Birželio mėnesio „Laimėje“ – dėmesys vyrams

Birželio mėnesio „Laimė“
Birželio mėnesio „Laimė“
Šaltinis: Žmonės
2019-05-21 10:05
AA

Ar tikrai mada naikina vyriškumą? Ar tiesa, kad vyriški drabužiai puikiai tinka ir moterims? Kodėl vyriškas kostiumas išgyvena aukso laikus? Ar makiažo priemones naudojantis vyras mažiau vyriškas? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieško birželio mėnesio „Laimė“.

„Prisimenu vieną dievišką reginį. Kažkada, eidama tuštoka Londono gatve, stabtelėjau prie perėjos. O kai žvilgsnis nuo šviesoforo grįžo į akių lygį, kitapus gatvės pamačiau keliolika jaunų vyrų su pilkais kostiumais ir Giorgio Armani centre. Nieko seksualesnio nesu mačiusi ir turbūt nebepamatysiu“, – savo rašinyje „Jie ateina“ (p. 78) į atmintį stipriai įsirėžusiu prisiminimu dalijasi mados žurnalistė Julė Šiurkutė.

Klasikinis kostiumas visada puošia vyrą: jis koreguoja figūrą, verčia pasitempti. O ir ant podiumų seniai nebuvo tiek kostiumų. Didžiausia sezono naujiena tapo ant nuogo kūno vilkimi šie drabužiai. Todėl šiame numeryje nutarėme rampų šviesas nukreipti ir į vyrus.

„Pasaulis jau seniai švenčia vyrų mados renesansą – net jei, stebint mados podiumus, kartais atrodo, kad sunku apčiuopti ribas tarp lyčių. Mada ne tik niveliuojasi, bet ir sugrąžina tikrą vyrų estetikos atgimimą“, – tikina tendencijų prognozuotoja ir vyrų mados savaitės Lietuvoje organizatorė Marija Palaikytė rašinyje „Tarp tendencijų ir vyriškumo“ (p. 69).

Kad grynai vyriškos kostiumo konstrukcijos pabrėžia moteriškumą, sutinka ir drabužio filosofu vadinamas dizaineris Dainius Bendikas („Vyriško drabužio filosofija“, p. 74). „Vyriškasis pradas“, kaip sako kūrėjas, netrukdo tokius drabužius vilkėti moteriai (taip, kaip sijonas ar blakstienų tušas nebėra tik moterų prerogatyva – štai Davidas Beckhamas žurnalo „Love“ viršelyje pasirodė žaliu akių kontūrų pieštuku apibrėžtomis akimis, ir tai nė kiek nesumenkino jo vyriškumo). 

Tad ir šio mėnesio 24 daiktai, kuriems sakome „taip“, – įkvėpti vyriškos spintos. O „Laimės“ grožio redaktorė Vytautė Žališkevičiūtė nagrinėja makiažo priemonių ir vyriškumo santykį. „Kiekvieną dieną sulaukiu klausimų apie grožio priemones ir prašymų padėti išsirinkti vieną ar kitą kosmetikos produktą. Vis dažniau gaunu žinučių ir iš vyriškosios skaitytojų auditorijos“, – sako ji ir pabrėžia, kad rūpintis savo grožiu rūpi nebe tik ekranų žvaigždėms – šiandien paakių maskuoklis, antakių formavimo reikmenys ar lakštinės kaukės tampa vyrų kasdienybe.

O apie savo kasdienybę – Havajuose – ir gyvenimą, primenantį romaną, žurnalui „Laimė“ pasakoja populiari rašytoja ir dviejų dukrų mama, birželio numerio veidas Vaiva Rykštaitė („Namai ir pasaulis“, p. 34). Net sunku patikėti šios jaunos moters patirties amplitude – nuo glamūrinio modelio iki sauskelnes keičiančios slaugės, nuo išlepintos panelės iki planetos gelbėtojos; nuo Kauno iki Kapitono Kuko miestelio Havajuose. O svarbiausia – nuo moters, sąmoningai apsisprendusios būti bevaike, iki atsidavusios mamos.

„Aš labai daug mąstau ir permąstau, teorizuoju, analizuoju. Nors šiaip aš labai laiminga, visada tokia buvau. Aišku, yra egzistencinio nerimo, yra nuolatinės baimės dėl vaikų, bet kitaip ir negali būti. Budistai taiko paleidimo, neprisirišimo techniką. Aš jos dar nemoku. Bet patyriau tikrai daug laimės – ir kai buvau viena, ir dabar: daug skirtingų laimės žanrų“, – sako numerio herojė.

Kai kas birželį jau planuoja vasaros atostogas, tad ir mes siūlome sulėtinti tempą. Šį kartą siūlome ne visai įprastą, bet užkrečiamą atostogų ir poilsio kryptį – muziejus. Taigi šiame numeryje siūlome pasitikrinti, kaip esate įvaldę meną lankyti muziejus („Menas lankyti muziejus“, p. 156), bei sudarėme parodų, kurias labai verta šiemet pamatyti visoje Europoje, gidą. Jis tikrai įkvėps į muziejų lankymą pažvelgti kitaip!

O jei jums dar ne atostogos – puikus muziejus yra ir lauko kavinė, kur galima stebėti žmones ir – skaityti „Laimę“. Ją paruošėme tokią, kad būtų malonu ir akims, ir širdžiai, ir... gomuriui. Valgymo kultūros ir meno ryšius bei restorano ir galerijos – „dviejų viename“ – tendenciją, vis labiau populiarėjančią pasaulyje, svarsto virtuvės šefas Gerdvilas Žalys, Paliesiaus dvaro šeimininkas Julius Ptašekas, galerininkė ir meno rinkodarininkė Vilma Mačianskaitė ir dailėtyrininkas Vidas Poškus („Akims ir gomuriui“, p. 161). Skanių atradimų ir susitiksime muziejuose! Sakoma, meno turizmas užkrečiamas...