Birutei Letukaitei Teatro dieną papuošalu tapęs „Auksinis scenos kryžius“ pritraukė sėkmę – choreografė sulaukė antro tokio

Už gyvenimo nuopelnus apdovanota Birutė Letukaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2013-03-28 08:50
„Auksinis scenos kryžius“ – aukščiausias šalies teatro apdovanojimas, kurį pelnyti – bene kiekvieno teatralo svajonė. Tačiau liaudies išmintis byloja, kad pinigai traukia pinigus ir ši taisyklė šiemet neaplenkė Kauno šokio teatro „Aura“ sielos Birutės Letukaitės. Kaip tik kovo 27-ąją savo 60-ąjį jubiliejų šventusi choreografė į apdovanojimų ceremoniją trečiadienį atvyko pasipuošusi 2006-aisiais gautu „Auksiniu teatro kryžiumi“ ir netrukus pelnė dar vieną tokį.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vykusioje 21-oje „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje Birutė Letukaitė pasirodė pasidabinus neįprastu papuošalu – prieš 7 metus už spektaklį „Aseptinė zona, arba lietuviškos sutartinės“ gautu „Auksiniu scenos kryžiumi“.  

„Ne pirmą kartą pasipuošiu šiuo apdovanojimu. Man kadaise įstrigo aktorės Gražinos Balandytės žodžiai, kuomet ji irgi buvo pasipuošusi tokiu „kryžiumi“: „Kodėl aš jį turėčiau laikyti dėžutėje, tarsi kažkokią archyvinę medžiagą, jei galiu ji segėti net vietoje papuošalo“.  Aš manau, kad ji teisi, o ypač teatro dieną“, – sakė choreografė, kuriai kovo 27-oji svarbi ir dėl kitos priežasties.

Trečiadienį B.Letukaitė šventė savo 60-ąjį jubiliejų, o apdovanojimų ceremonijoje sulaukė „Auksinio scenos kryžiaus“ už ilgametį indėlį į Lietuvos šokio meną. Paskutinį ceremonijos apdovanojimą įteikė Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Tai – pati didžiausia staigmena gyvenime. Šiemet nebuvome (kolektyvas „Aura“) nominuoti, todėl nieko nesitikėjau. Bet aš labai džiaugiuosi – gimtadienį visada švenčiu savo šeimoje“, – dėkojo šokio meno puoselėtoja B.Letukaitė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Puošiasi ir kitais savo apdovanojimais

B.Letukaitė patikino, kad „Auksinis scenos kryžius“ nėra vienintelis apdovanojimas, kurį ji segi vietoje papuošalų.

„Aš ir kitus nešioju. Kartais segiu Kauno apskrities garbės ženklą, kartais – ką nors kitą. Jie man visi labai gražūs ir jei randu tinkamą laiką ir vietą, kada jais pasipuošti – būtinai taip ir padarau“, – portalui Žmonės.lt pasakojo kūrėja.

B.Letukaitė 2005 metais pelnė Kauno savivaldybės III laipsnio Santakos garbės ženklą už nuopelnus Kauno miestui. Apdovanojimuose „Kauno dvasios riteris 2006“ ji buvo apdovanota už nuopelnus kultūros srityje. 2007 m. – pelnė Kauno apskrities garbės ženklą už gyvenimo nuopelnus. Kauno meno kūrėjų asociacijos premiją už 2007 m. kūrybinius pasiekimus Lietuvoje ir užsienyje ji gavo 2008-aisiais. Tais pačiais metais choreografė įvertinta Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Daugiau apie „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremoniją, nominantus ir nugalėtojus galite paskaityti spustelėję čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai