G.Gascevičius prisiminė, kad paskutinį kartą ilgametį bičiulį matė prieš metus.

„Jis tuo metu jau gyveno pensione. Mes taip šauniai pabendravome. Toks įspūdis, kad nebuvo jokios pertraukos tarp mūsų susitikimų, nors nesimatėme apie dešimtmetį. Žinote, smagu, kai seni draugai, prieš tai turėję daug bendros veiklos, susitinka. Atrodė, kad matėmės dar vakar, o ir tie bajeriukai liejosi laisvai. Buvo gera pabūti su senu bičiuliu“, – prisiminė Ginc.

Pasak būgnų ir perkusijos meistro, su Skirma jie planavo susitikti darkart, tačiau šiuos planus sujaukė pandemija.

„Dar planavome susitikti, bet prasidėjo koronavirusas, taip ir nuplaukė tie mūsų planai. Labai gaila. Taip ir būna – susiplanuoji ir, žiūrėk, po to jau per vėlu. Labai gaila...“ – apmaudo neslėpė G.Gascevičius.

Naujausi straipsniai